Najlepsze laptopy do gier i Metaverse - jaki kupić?

Najlepsze laptopy do gier i Metaverse - jaki kupić?

Zakup dobrego laptopa nie jest łatwy, ponieważ na rynku istnieje całe mnóstwo różnego rodzaju modeli. Jedne prezentują bardzo dobrą jakość wykonania, drugie niezrównaną w swojej cenie wydajność, a jeszcze inne niską wagę i wydłużony czas pracy na baterii. Tylko co z typowymi konstrukcjami do graczy? Co jeśli chcemy zakupić laptopa i używać go jako zamiennika dla wolnostojącego, wielkiego pudła pod biurkiem? Tu z pomocą przychodzi MSI z jego notebookami. Te pozwolą nie tylko na ultrapopularny dziś gaming, ale również zanurzyć się w świat Metaverse.

Aktualnie jesteśmy w trakcie w przejścia z jednej generacji na drugą. Wprowadzenie nowoczesnych procesorów Intel Alder Lake, czyli 12. generacji Core trochę trwało, ale na szczęście już można przebierać w wielu konstrukcjach różnych producentów. Skupimy się w artykule zatem na obu dostępnych konfiguracjach z tego względu, że 11. generacji Intel Core nadal są piekielnie wydajne oraz z tego, że można na nich zaoszczędzić nieco grosza – porównując podobnie wyposażone laptopy. W obu jednak zasada się nie zmienia – będą to bardzo dobre laptopy dla graczy i Metaverse.

Najlepsze laptopy gamingowe i do Metaverse

Na co zwracać uwagę podczas wyboru laptopa gamingowego?

Zamknąć cały akapit można w sumie jednym zdaniem – wydajnych podzespołów. Sprawa jest jednak bardziej rozbudowana, dlatego omówić należy wszystkie rzeczy, o których trzeba napisać. Oprócz wydajnego procesora – na przykład 11. lub 12. generacji Intel Core, ważna jest również karta graficzna. Ta w zależności od ceny i urządzenia może się różnić.

Jaka karta graficzna w laptopie do gier? W typowych, względnie niedrogich laptopach gamingowych znaleźć możemy GeForce RTX 3050, 3060 i 3070, ale już w topowych montuje się zazwyczaj GeForce 3080, czy nawet aktualnego króla wydajności w mobilnym świecie – GeForce RTX 3080 Ti. To, jaką kartę graficzną potrzebujesz, zależy od wielu różnych czynników – wymagań gier, w które chcesz grać, zastosowanej, natywnej rozdzielczości matrycy w laptopie i nawet ustawień graficznych. Jeśli chcesz grać w starsze, mało wymagające gry w rozdzielczości Full HD, wystarczy nawet standardowy dziś GeForce RTX 3050. Jeśli natomiast chcesz zanurzyć się w świat ray tracingu w grze Cyberpunk 2077, czy Dying Light 2, w rozdzielczości 4K, warto postawić na coś znacznie mocniejszego – na przykład GeForce RTX 3080 lub 3080 Ti.

Laptopy do gier i Metaverse

Ile pamięci RAM do gamingowego laptopa? Tu sprawa nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się to wydawać. Z reguły im więcej, tym lepiej, ale w zadaniach typowo gamingowych, warto postawić na sprawdzoną pojemność pamięci na poziomie 16 GB (najlepiej w modułach 2x 8 GB, by skorzystać z wydajności oferowanej przez konfigurację pamięci dual channel, a więc podwojonej względem pojedynczego modułu przepustowości). Jeśli jednak wiemy, że oprócz gamingu, na laptopie będziemy używać wielu aplikacji jednocześnie, tworzyć profesjonalne projekty, renderować, czy tworzyć grafikę 3D, warto postawić na tyle pamięci, ile taki projekt wymaga – w zależności od skomplikowania może to być 32 GB, czy nawet 64 GB.

Jaki dysk w laptopie gamingowym? Tu, tak samo zresztą jak w przypadku pamięci RAM, nie powinno być niczym nowym, że wybrany przez nas rodzaj to SSD NVMe. Takie dyski gwarantują odpowiednią szybkość działania, co przyczyni się do wykorzystania drzemiącego w laptopie potencjału. Laptop będzie tak szybki, jak jego najwolniejszy element i to właśnie z tego powodu dyski twarde odeszły do lamusa. Pozostaje jeszcze kwestia pojemności i tutaj sprawa się nieco komplikuje. W laptopie gamingowym warto postawić przynajmniej na 512 GB wersję dysku SSD, ale ci, którzy chcą instalować na nim nieco więcej gier i programów, winni kierować raczej wzrok ku 1, czy nawet 2 TB.

