Najlepsze premiery gier - lipiec 2021

Najlepsze premiery gier - lipiec 2021

Premiery gier - lipiec 2021

Mam dla was dwie wiadomości, dobrą i złą. Dobra jest taka, że lipiec wcale nie będzie miesiącem posuchy w kwestii premier gier. Zła, że jeżeli wybitnie nie przepadacie za japońskimi klimatami to, możecie mieć problemy ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla was. Ciepłe dni i wieczory zdominowane są bowiem polowaniem na potwory (Monster Hunter: Stories 2), podróżami po Tokio (NEO: The World Ends Without You) i odtwarzaniem historycznych konfliktów (Samurai Warriors 5). Do wyboru pozostaje jeszcze latanie w przestworzach (Microsoft Flight Simulator) lub ściganie się superszybkimi bolidami (F1 2021). Nie jest źle jak na lipiec, i to w roku pandemicznym. Przyjrzyjmy się zatem letnim premierom gier. Powtarzam, nie jest źle! Przy okazji życzymy każdemu, by mógł podczas letnich wakacji cieszyć się nie tylko odpoczynkiem od pracy czy szkoły, ale i by miał czas spokojnie pograć.

 E3 2021 - Top 10 najlepszych zapowiedzi gier

Najlepsze gry w lipcu 2021:

 • Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin
 • F1 2021
 • The Legend of Zelda: Skyward Sword HD
 • Microsoft Flight Simulator (Xbox Series X i S)
 • Neo: The World Ends with You
 • The Great Ace Attorney: Adventures
 • Samurai Warriors 5

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin - 9 lipca

Wiele dobrego dzieje się dookoła serii Monster Hunter. Capcom robi co może by zdobywać nowych graczy i ten plan mocno procentuje. Po fenomenalnym przyjęciu MonHun: World i ogromnym sukcesie Monster Hunter Rise, przyszła pora na kontynuację podcyklu Stories. Stanowi on kolejny ukłon w stronę graczy, dla których oryginalna formuła serii może być zbyt wymagająca. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin oferuje bowiem bardziej prostolinijną rozgrywkę, rozbudowaną fabułę prowadzącą nas od polowania do polowania, oraz turowy system walki zastępujący konieczność machania bronią w czasie rzeczywistym. Podsypanie tego wszystkiego sympatyczną, bardzo kolorową oprawą powinno pomóc trafić cyklowi Monster Hunter do kolejnych graczy.

 • Rodzaj: RPG, Akcja

 • Platformy: PC (249,00 PLN), Switch (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-3470, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 960

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5 4460, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 960

 

F1 2021 - 16 lipca

Wśród symulatorów wyścigów Formuła 1 zawsze zajmowała szczególne miejsce. Emocjonujące sezony, hardcorowy rodowód, wspaniałe udźwiękowienie i grafika - tym odznaczały się poprzednie odsłony F1 od Codemasters, nie inaczej będzie też z tą odsłoną. I choć trudno znaleźć elementy wyraźnie różniące ją od poprzedniczek to… taki jest po prostu los gier sportowych wydawanych co roku. Tym razem jednak powróci także Formuła 2, dzięki której wprowadzony zostaje tryb fabularny opowiadający historię kierowcy (tzn. nas), który po sukcesach w F2 dostaje szansę w F1. F1 2021 będzie też cały czas sprawdzać sytuację na prawdziwych torach i zawodach, mogąc dostosowywać wirtualny świat do rzeczywistych wydarzeń. Fani dyscypliny i tak nie mają innego wyboru, ale lubiący się ściągać także powinni wziąć pod uwagę inwestycję w ten tytuł.

 • Rodzaj: Wyścigi, sportowa

 • Platformy: PC (229,00 PLN), PS4 i PS5 (229,00 PLN), XOne i Series X/S (229,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-2130, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 950

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5 9600k, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1660 Ti

 

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - 16 lipca

The Legend of Zelda to jedna z najdłuższych serii w historii. Każda kolejna część skupia na sobie ogromną uwagę graczy, budząc kontrowersje kolejnymi zmianami. W przypadku oryginalnego Skyward Sword tworzonego z myślą o Wii dyskusja toczyła się dookoła nowej wizji serii. Nintendo nie tylko skupiło się na wykorzystaniu kontroli ruchem, ale i na dotarciu do nowych graczy poprzez uproszczenie i ograniczenie eksploatacji świata. Ortodoksom oczywiście się to nie spodobało, jednak z perspektywy czasu to jedna z ciekawszych Zeld, a także gra, która rozwinęła cykl. W przypadku takich produkcji nie ma zresztą mowy o przesadnym narzekaniu, to wciąż wspaniale opracowana przygoda w świecie pełnym słońca i błękitnego nieba. Dokładnie takim, jaki chcemy oglądać jak najczęściej.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: Switch (249,00 PLN)

 

