Kwiecień 2022 - najlepsze premiery gier

Kwiecień 2022 - najlepsze premiery gier

Kwiecień 2022 - najlepsze premiery gier

Po bardzo dobrym pod względem premier początku roku nadeszła chwila na wyciszenie. Gry, które ukażą się w kwietniu nie będą tak głośnie jak choćby premiery z marca, nie będzie ich też tak wiele. Znajdzie się zatem trochę czasu, by nadrobić i dokończyć nasze zaległości, oraz skupić się na nieco mniejszych tytułach. Fani Gwiezdnych Wojen otrzymają Lego Star Wars: The Skywalker Saga, a ci, którzy kochają klasyczne jRPGi zatopią się na długie godziny w Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition. Kultowa gra w końcu oficjalnie dotrze do Europy, więc nie można tego przegapić. A jeżeli granie chcecie połączyć z ruchem, to oczywiście na pomoc przyjdzie Nintendo, które swoim Switch Sports pomoże nam spalić trochę kalorii przed latem. Nie są to, może propozycje, które na pierwszy rzut oka powalają na kolana, jednak hype nie zawsze jest najważniejszy. Kwiecień 2022 to mało premier, może niezbyt głośnych, ale za to bardzo kalorycznych. Przyjrzyjcie się im z nami:

Wiedźmin 4 - oto co chcemy zobaczyć w nowej odsłonie
 

Najlepsze gry w kwietniu 2022 to:

 • Lego Star Wars: The Skywalker Saga 

 • Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition 

 • Chinatown Detective Agency 

 • 13 Sentinels: Aegis Rim (Switch) 

 • MotoGP 22 

 • Nintendo Switch Sports


 

Lego Star Wars: The Skywalker Saga - 5 kwietnia

Największe wydarzenie w klockowym uniwersum Star Wars? Na pewno. Dzięki Lego Star Wars: The Skywalker Saga możemy przeżyć wszystkie trzy trylogie filmowe jeszcze raz, w kompletnym tytule, który dostarcza tonę zabawy. Znany od lat humor, przystępność i wspaniałe tryby kooperacji błyszczą w tej serii, jak zawsze. To przykłada idealnej gry dla najmłodszych, przy której masę czasu z chęcią spędzą też “stare dziady”. I bardzo dobrze, niech Chewbacca nad wami czuwa i nich moc będzie z wami.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PC (229,00 PLN), PS4, PS5 (229,00 PLN), XOne, Xbox Series (229,00 PLN), Switch (229,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-2400, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 750 Ti

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-6600, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 780
     

Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition - 7 kwietnia

Dla większości osób okres panowania PlayStation to także okres kiedy wychodziło najwięcej kultowych gier jRPG. To, która z nich była najlepsza, wciąż jest niemożliwe do rozstrzygnięcia, ale na pewno nie da się o tym dyskutować z pominięciem Chrono Cross. Duchowy spadkobierca wielkiego Chrono Trigger, gra o przeskakiwaniu między światami i przeżywaniu przygód, wypełnionych dramatyzmem, herosami, mitami i pełnych pirackiej zadziorności. Do dziś jest to wspaniały przykład tego jak prężny był to niegdyś gatunek, pełen oryginalności i wielkich artystów. Ścieżka dźwiękowa i system walki z Chrono Cross to bowiem wciąż absolutny top. Bardzo ważny tytuł w historii medium, z mistrzowsko skomponowaną muzyką.