Dodatki, czyli to, co czyni laptop gamingowy, gamingowym, to nie tylko zwykłe światełka i choć takowe można do nich zaliczyć, ważniejszą kwestią jest matryca, chłodzenie, materiały wykorzystane do wykonania obudowy, touchpad, czy nawet głośniki. W laptopach dla graczy warto zdecydować się ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania i niekoniecznie wysokiej rozdzielczości. Z tego pierwszego skorzystają wszyscy, ale z tego drugiego ci, którzy zainwestują w mocną kartę graficzną. Matryca powinna mieć też odpowiednią jasność maksymalną, dobre odwzorowanie kolorów, wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia. W bardziej profesjonalnych zastosowaniach przydadzą się również matryce o szerokim gamucie, które będą odznaczać się szerokim pokryciem przestrzeni DCI-P3 i Adobe RGB, zaraz obok standardowego sRGB.

Laptopy do gier i Metaverse

Leopard, Raider, Vector i Stealth – czterech jeźdźców gamingu

MSI posiada bardzo rozbudowaną ofertę produktową. Wybrać zatem możemy coś, co będzie w 100% dostosowane do naszych potrzeb. Laptopy z serii Leopard wyposażone są w 11. generacji procesory Intel Core (na przykład i7), a ich bezpośrednimi następcami, są laptopy Vector. Leopard cechuje się nietuzinkową, jak na tę klasę, wydajnością. Zastosowane podzespoły wraz z wydajnym chłodzeniem Cooler Boost 5 składającego się z dwóch wentylatorów i sześciu rurek cieplnych zagwarantują odpowiednie wrażenia z każdej rozgrywki i odpowiednie chłodzenie komponentów.

Vector to nowa rodzina gamingowych laptopów MSI i bezpośrednio zastępuje notebooki Leopard z 11. generacji procesorami Intel Core. Laptopy Vector wyposażone są w najnowsze CPU Intel Alder Lake i już w standardzie zastosowano w nich wysokiej jakości wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania. Również i w tym wypadku pojawia się autorski system chłodzenia Cooler Boost 5, który ma za zadanie sprawić, by komponenty zainstalowane w środku pracowały w pełni możliwości.

Laptopy do gier i Metaverse

Raider to już laptopy typowo gamingowe, ale nadal wysokiej jakości urządzenia wyposażone w najnowsze procesory Intel 12. generacji. Co wyróżnia Raidera na tle innych tego typu urządzeń, to system chłodzenia Cooler Boost 5 znany z poprzednich modeli, ale z większymi wentylatorami i szerszymi rurkami cieplnymi, by jeszcze lepiej poradzić sobie z odprowadzaniem ciepła z wydajnych komponentów zainstalowanych w środku. Oprócz tego, użytkownicy otrzymują dostęp do panoramicznego systemu oświetlenia Mystic Light (Aurora), które rozciąga się na całej przedniej krawędzi obudowy notebooka. W tych też laptopach zamontować można nawet 360-Hercowy panel IPS, znanego tylko z najwydajniejszych monitorów na rynku.

Laptopy Stealth to już połączenie dwóch światów – biznesowego i gamingowego. Zwycięzca konkursu 2022 CES Innovation Awards laptop posiada nową konstrukcję, przy której inżynierowie przesunęli zawias klapy ku środkowi, a samo urządzenie wykonano ze stopu cynku. Stealth można wykorzystać zarówno do biznesu, jak i gamingu, ponieważ ten jest jak na swoją klasę naprawdę lekki – 2,1-2,8 kg. Oprócz tego wykorzystano w nim tylko najlepsze podzespoły – nawet 360-hercową matrycę, zmodernizowany układ chłodzenia Cooler Boost 5 korzystającego z wentylatorów o grubości łopatek 0,1 mm, systemu dźwiękowego z sześcioma głośnikami Dynaudio i wiele innych, przydatnych zarówno do gamingu, jak i biznesu rzeczy.

