Najlepsze premiery gier - Listopad 2021

Najlepsze premiery gier - Listopad 2021

Najlepsze premiery listopada 2021

Końcówka roku przed nami, co oznacza zarzucenie na nas największych sieci przez największych wydawców. To moment kiedy debiuty muszą ustąpić kontynuacjom i remake’om największych marek. 2021 nie jest wyjątkiem w tej kwestii - tegoroczny listopad to Call of Duty, Pokemony, Forza, Battlefield czy… Skyrim. W takim zagęszczeniu potężnych licencji nie jest łatwo się przebić i porywają się na to tylko najodważniejsi. Dlatego potraktujmy ten zimny, szary i ciemny okres jako czas radości i sięgania po to co najbardziej znamy i lubimy. Mając w głowie to, jak ciężkie są ostatnie miesiące dla wszystkich, trzeba pamiętać o przyjemności, jaką przede wszystkim mają dawać gry. Czas podsumowań zbliża się przecież wielkimi krokami. A ten rok to wielkie wzloty, upadki i niespodzianki, zakończone serią powrotów wielkich tytułów:

  Top 10 studiów, których już nie ma

Najlepsze gry w listopadzie 2021:

 • Just Dance 2022

 • Forza Horizon 5

 • Call of Duty: Vanguard

 • Jurassic World Evolution 2

 • The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition

 • Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition 

 • Shin Megami Tensei V

 • Battlefield 2042

 • Pokémon Brilliant Diamond /Shining Pearl

 

Just Dance 2022 - 4 listopada

Coroczny tasiemiec, ale za to jaki potrzebny. O Just Dance można wiele pisać, ale to przede wszystkim sposób na przełamywanie więzi i na zachowanie formy. Nieważne, czy planujecie kontakt z tym tytułem pod kątem domowych imprez, czy też po to, by się ruszać. Solidna dawka tańca gwarantowana, jak zawsze w rytm najbardziej chwytliwych radiowych przebojów. Owszem, można wymagać więcej od tego typu produkcji, tylko że… tu naprawdę chodzi tylko o tańczenie do utraty tchu. Normalnie raczej omijamy podobne gry, jednak w pandemicznych czasach na pewno warto o nich pamiętać. W zdrowym ciele zdrowy duch. Proszę szykować ręcznik i legginsy.

 • Rodzaj: Taneczna, rytmiczna

 • PS4, PS5 (209,00 PLN), XOne, Xbox Series (209,00 PLN), Switch (209, 00 PLN)


Call of Duty: Vanguard - 5 listopada

Sledgehammer Games kolejny raz przejmuje dowodzenie nad serią Call of Duty. Online’owy gigant ma szansę stać się jeszcze większy i ponownie przygotować się na uderzenie serwowane przez głównego konkurenta - serię Battlefield. Na pewno w tym roku przewagę będzie mieć COD nie tylko ze względu na szybszą premierę, ale i na przeniesienie graczy w kochane przez nich realia drugiej wojny światowej. Ociekająca budżetem kampania, mega dynamiczny multiplayer i tona zawartości gwarantują świetną zabawę. Nikt nie powinien być zdziwiony jeżeli Vanguard okaże się największą premierą roku. Już teraz na nią wygląda. Tym bardziej że tryb zombie + naziści = czysta zabawa.

 • Rodzaj: Strzelanina

 • PC (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-2500K, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1050 Ti

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-4770, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1660

 

Forza Horizon 5 - 9 listopada

Forza Horizon zaczyna przypominać Assassin’s Creed. Nie tylko pod względem tego jak wielka jest to gra, jak pełna znaczników i zadań - to, w jakim będzie dziać się miejscu, staje się najważniejszą częścią ogłoszenia kolejnych odsłon. A Forza Horizon 5 zabiera nas do bajecznego Meksyku, w którym kolory, góry, miasta, plaże i dżungla zleją się w całość. Zapowiada się fantastyczny sposób na wypad do kraju tak rzadko goszczącego gry. To jest po prostu pewniak, Playground Games już lata temu dopracowało formułę wciągających, pełnych niespodzianek wyścigów. Dziś pozostaje im już po prostu zmiana biomów, bo cała reszta jest sprawdzona i dopracowana. I nawet jeżeli wszyscy czekają na wypad do Azji, to decyzja o podróży do Meksyku była strzałem w dziesiątkę, który zapewni ogromne zróżnicowanie środowiska.

 • Rodzaj: Wyścigi

 • PC (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-4460, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 970

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-8400, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070

 

Jurassic World Evolution 2 - 9 listopada

Budowa Parku Jurajskiego to marzenie dzieci lat 90-tych. A, że są to osoby, na których obecnie najwięcej się zarabia, powstanie Jurassic World Evolution 2 nie dziwi. Pierwsza część okazała się sukcesem, więc czas na rozwój. Otrzymamy tu ciekawsze scenariusze, więcej opcji zarządzania i oczywiście więcej stworów. Gdybyśmy przymknęli na chwilę oczy i wyobrazili sobie, że dinozaury naprawdę mogą powrócić to chyba logiczne, że chcielibyśmy pracować właśnie w takim miejscu. Strategie ekonomiczne właściwie po to powstały, by spełniać fantazje tego typu. Dziękujmy im za to, że to robią. Mieć alejkę welociraptorów, tuż obok pola diplodoków to piękne marzenie. Teraz można je zrealizować.