 • Rodzaj: RPG

 • Platformy: PC (69,00 PLN), PS4, PS5 (89,00 PLN), XOne (89,99 PLN), Switch (89,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core 3-3210, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 750

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i3-3210, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1050
     

Chinatown Detective Agency - 7 kwietnia

Czy pamiętacie jeszcze klasyczną przygodówkę Blade Runner, czy też nie, na Chinatown Detective Agency wypada zwrócić uwagę. Zapowiada się nam cyberpunkowa, unikalna perełka point’n’click, w sam raz na to, by spędzić kilka nieco spokojniejszych chwil przy pececie. Była policjantka Amira Darma zaczyna nową karierę jako prywatny detektyw w Singapurze niedalekiej przyszłości. Już to jedno zdanie sprzedało mi ten tytuł, a wystarczy jeszcze spojrzeć w kierunku bardzo klimatycznej oprawy, oraz tego, że gra stawia mocno na podróżowanie po świecie i już można zakładać, że będzie to cichy przebój pierwszej połowy roku. Doceńmy ukazywanie się takich gier.

 • Rodzaj: Przygodówka point’n’click

 • Platformy: PC (cena niepotwierdzona)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone    

 

13 Sentinels: Aegis Rim (Switch) - 12 kwietnia

Vanillaware jak zwykle zrobiło olśniewającą, przytłaczającą swą jakością grę, o której usłyszała garstka osób. 13 Sentinels: Aegis Rim już w 2020 r. było dostępne na PS4, jednak strategia turowa o mechach, połączona z lifesimem i podróżami w czasie okazała się być za mało cool na globalny sukces. Na szczęście tytuł powraca na Switchu, na którym ma szansę zyskać popularność, która mu się należy. Cudowna oprawa graficzna, egzotyczna muzyka, fabuła zakręcona jak księgowa ogarniająca Polski Ład i pojedynki wielkich robotów - takich atrakcji przepuścić nie można. Wyjątkowa perełka.

 • Rodzaj: Strategia turowa

 • Platformy: Switch (249,00 PLN)    

 

MotoGP 22 - 21 kwietnia

Motorsport ma wiele twarzy, a wyścigi najszybszych motocykli i najlepszych kierowców, którzy ryzykują zdrowiem i życiem, decydując się wsiąść na silnik przyczepiony do kierownicy i dwóch kół to wielka, emocjonująca rzecz. MotoGP 22 nie ma zbyt dużej konkurencji, ale nie oznacza to, że twórcy nie przykładają dużej uwagi do licencji, do przygotowania konkretnych trybów, klas pojazdów czy też do otworzenia oficjalnych Mistrzostw Świata. Włoskie studio Milestone ma wyścigi we krwi i potrafi je dostosować także do osób nowych w gatunku, oraz podsypać wszystko masą nawiązań do historycznych wydarzeń. Jeżeli macie dość zawodów samochodowych, a jednak wciąż potrzebujecie szybkości, to MotoGP 22 powinno zwrócić waszą uwagę.

 • Rodzaj: Wyścigi

 • Platformy: PC (179,00 PLN), PS4 (259,00 PLN), XOne, Xbox Series (259,00 PLN), Switch (199,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-4160, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GT 640

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-7600K, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1050 Ti
     

 

Nintendo Switch Sports - 29 kwietnia

Wii Sports przez długie lata było najlepiej sprzedającą się grą w historii (ponad 82 mln. sztuk). Nic dziwnego, że kolejna sportowo-ruchowa gra Ring Fit Adventure też odniosła ogromny sukces, i przyszedł czas, by zrobić kolejny krok w tej kwestii. Nintendo Switch Sports to nie tylko klasyka gier do uruchomienia gdy wpadną do nas goście, to także ciekawe wyzwanie zręcznościowe, przy którym nawet samotnie można spędzić czas (także pojedynkując się przez Internet). Siatkówka, kręgle, piłka nożna, badminton i inne dyscypliny zostały wyjątkowo dobrze przystosowane do machania joy-conami. Mając takie produkcje w ofercie, Nintendo nie musi się martwić o stałe dopływy gotówki. To na pewno będzie gra, która otworzy ich na zupełnie nowych odbiorców.

 • Rodzaj: Sportowa, ruchowa

 • Platformy: Switch (189,00 PLN)

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kwiecień 2022 - najlepsze premiery gier

 0