Najlepsze laptopy dla graczy:

MSI GS77 Stealth – biznes i gaming w końcu jednością

Ciężko na rynku jest znaleźć takie urządzenie, które spełni wymagania dwóch różnych światów. Z jednej strony laptop musi prezentować niezrównaną wydajność w grach, a z drugiej odpowiedni styl, względnie niską wagę i funkcjonalność do zastosowań biznesowych. Takowym niewątpliwe jest nagrodzony na CES 2022 MSI Stealth GS77. Wyposażony w najnowszą generację rodzinę procesorów Intel Alder Lake prezentuje niezrównaną wydajność w zastosowaniach, które wymagają mocnego pojedynczego rdzenia oraz wielowątkowości. Do GS77 montowany jest nawet jeden z najlepszych aktualnie CPU - Intel Core 12900H, czyli czternastordzeniowy potwór o taktowaniu w trybie boost dobijającym nawet do 5 GHz.

MSI GS77 Stealth

GS77 Stealth wyposażyć możemy również w najwydajniejszą aktualnie mobilną kartę graficzną GeForce RTX 3080 Ti, a jej wydajność opisywaliśmy już w momencie testowanie nieco innej konstrukcji – MSI Creator Z16P. To GPU ma do dyspozycji 7424 rdzeni CUDA, 58 rdzeni RT, 232 rdzenie Tensor, 232 jednostki teksturujące i 96 ROP i choć daleko mu do wariantu znanego ze świata wolnostojących PC, otrzymał więcej pamięci VRAM, bo aż 16 GB. Oczywiście możliwości konfiguracji GS77 Stealth jest znacznie więcej, dlatego jeśli nie potrzebujemy aż tak wydajnej karty graficznej, możemy skorzystać z nieco mniej zaawansowanego, a tym samym tańszego układu.

MSI GS77 Stealth wyposażony został w matrycę o przekątnej 17,3”, ale również w tym wypadku możemy wybrać docelową jej jakość. Do dyspozycji otrzymujemy IPS o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 pikseli) z odświeżaniem 120 Hz i pokryciem przestrzeni kolorów DCI-P3 na poziomie 100%, IPS o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) z odświeżaniem 240 Hz i pokryciem przestrzeni kolorów DCI-P3 na poziomie 100% lub typowo gamingowy, znany z najwydajniejszych monitorów dla graczy panel Rapid IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) i odświeżaniu aż 360 Hz.

MSI GS77 Stealth

MSI nie próżnuje, jeśli chodzi również o dodatki. Zastosowany system chłodzenia to Cooler Boost 5, który za pomocą MSI PCLMP (Phase Change Liquid Metal Pad), sześciu ciepłowodów i dwóch wentylatorów o grubości łopatek 0,1 mm, skutecznie pozbywa się nagromadzonego w wydajnych podzespołach (szczególnie w procesorze) ciepła. Za system dźwiękowy odpowiada też zestaw składający się z sześciu głośników zaprojektowany przez Dynaudio, w których skład wchodzą aż cztery drivery niskotonowe.

MSI GS77 Stealth – specyfikacja:

  • Procesor: 12. generacji Intel Core
  • Karta graficzna: GeForce RTX 3000 (do GeForce RTX 3080 Ti)
  • Pamięć RAM: DDR5-4800 (do 64 GB)
  • Dysk: 2x M.2 SSD PCIe 4.0 (do 2TB)
  • Matryca: IPS 4K 120 Hz ze 100% DCI-P3, IPS QHD 240 Hz ze 100% DCI-P3 lub Full HD 360 Hz
  • Klawiatura: Steelseries, RGB
  • Dźwięk: Dynaudio, 6 głośników
  • Kamera i mikrofon: FHD (30 fps), poczwórny mikrofon
  • Łączność: Bluetooth 5,2, Wi-Fi 6E, LAN (do 2,5G)
  • Porty: 1x Thunderbolt 4 z DisplayPort/USB-C z funkcją ładowania, 1x USB 3.2 Gen. 2 (USB-C z DisplayPort), 2x USB 3.2 Gen. 2 typu A, RJ45, SD Express, HDMI (4K 120 Hz)
  • Bateria: 99,9 Wh
  • Dodatki: Czytnik linii papilarnych, sensor oświetlenia
  • System operacyjny: Windows 11 Home lub 11 Pro
  • Wymiary: 397,6 x 283,5 x 20,1-20,8 mm
  • Waga: 2,8 kg

MSI GE76 Raider – gaming w najczystszej postaci

Laptopy gamingowe z serii Raider oferują świetne możliwości konfiguracji. Raider wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń oświetleniem panoramicznym Mystic Light, które biegnie przez całą krawędź obudowy notebooka. Oświetlenie to jednak tylko dodatek, ponieważ najważniejsze jest to, co drzemie pod maską. Tutaj jest znakomicie. Laptop wyposażony został w 12. generacji procesor Intel Core, nawet w najwydajniejszego aktualnie Intel Core i9-12900HK, czyli czternastordzeniowego potwora z hybrydową architekturą.

