Najlepsze premiery gier - październik 2021

Najlepsze premiery gier - październik 2021

Najlepsze premiery października 2021

Decydująca dla największych wydawców faza roku nastała. Nawet gdyby świat przestał się kręcić, musi dostać nową FIFĘ, czy Far Cry’a. I jak widać, nie ma w tym cienia przesady, bo październik obstawiony jest mocno przez nowe tytuły Ubisoftu i EA. Na szczęście branża uwielbia koloryt, więc nie tylko oni zdobyli się na to, by wydać teraz coś nowego. Powraca Alan Wake, powraca Metroid, powraca Left 4 Dead w przebraniu. Dodajmy do tego horror stawiający gęsią skórkę największym hardkorowcom, oraz dwie szalone, choć zupełnie inne gry. W Riders Republic będziemy sięgać po ekstrema z 49 innymi graczami, a w Guardians of the Galaxy przeżyjemy samotną jazdę bez trzymanki na obrzeżach kosmosu. Szykuje się czas ciężkich wyborów i braku snu. Bo oczywiście mamy nadzieję, że tytuły te dostarczą tyle zabawy, ile się po nich spodziewamy. A jeżeli nie, to… przecież wszyscy mamy zaległości.

Diablo 2: Resurrected kontra Path of Exile. W co lepiej zagrać?

Najlepsze gry w październiku 2021:

 • FIFA 22
 • Alan Wake Remastered
 • Far Cry 6
 • Metroid Dread
 • Back 4 Blood
 • Guardians of the Galaxy
 • Fatal Frame: Maiden of Black Water
 • Riders Republic

 

FIFA 22  - 1 października

Electronic Arts ma co roku kilka pewniaków w rękawie dzięki swym sportowym seriom. Największy to oczywiście FIFA, która, choć zaczęła ostatnio zbierać sporo krytyki za zbyt małe zmiany w rozgrywce i brak elastyczności, wciąż jest jedną z największych serii w historii pod względem sprzedażowym. Znacie ten scenariusz: ludzie narzekają, rzucają padem, krzyczą, płaczą i przysięgają przed ekranem, że już nigdy więcej w to nie zagrają. Potem mija parę minut i już są ponownie w lobby. Piłka nożna ma w sobie ogromną moc przeskakiwania przez skrajne emocje: między nienawiścią i miłością. Pomimo mnożących się przywar FIFA uchwyciła tego ducha i jej odsłona na sezon 2021/2022 nie będzie pod tym względem wyjątkiem. Jak to mówił klasyk: bramka jest okrągła, a piłki są dwie. Lub coś w tym stylu.

 • Rodzaj: Sportowa

 • PC (269,00 PLN), PS4, PS5 (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-6100, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 660

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-3550, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 670

 

Alan Wake Remastered - 5 października

Pisarz Alan Wake to targany emocjami człowiek, który nagle znalazł się w centrum koszmaru. Jeżeli chwyta was klimat jesiennych, amerykańskich miasteczek, proza Kinga i seriale pokroju Twin Peaks, to na pewno poczujecie się tu jak w domu. Zresztą, okazji do sprawdzenia Alana przez ostatnie lata było sporo, bo gra ukazała się w 2010 na X360 i nieco później na PC, wciąż wyglądając znakomicie i oferując gameplay i historię, które praktycznie nie rdzewieją. Jeżeli jednak wasze wymagania audiowizualne na tyle się podkręciły, że wygląd oryginału wam nie wystarcza to wersja Remastered będzie doskonałym wyborem. Nowe modele i efekty dodadzą koszmarowi oraz wspaniałym, nocnym eskapadom po lesie nowego wymiaru. Warto też pamiętać, że jest to wersja od razu wyposażona w dwa dodatki. Nic tylko grać!

 • Rodzaj: Przygodowa, akcja

 • PC (99,00 PLN), PS4, PS5 (129,00 PLN), XOne, Xbox Series (129,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-3340, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 960

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-3770, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Far Cry 6 - 7 października

Jesteśmy już w tym momencie historii, że każdy wie czym jest Far Cry. Ubisoft wypracował własny szkielet gier akcji z otwartym światem, wielokrotnie go przemalowując. I tak Far Cry 6 zrobi z nas rewolucjonistę, który postawi się złemu dyktatorowi. Czyli znów będziemy my - wzrastajacy w siłę śmiałkowie - kontra zły, który ma wrodzoną charyzmę i dryg do tego, by kierować ludźmi. Ponieważ przenosimy się na Karaiby, mamy doskonałą okazję, by pomiędzy wybuchami zakosztować nieco cyfrowego słońca. Mimo tonu niektórych zapowiedzi, sugerujących kontrowersyjne pytania i poważną tematykę, właściwa rozgrywka będzie wypełniona szaleństwem, dokładnie tak jak oczekują tego fani serii. Będzie okazja podbić niejeden posterunek, sprawdzić jak mechaniki sztucznej inteligencji będą na siebie oddziaływać i znaleźć najlepszy sposób na walkę z potężny wrogiem, uosabiającym autorytarny, komunistyczny reżim. Zapowiada się zabawa na długo, zwłaszcza dla chcących zebrać wszystkie "kropki" na mapie.