 • Rodzaj: Strategia ekonomiczna

 • PC (214,99 PLN), PS4, PS5 (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-4590, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-5775, 12 GB RAM, grafika NVIDIA GeForce GTX 1070

 

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition - 11 listopada

Tak, tak: to naprawdę Skyrim na kolejne platformy. Smoki, Fus-Ro-Dah, czytanie książek, niekończące się questy i wątek główny, który ponoć kiedyś kogoś obchodził. Pozdrowienia do Bethesdy i proszę, dajcie już nam następne Elder Scrolls. Albo zróbcie jakiś program wsparcia, dla osób które kupują kolejne wersje Skyrima. I żeby nie było: to wciąż świetny i już klasyczny RPG akcji, jeżeli przez ostatnie 10 lat nie mieliście okazji w niego zagrać, to zapraszamy.

 • Rodzaj: RPG, Akcja

 • PC (249,00 PLN), PS4, PS5 (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

 

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition - 11 listopada

Listopad czasem pewniaków? To, co powiecie na to. Kolekcja trzech przełomowych tytułów, które na dobre wskazały drogę branży. To na barkach GTA formowały się wszystkie standardy dotyczącego tego, jakie mają być gry z otwartym światem. Odnowienie i unowocześnienie trylogii z czasów PlayStation 2 musiało być wielkim wyzwaniem, ale oznacza też, że Rockstar jest pewny ponadczasowości swoich rozwiązań. Dzięki Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition będziemy mogli przejść się za rękę z legendą gier wideo. Obserwowanie jeszcze raz ewolucji od GTA 3, po poważniejsze Vice City, by zakończyć ją na gigantycznym i niesamowicie rozbudowanym San Andreas to żywa historia medium. Na samą myśl aż chce się grać i znów poświecić te 120 godzin.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • PC (269,00 PLN), PS4, PS5 (269,00 PLN), XOne, Xbox Series (269,00 PLN), Switch (269,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-6600K, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 760

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-2700K, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 970

 

Shin Megami Tensei V - 11 listopada

Szkolne życie i podróże do innego wymiaru, by walczyć, pertraktować i zawiązywać sojusze z demonami - czy jest lepszy plan na listopad? Jeżeli tylko lubicie hardkorowe RPGi i japoński sznyt to na pewno nie. Shin Megami Tensei V to kolejne uderzenie od Atlus, które wypada docenić. Bo choć obecnie na topie są zupełnie inne rzeczy, demografia stale się zmienia i bardzo łatwo narazić się okultystyczną tematyką obrońcom moralności, oni dalej robią swoje. Kolekcjonowanie demonów (dżinów?), prowadzenie walki o ratowanie ludzkości, oraz wizyty w szkolnej ławce… to przecież przepiękne połączenie. Jeżeli kochacie turową walkę i szukacie gry, która zastąpi wam długi sezon anime to zdecydowanie trzeba mieć SMTV na celowniku. Tylko proszę pamiętać, że to nie Persona - tu będzie trudniej i mniej kolorowo.

 • Rodzaj: RPG

 • Switch (249,00 PLN)

 

Battlefield 2042 - 19 listopada

Wielki eksperyment EA. W Battlefield 2042 możliwości tworzenia własnych zasad w meczach online i rozgrywania ich nie tylko na nowych planszach, ale i na poziomach z poprzednich odsłon serii, mają stworzyć zupełnie nową jakość. Ekipa DICE nie tylko da nam nowego Battlefielda - oni prezentują całą platformę, która ma spełnić marzenia każdego fana gier militarnych, będących blisko (ale nie za blisko) realizmu. To połączenie fantazji, swobody i lekkiej dozy futuryzmu ma wielkie szanse powodzenia. Dzięki temu mamy też w tym roku bardzo wyraźną linię oddzielającą BF od nowego Call of Duty. Wielcy oponenci po latach mocnej rywalizacji zdecydowali się stawiać na własną, oryginalną wizję. Już sama ta odwaga do postawienia na swoim powinna robić dobrze wrażenie.

 • Rodzaj: Strzelania

 • PC (269,00 PLN), PS4, PS5 (249,00 PLN), XOne, Xbox Series (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-6600, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-4790, 16 GB RAM, grafika NVIDIA Geforce RTX 3060

 

Pokémon Brilliant Diamond/Shining Pearl - 19 listopada

Skoro wszyscy wracają to, mistrzowie takich zagrań też muszą dorzucić coś od siebie. Nintendo zawsze potrafi wyczuć, która z ich starych gier nadaje się do tego, by zaliczyć odświeżenie. Ku zdziwieniu wielu osób, w tym przypadku padło na Pokémon Diamond i Pearl, czyli pierwszą edycję kieszonkowych stworków z Nintendo DS. Nawet jeżeli na Switcha wyszła już odnowiona wersja Pokemon Yellow, zupełnie nowe Sword i Shield, oraz na początku przyszłego roku ukażą się Legends, to zdecydowano się wcisnąć w to wszystko jeszcze jedna wersję Poków. I co mogę wam powiedzieć: dokładnie wiecie czego się po nich spodziewać. To przyjazne, lekkie i stawiające na poczucie przygody RPGi, w których każdy chętny może znaleźć naprawdę dużo głębi i rzeczy do odkrycia. A edycja  Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl nawet jeżeli nie wygląda na najgorętszą rzecz na świecie, to z pewnością pod względem popularności nie będzie miała się czego wstydzić.

 • Rodzaj: RPG

 • Switch (229,00 PLN)

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze premiery gier - Listopad 2021

 0