MSI GE76 Raider

Bez karty graficznej nie ma gamingu, dlatego laptopy z serii Raider GE76 wyposażone są w najnowsze rozwiązanie mobilne NVIDII, czyli GeForce RTX z serii 3000. Do wyboru mamy kilka wariantów, w tym najwydajniejszego przedstawiciela Ampere w świecie mobilnym, czyli GeForce RTX 3080 Ti, który wyposażony został w 7424 rdzeni CUDA, 58 rdzeni RT, 232 rdzenie Tensor, 232 jednostki teksturujące, 96 ROP i 16 GB VRAM GDDR6.

Jeśli chodzi o zastosowane matryce, tak jak zresztą przy MSI GS77 Stealth, do wyboru mamy kilka. Ekran we wszystkich przypadkach ma przekątną 17,3”, ale skorzystać możemy z różnej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Najwyższa, czyli 4K UHD odznacza się 120 Hz częstotliwością odświeżania oraz pokryciem przestrzeni kolorów DCI-P3 na poziomie 100% (IPS). W przypadku QHD (2560 x 1440 pikseli) mamy już 240 Hz lub 165 Hz odświeżania wraz ze 100% pokryciem palety DCI-P3, a w przypadku Full HD (1920 x 1080), aż 360-Hercową częstotliwość odświeżania znaną z najwydajniejszych monitorów z panelem Rapid IPS na rynku.

MSI GE76 Raider

W przypadku laptopa z serii GE76 Raider, również mamy wiele różnego rodzaju świetnych dodatków. Jest system chłodzenia Cooler Boost 5 z większymi wentylatorami szerszymi ciepłowodami, system dźwiękowy Dunaudio z dwustronnym subwooferem, klawiatura gamingowa Steelseries z RGB, system MSI Overboost z maksymalizacją wydajności CPU-GPU, pełen pakiet złączy wraz Thunderbolt 4 oraz oprogramowanie MSI Center z trybem Gaming Mode, funkcją SmartAudio i technologią Ambient Silent AI.

MSI GE76 Raider – specyfikacja:

  • Procesor: 12. generacji Intel Core (do i9-12900HK)
  • Karta graficzna: GeForce RTX 3000 (do GeForce RTX 3080 Ti)
  • Pamięć RAM: DDR5-4800 (do 64 GB)
  • Dysk: 2x M.2 SSD PCIe 4.0 (do 2TB)
  • Matryca: IPS 4K 120 Hz ze 100% DCI-P3, IPS QHD 240 Hz lub 165 Hz ze 100% DCI-P3 lub Full HD 360 Hz
  • Klawiatura: Steelseries, RGB
  • Dźwięk: Dynaudio, dwustronny głośnik niskotonowy
  • Kamera: FHD (30 fps)
  • Łączność: Bluetooth 5,2, Wi-Fi 6E, LAN (do 2,5G)
  • Porty: 1x Thunderbolt 4 z DisplayPort/USB-C, 1x USB 3.2 Gen. 2 (USB-C), 1x USB 3.2 Gen. 2, 2x USB 3.2 Gen. 1 typu A, RJ45, SD Express, HDMI (4K 120 Hz), mini-DisplayPort
  • Bateria: 99,9 Wh
  • Dodatki: Czytnik linii papilarnych, sensor oświetlenia
  • System operacyjny: Windows 11 Home lub 11 Pro
  • Wymiary: 397 x 284 x 25,9 mm
  • Waga: 2,9 kg

MSI GP76 Vector – odświeżony Leopard z procesorem Intel Core 12. generacji

Vector bezpośrednio zastępuje znanego wcześniej Leoparda i robi to całkiem nieźle, ponieważ na jego wyposażeniu znalazł się najnowszej generacji procesor Intel Core z rodziny Alder Lake. Do dyspozycji otrzymujemy czternastordzeniowego Core i7-12700H lub Core i9-12900H – te różnią się przede wszystkim taktowaniem rdzenia, które w trybie boost wynosi odpowiednio 4,7 GHz lub 5,0 GHz. Tak czy inaczej, obie jednostki prezentują bardzo wysoką wydajność w świecie mobilnych podzespołów komputerowych.