 • Rodzaj: Strzelanina, otwarty świat

 • PC (209,00 PLN), PS4, PS5 (269,00 PLN), XOne, Xbox Series (269,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-4460, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 960

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-7700, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1080

 

Metroid Dread - 8 października

Nintendo nie zawsze jest łaskawe dla swych fanów, każąc im czekać naprawdę długo na kontynuacje wielkich marek. W tym też tkwi ich urok - bo takie premiery stają się wtedy z automatu większym wydarzeniem. Metroid Dread to klasyka w nowym wydaniu. Kolejna opowieść o Samus, która trafia na tajemniczej planecie na jeszcze bardziej tajemniczą bazę. W klasycznym ujęciu z boku przypominającym początki serii na NES-ie i SNES-ie będziemy odblokowywać kolejne zdolności, szukać ukrytych przejść, zaciekle walczyć i wykazywać się zręcznością. Brzmi trochę wyświechtanie, ale nie zapominajmy, że istnieje cały gatunek gier nazywanych Metroidvaniami. To nie przypadek, że tak wielu twórców wciąż inspiruje się pomysłami Nintendo. Dlatego, mimo dość standardowej prezentacji na trailerach wypada być pewnym, że podczas samego grania oryginalność, kunszt i nietypowe rozwiązania przemówią do nas przez palce.

 • Rodzaj: Przygodowa, zręcznościowa

 • Switch (229,00 PLN)

 

Back 4 Blood - 12 października

Left 4 Dead 2 ukazało się w listopadzie 2009 i praktycznie przez całą generację X360 było jednym z tuzów zabawy online na tym sprzęcie. Na PC zresztą też ludzie kochali L4D. Każdy jednak wie jak to jest z Valve i liczbą "3" - te sprawy się nie łączą. Weterani firmy nie stracili na szczęście przez lata zapału do robienia gier i do tworzenia multiplayerowych doświadczeń. Założyli studio Turtle Rock i wyprodukowali Evolve, które jednak nie cieszyło się zbyt długą popularnością; mimo ciekawego pomysłu na asynchroniczną rozgrywkę (jeden gracz to potwór, reszta - łowcy), przyszła zatem pora na powrót do macierzy. I co wam będę ściemniać: ponownie możecie zebrać się w czwórkę ze znajomymi i naparzać do hord zombiaków na wymyślnie przygotowanych planszach. To wciąż działa.

 • Rodzaj: Strzelanina, kooperacja

 • PC (199,00 PLN), PS4, PS5 (259,00 PLN), XOne, Xbox Series (259,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

 

Guardians of the Galaxy - 26 października

Marvel’s Avengers od Square Enix (a właściwie od Crystal Dynamics) zwyczajnie się nie udało. Gra była powtarzalna i pełna dziwnych decyzji projektowych. Umowa została jednak zawarta, nie ma co rozpamiętywać strych potknięć i czas dać szansę innej licencji komiksowego giganta (a właściwie Disneya). Strażnicy Galaktyki w kinach podbili serca widowni, nawet tej, która słabo znała oryginał. Czy podobnie będzie w wersji grywalnej? Biorąc pod uwagę, że tym razem będzie to strzelanina dla jednego gracza od Eidos Montreal, można mieć takie nadzieje. To tak właściwie jedyna tak głośna tego typu gra, z widokiem TPP, w końcówce roku. Dlatego jeżeli liczycie na dużo luźnej akcji to, kto wie: może właśnie to będzie najlepszy wybór. Poza tym, jest Groot, jest zabawa.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • PC (249,00 PLN), PS4, PS5 (269,00 PLN), XOne, Xbox Series (269,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

 

Fatal Frame: Maiden of Black Water - 28 października

Horrory mają wiele smaków. Jeżeli najbardziej lubicie te, które emanują paranormalną grozą i zbłąkanymi duchami to na pewno Fatal Frame: Maiden of Black Water zagwarantuje Wam mocne wrażenia. Minęło już dużo czasu od kiedy Silent Hill wyznaczał standardy w gatunku, jednak nawet w latach jego świetności właśnie serię Fatal Frame wyróżniano jako jedyną, równie straszną. Szykujcie zatem zapas bielizny i środki na uspokojenie. Warto zaznaczyć, że jest to konwersja gry, która ukazała się oryginalnie w 2014 roku na… Wii U, co dodaje jej smaczku. Azjatyckich straszaków nigdy dość.

 • Rodzaj: Przygodowa, horror

 • PC (249,00 PLN), PS4, PS5 (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN), Switch (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

 

Riders Republic - 28 października

Sporty ekstremalne w ujęciu Ubisoftu… firma od dłuższego czasu stara się ogarnąć temat własnych gier wyścigowych. Czy to Trialsy, czy The Crew, Steep, czy właśnie teraz Riders Republic. I jest w tym wszystkim efektowna oprawa, masa obiektów, dobra muzyka, wysoka wartość produkcyjna, tylko niemal zawsze brak pierwiastka magii. Czy Riders Republic to zmieni? Możliwe, bo superszybkie zjeżdżanie an rowerach i możliwości customizacji to coś, co zawsze gracze przyjmują z zaciekawieniem. A przecież nie będą to nasze jedyne pojazdy i do dyspozycji będziemy mieć także narty i swingsuit (charakter tyczny strój wiewiórki do szybowania). Czy nie jest tu nazbyt luzacko i teledyskowo? Okaże się niebawem. Ale i tak warto mieć Riders Republic na swym radarze jeżeli szuka się cyfrowego sposobu na wyżycie innego niż standardowe wyścigi czy strzelaniny. 

 • Rodzaj: Sportowa, wyścigi

 • PC (249,00 PLN), PS4, PS5 (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN),

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-4460, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 970

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-4790, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060


 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze premiery gier - październik 2021

 0