Motorola razr 40 ultra. Wszystko co musisz wiedzieć o najciekawszym składanym smartfonie na rynku

Motorola razr 40 ultra. Wszystko co musisz wiedzieć o najciekawszym składanym smartfonie na rynku

Motorola razr 40 ultra to jedyny na rynku składany smartfon, którego zewnętrzny ekran ma pełną funkcjonalność i natywnie obsługuje aplikacje mobilne. Do tego oferuje fascynujące wzornictwo, którego nie pomylisz z żadnym innym smartfonem. Oto kilka powodów, dla których warto się zainteresować najnowszą klapką ze stajni Motorola.

Jeśli rozważasz zakup składanego smartfona, nowy razr 40 ultra prawdopodobnie oferuje wszystko czego możesz obecnie wymagać od tego typu urządzenia. Ma duży, 3,6-calowy zewnętrzny wyświetlacz pOLED (a po rozłożeniu ogromny 6,9-calowy ekran główny – również pOLED), zawias który możesz zablokować praktycznie w każdej pozycji i specyfikację flagowca. Całość uzupełnia jego wygląd - dopracowane i niemożliwe do pomylenia z żadnym innym smartfonem wzornictwo Motorola oraz fenomenalna kolorystyka Pantone. Co jeszcze sprawia, że nowy razr 40 ultra jest tak wyjątkowy?

 

Motorola razr 40 ultra

Po pierwsze – zewnętrzny ekran, który NAPRAWDĘ DZIAŁA

Wybierając smartfon z klapką podejmujesz świadomą decyzję i oczekujesz, że zewnętrzny ekran nie będzie tylko i wyłącznie ficzerem służącym do wyświetlania powiadomień. Na rynku jest przynajmniej kilka interesujących modeli różnych producentów, ale żaden z nich nie oferuje tak zaawansowanej i jednocześnie tak wygodnej obsługi aplikacji mobilnych na ekranie zewnętrznym jak razr 40 ultra.

Motorola razr 40 ultra

Co jest kluczem? Natywne wsparcie dla aplikacji – w motorola razr 40 ultra one po prostu działają. Nie musisz nic ustawiać, ani instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Smartfon out-of-box zapewnia dostęp do wszystkiego co ważne, bez konieczności skomplikowanej konfiguracji po Twojej stronie. Dzięki temu ze zdecydowanej większości aplikacji mobilnych korzystać bez otwierania urządzenia, a jeśli w międzyczasie postanowisz, że jednak potrzebujesz zobaczyć coś na głównym ekranie i otworzysz razr… to aktywna aplikacja sama przełączy się na wyświetlacz 6,9-cala. Gdy zamkniesz urządzenie, aplikacja ponownie przełączy się na ekran zewnętrzny.

Motorola razr 40 ultra

Po drugie – więcej możliwości foto dzięki wykorzystaniu głównego aparatu do selfie

Motorola razr 40 ultra to prawdziwa gratka dla osób, które żyją selfiakami. W klasycznych smartfonach aparat nad ekranem jest zwykle nieco słabszy niż moduł aparatu głównego (ten na pleckach urządzenia). Tymczasem w nowym razr, dzięki wykorzystaniu ekranu 3,6 cala, możesz do robienia selfie wykorzystać główny – podwójny moduł aparatu 12 MP + 13 MP. Rozwiązanie to nzywa się Flex View, a specjalnie z myślą o razr 40 ultra powstała funkcja fotobudki Motorola.

Motorola razr 40 ultra

Dzięki Flex View możesz uchwycić wspomnienia i robić fotki w zupełnie nowy sposób. Ustaw telefon (dzięki możliwości zablokowania zawiasu w różnych pozycjach) tak jak Ci wygodnie na płaskiej powierzchni i wykorzystaj go jako statyw do aparatu, aby robić wspaniałe zdjęcia bez użycia rąk. Razr rozpozna Twoje gesty, a do takiej sesji foto możesz zaprosić również swoich przyjaciół. Masz też unikalną możliwość wykorzystania do robienia selfie obiektywu ultraszerokokątnego, dzięki czemu kadr Twojego selfiaka będzie dużo szerszy niż w przypadku innych smartfonów.