MSI GP76 Vector

Do tego MSI dorzuca wydajną kartę graficzną NVIDIA GeForce z rodziny Ampere, a więc RTX z serii 3000. Tutaj jednak do dyspozycji otrzymujemy maksymalnie GeForce RTX 3080 i choć nadal piekielnie wydajny, nie jest królem, ponieważ korona należy do GeForce RTX 3080 Ti. Ten pierwszy wyposażony został w 6144 rdzeni CUDA, 48 rdzeni RT, 192 rdzeni Tensor, 192 TMU i 96 ROP i na jego pokładzie znajdziemy 8 GB pamięci VRAM GDDR6 o przepustowości 448 GB/s. Wydajność wystarczy nawet do najbardziej wymagających gier, nawet w rozdzielczości 4K UHD.

Tak, jak w przypadku wcześniej opisywanych laptopów, GP76 Vector wyposażony został w 17,3” ekran IPS i rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i odświeżaniu 240 Hz ze 100% pokryciem palety DCI-P3 lub ekran IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z odświeżaniem 360 Hz. Wymienione matryce powinny zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających graczy, ale jeśli koniecznie chcesz, by Twój laptop posiadał rozdzielczość 4K, sprawdź, co oferuje MSI GE76 Raider i MSI GS77 Stealth.

MSI GP76 Vector

Vector, tak jak zresztą poprzednie laptopy MSI, wyposażony został w autorski system chłodzenia Cooler Boost 5, w którego skład wchodzi sześć rurek cieplnych i dwa wentylatory. Oprócz tego w zestawie otrzymujemy klawiaturę gamingową Steelseries z RGB, kamerę (720p, 30 fps), zaawansowaną łączność, audio autorstwa Dynaudio z dwoma głośnikami oraz całkiem solidny pakiet portów.

MSI GP76 Vector – specyfikacja:

  • Procesor: 12. generacji Intel Core (do i9-12900HK)
  • Karta graficzna: GeForce RTX 3000 (do GeForce RTX 3080)
  • Pamięć RAM: DDR5-4800 (do 64 GB)
  • Dysk: 2x M.2 SSD PCIe 4.0 (do 1TB)
  • Matryca: IPS QHD 240 Hz ze 100% DCI-P3 lub Full HD 360 Hz
  • Klawiatura: Steelseries, RGB
  • Dźwięk: Dynaudio, 2x 2W
  • Kamera: 720p (30 fps)
  • Łączność: Bluetooth 5,2, Wi-Fi 6E, LAN (do 2,5G)
  • Porty: 1x USB-C (USB 3.2 Gen. 2 z DisplayPort), 3x USB 3.2 Gen. 1 typu A, RJ45, HDMI (4K 120 Hz) i mini-DisplayPort
  • Bateria: 65 Wh
  • System operacyjny: Windows 11 Home lub 11 Pro
  • Wymiary: 397 x 284 x 25,9 mm
  • Waga: 2,9 kg

MSI GP76 Leopard – poprzedniej generacji gamingowe monstrum

GP76 Leopard bezpośrednio zastępowany jest Vectorem, a więc laptopem wyposażonym w 12. generacji procesory Intel Core. Leopard wyposażony jest natomiast w 11. generacji CPU Intela – w tym Core i7-11800H, czyli ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu w trybie boost dobijającym do 4,6 GHz. Ze względu na swoje możliwości nie można zaliczyć go do procesorów słabych na tle 12. generacji, ponieważ nadal prezentuje bardzo dobrą wydajność zarówno w grach komputerowych, jak i aplikacjach wielowątkowych.

MSI GP76 Leopard

GP76 Leopard ma nieco bardziej budżetowy charakter od wyżej wymienionych laptopów, ale również i tutaj znajdziemy odpowiednio wydajną kartę graficzną do gier. Wyposażony w GeForce RTX 3000 (aż do GF RTX 3070) pozwoli ogrywać najświeższe tytuły w odpowiedniej jakości i liczbie klatek na sekundę. GeForce 3070, czyli najwyższy dostępny model GPU w tym notebooku, ma na pokładzie 5120 rdzeni CUDA, 40 rdzeni RT, 160 rdzeni Tensor, 160 TMU i 80 ROP, a całość współpracuje z 8 GB pamięci VRAM o przepustowości 448 GB/s. Jak widać nie jest to karta słaba, bynajmniej.