Microsoft Flight Simulator - 27 lipca

Co tu robi Microsoft Flight Simulator? Wlatuje na Xboksa Series S i X. To wiadomość na tyle świetna dla posiadaczy tych konsol, że warto to zaznaczyć. Cudownie odwzorowane miasta, góry, doliny… praktycznie cała planeta. Ten tytuł to prawdziwy generator przeżyć. Jeżeli oczekujecie od gier luzu, możliwości zatopienia się w nich, relaksu i podziwiania wspaniałych miejsc, to nie ma chyba obecnie lepszej propozycji. MFS może zyskać jeszcze więcej dzięki wkroczeniu w świat konsol. W zamian za najwyższe ustawienia graficzne będziemy mogli bowiem uruchomić go w sekundę, chłonąc atmosferę na kanapie, siedząc przed wielkim telewizorem i podając pada osobom, którym chcemy zaprezentować jedną z najbardziej imponująch gier ostatnich lat.

 • Rodzaj: Symulator lotu

 • Platformy:XOne i Series X/S (259,00 PLN)

 

Neo: The World Ends with You - 27 lipca

Jeden z najbardziej niespodziewanych powrotów ostatnich lat to powrót The World Ends With You. Gra, która była niesamowicie oryginalnym i ciekawym action RPG na Nintendo DS wyszła w 2007 roku. Przez lata nie było nawet mowy o kontynuacji, jednak sukces Nintendo Switch potrafi ożywić wiele marek i pomysłów. Dlatego niedługo po wydaniu remake’u oryginału, zapowiedziano nową część: Neo: The World Ends With You, które ponownie zabierze nas do Shibuyi, gdzie uliczna moda łączy się z odkrywaniem swych mocy i walką z potworami, żyjącymi w alternatywnym świecie. Muzyka, design, wykręcona fabuła z solidną dawką teen dramy… to wbrew pozorom dobry przepis na letnie wieczory. Tym bardziej że to naprawdę oryginalny miks gatunków i gra, którą trudno porównać do jakiejkolwiek innej.

 • Rodzaj: Akcja, horror

 • Platformy: PS4 i PS5 (229,00 PLN), Switch (229,00 PLN)

 

The Great Ace Attorney: Adventures - 27 lipca

Cykl Ace Attorney to kolejny przykład zwycięskiej formuły przez lata dopracowywanej przez Capcom. Wybitny soundtrack, wspaniałe postaci i umiejętność stworzenia rozbudowanych relacji między nimi - tym właśnie jest Ace Attorney. Seria o przygodach adwokatów i prokuratorów, kręcących dookoła najbardziej skomplikowanych i absurdalnych spraw to kawał historii gier, w której trudno się nie zakochać. W międzyczasie, gdy historia o współczesnych prawnikach dobiegała końca, wydano w Japonii także dwie interesujące odnogi serii, przenoszące nas do czasów wiktoriańskiej Anglii. I teraz, nagle (ponowny cud Switcha) zdecydowano się jednak przygotować wersję na zachodnie rynki, odświeżyć całość i przygotować profesjonalne tłumaczenie. Fani historii detektywistycznych, dobrego humoru i bardzo rozbudowanych fabuł nie powinni sobie odpuszczać takiego produktu. Poza tym to po prostu dwie świetne przygodówki sprzedawane w jednym pakiecie. Nic tylko grać i oczekiwać zapowiedzi Ace Attorney 7.

 • Rodzaj: Przygodowa

 • Platformy: Switch (249,00 PLN)

 

Samurai Warriors 5 - 27 lipca

Cykl Warriors (a raczej gry typu Musou) to dla wielu osób niezrozumiały fenomen. Na papierze wszystko brzmi dobrze - wojownik na placu boju staje naprzeciwko setek przeciwników, zawiązuje sojusze i podejmuje strategiczne decyzje. W praktyce większość osób to… nudzi. Jeżeli jednak załapie się tego bakcyla chociaż raz i zrozumie, gdzie kryje się głębia takich tytułów, to trudno się od nich uwolnić. Samurai Warriors 5 zapowiada się właśnie na tytuł będący “the best of’ gatunku, który idealnie wręcz wpasuje się w bibliotekę Switcha sprawiając, że będzie jeszcze trudniej odpuścić sobie długie posiedzenia z tą konsolką (gra trafi także na PC, PS4 i XOne). Do dyspozycji będziemy mieli masę historycznych postaci japońskich generałów, a całość przedstawiona będzie w stylistyce przypominającej starodawne malowidła. Klimat i rozrywka tryskają z ekranu na samą myśl. Dla niejednego gracza to będzie nie tylko najważniejsza premiera miesiąca, ale i roku.

 • Rodzaj: Slasher, Musou

 • Platformy: PC (214,99 PLN), PS4 i PS5 (249,00 PLN), XOne i Series X/S (249,00 PLN), Switch (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-4460, 6 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 660

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7 4770, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze premiery gier - lipiec 2021

 0