Motorola razr 40 ultra

Po trzecie – kultowy i niepowtarzalny design serii razr

Motorola projektowała telefony z klapką w zasadzie od samego początku współczesnej telefonii komórkowej – świetnym tego przykładem był kultowy RAZR V3 z 2004 roku. Od tamtego czasu minęły prawie dwie dekady, ale najnowszy razr 40 ultra czerpie z tego doświadczenia. Jest równie oryginalny, fenomenalnie zaprojektowany i klasycznie piękny. Szczególnie zwraca tu uwagę wersja Viva Magenta, która nie jest nie do podrobienia jeśli chodzi o kolorystykę (smartfon w kolorze roku 2023 firmy Pantone), ale też o wykorzystane do wykończenia urządzenia materiały.

Przód wersji Viva Magenta to solidne szkło Gorilla Victus, które chroni zewnętrzny wyświetlacz 3,6 cala. Plecki natomiast pokrywa wegańska skóra – z jednej strony jest piękna i kolorowa, z drugiej bardzo praktyczna. Jej faktura sprawia, że motorola razr 40 ultra nie jest śliska, świetnie „klei” się do dłoni, a odłożona na stolik czy biurko nie będzie się przesuwać pod wpływem żadnych wibracji. Skóra jest miękka w dotyku, ale jednocześnie trwała. Zakrzywione krawędzie smartfona sprawiają, że chwyt jest pewny i możesz z niego dzięki temu korzystać jedną ręką.

Motorola razr 40 ultra

Coś na ten temat ma do powiedzenia Rami Khalife z firmy Motorola.

- Zawsze się staramy dbać nie tylko o specyfikację czy oprogramowanie naszych smartfonów, ale także o to, aby wyróżniały się od innych produktów dostępnych na rynku. Dlatego wykorzystujemy jakościowe materiały do wykończenia naszych urządzeń oraz dzięki współpracy z firmą Pantone, mamy możliwość tworzyć smartfony, które mają najbardziej trendy kolorystykę w danym sezonie. Jako Motorola łączymy najnowszą technologię z modą.

Po czwarte – solidność i doświadczenie

Skoro już wiesz, że motorola razr 40 ultra to jedyny na rynku składany smartfon ekranem zewnętrznym o pełnej funkcjonalności i designem, który zwróci uwagę Twoich znajomych… czas przekonać się, że to nie tylko dobrze wyglądający gadżet. Obecna generacja razr jest rozwijana od 2019 roku, więc Motorola konsekwentnie z roku na rok usprawnia detale i dopracowuje wszystko, na co zwrócili nam uwagę użytkownicy poprzednich modeli.

Choćby zawias! Obecna generacja potrafi wytrzymać aż 400 tysięcy cykli otwarcia. Wyobraź sobie, że nawet bardzo aktywni użytkownicy tego typu smartfonów, otwierają je nie częściej niż 90-100 razy dziennie. Zawias ma więc średnią trwałość 4000 dni. Zresztą wierzymy, że dzięki możliwości pracy na ekranie zewnętrznym, jeśli wybierzesz razr 40 ultra, to bardzo często wcale nie będziesz go otwierać…

Rozwijamy nasze oprogramowanie i sama możliwość otwierania aplikacji na zewnętrznym ekranie jest tego najlepszym przykładem. Konkurenci są tu o krok za nami (choć musimy przyznać, bardzo się starają aby nas dogonić), ponieważ ich urządzenia nie są tak uniwersalne i przyjazne użytkownikowi jeśli chodzi o korzystanie z tego kluczowego dla składanych smartfonów elementu. Wybierając razr 40 ultra masz gwarancję, że nasz składany flagowiec posłuży Ci lata, a Motorola zadba o właściwe wsparcie. Możesz liczyć na 4 lata gwarantowanego wsparcia jeśli chodzi o aktualizację bezpieczeństwa (łatki systemu Android), a także na 3 duże aktualizację Androida (kolejne wersje systemu). W międzyczasie otrzymasz także poprawki do oprogramowania – naszych aplikacji usprawniających bezpieczeństwo, takich jak Moto Secure czy choćby nowych funkcji aparatu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszego najlepszego i najbardziej zaawansowanego składanego smartfonu, odwiedź oficjalną stronę motorola razr 40 ultra.

*Artykuł powstał we współpracy z Motorola

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola razr 40 ultra. Wszystko co musisz wiedzieć o najciekawszym składanym smartfonie na rynku

 0