Jeśli chodzi o matrycę, MSI zastosował 17,3” wyświetlacz o rozdzielczości QHD z pokryciem przestrzeni DCI-P3 na poziomie 100% i odświeżaniu 165 Hz, ale wybrać możemy również nieco mniej wymagające Full HD. Full HD otrzymujemy w dwóch konfiguracjach – 144 Hz lub 240 Hz. QHD polecamy dla tych, którzy wybiorą wydajną kartę graficzną – na przykład opisywanego wcześniej GeForce RTX 3070.

MSI GP76 Leopard

Nie zabrakło natomiast odpowiednio rozbudowanego systemu chłodzenia. Również i tutaj pojawia się autorskie rozwiązanie MSI Cooler Boost 5, który składa się z sześciu rurek cieplnych i dwóch wentylatorów, co skutecznie umożliwi użytkowanie laptopa nawet podczas gry w wymagające odpowiedniej wydajności produkcje. Nie zabrakło też gamingowej klawiatury SteelSeries z podświetleniem RGB, nowoczesnej łączności, obsługi trzech monitorów, pakietu portów, ani aplikacji MSI App Player.

MSI GP76 Leopard – specyfikacja:

  • Procesor: 11. generacji Intel Core (do i7-11800H)
  • Karta graficzna: GeForce RTX 3000 (do GeForce RTX 3070)
  • Pamięć RAM: DDR4-3200 (do 16 GB)
  • Dysk: 1x M.2 SSD PCIe 4.0 (do 1TB)
  • Matryca: IPS QHD 165 Hz ze 100% DCI-P3 lub Full HD 144 lub 240 Hz
  • Klawiatura: Steelseries, RGB
  • Dźwięk: 2x 2W Dynaudio
  • Kamera: 720p (30 fps)
  • Łączność: Bluetooth 5,2, Wi-Fi 6E, LAN (do 2,5G)
  • Porty: 3x USB 3.2 Gen. 1 Typu A, RJ45, HDMI (4K 120 Hz), mini-DisplayPort
  • Bateria: 65 Wh
  • System operacyjny: Windows 10 Home z możliwością bezpłatnego uaktualnienia do Windows 11
  • Wymiary: 397 x 284 x 25,9 mm
  • Waga: 2,9 kg

Jaki laptop gamingowy do Metaverse będzie najlepszy? - Opinia

Poznaliśmy już wszystkie wersje laptopów gamingowych MSI. Te różnią się od siebie przede wszystkim możliwościami i ceną, ale z powodzeniem możemy wytypować najlepszy. Najlepszym gamingowym laptopem jest oczywiście MSI GE76 Raider lub GS77 Stealth. Mają do dyspozycji najlepsze na rynku podzespoły, najlepsze na rynku matryce, bardzo dobre chłodzenie i bogate wyposażenie jeśli chodzi o łączność i porty. Nie wszyscy jednak są tak wymagającymi użytkownikami, dlatego jeśli należysz właśnie do tej grupy, warto zainteresować się nieco tańszymi konstrukcjami. Te prezentują niższą, ale zbliżoną do większych braci funkcjonalność. Wniosek nasuwa się sam – każdy wymieniony wyżej laptop, niezależnie od wybranej konfiguracji, świetnie nada się do grania w gry wideo, a w przypadku MSI GS77 Stealth – dodatkowo do biznesu. Jednym słowem – warto.

Wybrane laptopy MSI z serii GE, GS i GP można aktualnie nabyć nawet 1500 zł taniej, a po więcej szczegółów odsyłamy do strony promocyjnej. Dodatkowo, przypominamy, że aktualnie trwa konkurs, w którym do zgarnięcia są gadżety MSI w tym pluszowy smok i HUB USB-C. Zarejestrować można się na stronie konkursowej. Zachęcamy również do odwiedzenia i zasubskrybowania kanału MSI w serwisie Youtube.

Artykuł powstał we współpracy z MSI - czołowym producentem podzespołów komputerowych, akcesoriów i laptopów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze laptopy do gier i Metaverse - jaki kupić?

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł