Premiery gier – marzec 2021

Premiery gier – marzec 2021

Premiery gier - marzec 2021

Kiedy pisałem o zeszłym miesiącu, że „nie będzie łatwy dla fanów dużych i głośnych tytułów” przeczuwałem, że marzec może go przebić. Nie myliłem się moi drodzy, czas pokazał, że luty 2021 był jednak całkiem niezły. W wiosnę wchodzimy z zestawem premier, które najlepiej opisać jako specyficzne. Jeżeli lubicie gameplayowe pętle, zbieranie przedmiotów i hodowlę wszelkiej maści to będziecie wniebowzięci. W innym przypadku rozsiądźcie się wygodnie i wybierzcie coś z kupki przeoczonych przez ostatnie lata produkcji. Na pewno wśród nich znajdziecie jakieś mega hity. Bez popadania w przesadę - marzec to jednak nowy Moster Hunter, drugie Evil Genius i możliwość wybrania się na farmę w Harvest Moon, więc dramatu nie ma. W porównaniu z poprzednimi latami jest po prostu skromniej. Całe szczęście, chętni do wydania paru złotych i tak będą mieli w co inwestować.

 

Harvest Moon: One World - 2 marca

Matecznik wszystkich gier o hodowaniu roślin i sielankowym życiu na farmie powraca. Harvest Moon: One World ponownie stawia nas przed zadaniem przywrócenia do lat świetności gospodarstwa, które otrzymujemy w spadku. Droga od pierwszej posadzonej roślinki do imperium pełnego szczęśliwych zwierzaków i obfitych plonów jest długa, wymagająca i strasznie zadowalająca. W tej odsłonie autorzy otwierają przed nami dużo większy świat gry, zachęcając do eskapad w poszukiwaniu Bogini Zbiorów. Dla wszystkich, którzy chcą zrobić skok w bok od Stardew Valley (które powstało, bo jej twórca zakochał się przed laty w Harvest Moon), będzie to tytuł obowiązkowy. Zwłaszcza osoby zmęczone serią powinny zbadać, czy otwarcie świata i tak mocne postawienie na elementy przygodowe zadziała z tą formułą.

 • Rodzaj: Life sim, przygodowa
 • Platformy: PS4 i PS5 (199,00 PLN), XOne i Series X/S (199,00 PLN), Switch (199,00 PLN)


Ranch Simulator – 4 marca

Gra dla smakoszy wirtualnego rancza, albo dla tych, którzy spróbowali już wszystkiego innego. Jeżeli chcecie hodować zwierzaki, także ze znajomymi dzięki trybowi multiplayer, to chyba trudno o lepszą okazję. W żadnych innych warunkach Ranch Simulator by się raczej w naszym zestawieniu nie znalazł. Jest to bowiem premiera w Early Access, biorąc jednak pod uwagę sezon ogórkowy, który nas spotkał możliwe, że budowa kolejnych budynków na farmie i zajmowanie się wirtualną trzodą będą dobrym sposobem na marzec. Takie symulatory to przecież dla pewnej grupy graczy najlepszy sposób na oderwanie się od problemów codzienności. Duże tereny, spokojne tempo i sporo wirtualnego słońca mogą nam pomóc przejść przez trudne czasy.

 • Rodzaj: Symulator, ekonomiczna
 • Platformy: PC (cena niepotwierdzona)
 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-3570k, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 760
 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-4790, 12 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1660

 

Mundaun – 16 marca

Gra, którą trzeba było wykopać, wyszukać, odnaleźć. I chyba się opłaciło, bo tajemniczy Mundaun wygląda jak historia z gatunku tych, które zostawiają gracza z dużym znakiem zapytania w głowie. Zapraszam w Alpy, w których szaleństwo samo was znajdzie. Niepokojące dźwięki i widoki stanowią hołd dla przełomowych, czarno-białych horrorów filmowych, a przygodówkowy model zabawy pozwala znaleźć choć trochę normalności w tym wykręconym świecie. Mundaun to tytuł tylko dla odważnych i wrażliwych, ale też i dla tych, którzy kochają odkrywać jakie przeżycia potrafią zapewnić jeszcze gry wideo. Fani choćby Pathologic 2 powinni poczuć się tu jak w domu. Wielka schiza, którą łatwo przeczyć, i do tego narysowana ołówkiem.

 • Rodzaj: Horror, przygodowa
 • Platformy: PC (cena niepotwierdzona)
 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-6100, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 650
 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-7400, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GeForce 1060

 

Overcooked! All You Can Eat - 23 marca

Wiele się mówi o tym jak dobrą grą jest Overcooked, ale wciąż nie brakuje graczy, którzy mają odkrycie tego tytułu przed sobą. Właśnie dla nich jest Overcooked! All You Can Eat, czyli kompilacja złożona z ulepszonej pierwszej i drugiej części Overcooked. Jeżeli potrzebujecie produkcji, przy której można świetnie bawić się w kooperacji to, jesteście w domu. Przygotowywanie dań na czas, w szalonych warunkach i z arcade’ową otoczką wciąga i jest niesamowicie zabawne. Największą nowością jest to, że pierwsza część gry w tej edycji będzie pozwalać na granie online (oryginalnie go nie wspierała), dzięki czemu będzie można pokazywać swój kuchenny kunszt znajomym z różnych miejsc świata. Masa usprawnień, polepszona grafika, dużo zabawy dobrej dla wszystkich - takich produkcji też teraz bardzo potrzebujemy.

 • Rodzaj: Zręcznościowa, multiplayer
 • Platformy: PC (149,00 PLN), PS4 i PS5 (149,00 PLN), XOne i Series X/S (149,00 PLN), Switch (149,00 PLN)
 • Wymagania sprzętowe minimalne:  Intel Core i3-2100, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 630
 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: niepotwierdzone

 

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town - 23 marca

Cykle Story of Seasons i Harvest Moon są ze sobą na stałe związane. Story of Seasons to gra wywodząca się z właściwej serii HM, podczas gdy firma Natsume przejęła prawa do nazwy Harvest Moon i od 2014 roku wydaje swoją wersję farmerskich opowieści pod tym szyldem. Zaowocowało to tym, że nie tylko mamy na rynku dwie serie bliźniacze niczym PES i FIFA, ale i w 2021 ich nowe części ukazują się w tym samym miesiącu. Jeżeli zatem czujecie ogromną miętę do podlewania wirtualnej marchwi to, możecie czuć się rozpieszczeni. Story of Seasons idzie zresztą inną drogą niż nowy Harvest Moon, upodabniając się bardziej do Animal Crossing niż do gry przygodowej. Myślę, zatem, że obie produkcje są w stanie istnieć obok siebie… o ile macie na nie setki godzin wolnego czasu.

 • Rodzaj: Przygodowa
 • Platformy: Switch (229,00 PLN)
   

Monster Hunter Rise - 26 marca

Mało która seria tak urosła w ostatnim czasie jak Monster Hunter. Dzięki odsłonie z podtytułem World udało się (w końcu) podbić serca zachodnich graczy. Teraz dzięki Monster Hunter Rise następuje kolejny krok w monetyzacji gry Capcomu. Kochane przez wszystkich polowania na ogromne smoki, z których kości i łusek robi się oręż, by zabijać jeszcze większe smoki, wyląduje bowiem na szalenie popularnym Switchu. Już odsłony z PSP i 3DS-a pokazały, że kieszonkowa forma zdecydowanie pasuje do serii, a ostatnia platforma Nintendo to szansa na wykręcenie kolejnych rekordów. Myślę, że wszyscy na to liczymy. Do boju łowcy. To epopeja na dziesiątki godzin pełnych emocjonujących pojedynków. Totalnie bezkonkurencyjna, ale trzeba też się do niej przekonać. Teraz będzie ku temu najlepsza okazja.

 • Rodzaj: Akcja, RPG
 • Platformy: Switch (249,00 PLN)

 

Balan Wonderworld - 26 marca

Dla czujących głód kolorowych platformówek też znajdzie się coś w marcu. Balan Wonderwold wygląda bardzo ekspresyjnie, nasuwa skojarzenia z kultowym Nights i zapełnia niszę cukierkowych gier na jakiś czas. Problem leży tylko w tym, że jest to gra, która utknęła w gatunkowych kliszach. Jeżeli jednak nie przeszkadzają wam one to, warto przemyśleć zakup. Feria barw, przeróżne moce postaci pozwalające odkrywać kolejne sekrety i zręcznościowe wyzwania są czymś, co teoretycznie nigdy się nie nudzi. W obecnym małym powrocie platformówek powinniśmy zauważać nie tylko kontynuacje znanych marek, ale i tego typu debiuty. Jeżeli zatem Mario Odyssey jest już zaliczone to, czemu nie spróbować nowej produkcji Square Enix.

 • Rodzaj: Platformówka
 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS4 i PS5 (249,00 PLN), XOne i Series X/S (249,00 PLN), Switch (249,00 PLN)
 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-4430, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 760
 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-6400, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Evil Genius 2: World Domination - 30 marca

Dzięki Evil Genius 2: World Domination można spełnić specyficzne marzenie o tym, by być prawdziwym architektem nikczemności. To pełen przewrotnej satyry tytuł o budowaniu swojej bazy, w której szkolimy naszych agentów i przygotowujemy technologię, dzięki i której przejmiemy władzę nad światem. U starszych graczy może się to nawet skojarzyć się z Dungeon Keeperem, choć sama idea wysyłania żołnierzy zła w świat to już oryginalny pomysł. W świecie strategii opartych o rozbudowę bazy zawsze przydaje się odrobina świeżego powietrza, więc takie propozycje jak Evil Genius 2 wypada przyjąć z otwartymi ramionami. Stanie się geniuszem zbrodni brzmi spoko w obecnych czasach, ale wciąż lepiej robić to w świecie wirtualnym niż rzeczywistym. Mamy tu miks śmiechu, myślenia i relaksu, który powinien każdemu przypaść do gustu.

 • Rodzaj: Strategia
 • Platformy: PC (214,99 PLN),
 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-8100, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GT 1030
 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-4770K, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1660

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery gier – marzec 2021

 0