Premiery Gier - w co zagrać w czerwcu 2021

Premiery Gier - w co zagrać w czerwcu 2021

Premiery Gier - w co zagrać w czerwcu 2021

Stoimy u progu lata - przepiękny to czas, choć zwykle skąpy w premiery gier. Na szczęście nawet pomimo ciągłej walki z pandemicznym krajobrazem, ukazują się ciekawe tytuły. Czerwiec 2021 zacznie się zresztą od powrotu Virtua Fighter, jednej z najbardziej zasłużonych dla branży serii. PlayStation 5 otrzyma kolejny ekskluzywny przebój, Nintendo znów wyślę Mario na pola golfowe, a dla tych, którzy przegapili kilka głośnych premier w przeszłości, nadarzy się dobra okazja, by do nich wrócić. Warto też przypomnieć, że w czerwcu odbędą się targi E3, które na pewno będą wypełnione niesamowitymi zapowiedziami. Branża zaczyna wracać do siebie, więc jest się z czego cieszyć. Jak zwykle w tym miejscu - zachęcam do poznawania nowości i walczenia z backlogiem. Dobra pogoda jest przyjemna, ale dobra gra jeszcze bardziej.

GTA - zrozumieć fenomen
 

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown - 1 czerwca

Kto mógł przypuszczać, że król bijatyk powróci tak niespodziewanie. Virtua Fighter to seria, która przez lata trzymała najwyższy możliwy poziom. Pod względem innowacji, animacji, przeniesienia stylów walki w trójwymiar, aren, balansu - to prawdziwe mistrzostwo świata. Niestety, w czym Sega mocno pomagała, było to mistrzostwo przegapione i mało przystępne. Virtua Fighter 5 przepadło na długie lata w odmętach historii, otrzymując daleką od ideału wersję na PS3 i rewelacyjną, ale zatopioną w morzu innych premier wersję na X360. Premiera bazowej edycji VF5 w salonach arcade to 2006 rok - przez ten czas bardzo mało działo się z serią i zapowiedź szóstej odsłony wciąż wydaje się odległa. Na szczęście ten powrót daje na to sporą nadzieję i znów rzuca światło na starego króla bijatyk. Kibicujmy mu, by mógł nabrać sił.

 • Rodzaj: Bijatyka

 • Platformy: PS4 i PS5 (129,00 PLN)

 

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - 4 czerwca

CI Games wie gdzie leży ich największa siła - w serii o snajperze. Przeniesienie się na Bliski Wschód i wejście w skórę gotowego na każde zlecenie strzelca wyborowego to zarówno wiarygodny, jak i bardzo gamingowy motyw. Znów wylądujemy w fikcyjnym państwie, w którym trzeba załatwić prezydenta… ale to działa. Bo sedno zabawy leży w czymś innym - odnalezieniu pozycji, wytropieniu celu i oddaniu tego jednego, konkretnego strzału. Rozbudowany arsenał, wykorzystanie środowiska gry, skradanie się, wiele sposobów na wykonanie misji - na pewno fani gatunku będą zadowoleni. Jest tu trochę Far Cry, trochę Hitmana i wszystko w jasnej, przejrzystej formie. Dobrze, że Sniper Ghost Warrior znalazło już swoją niszę i pomysł na siebie.

 • Rodzaj: Akcja, skradanka

 • Platformy: PC (99,00 PLN), PS4 i PS5 (169,00 PLN), XOne i Series X/S (169,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-7600, 8 GB RAM, grafika NVIDIA Geforce 970

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7 7700, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1070

 

Final Fantasy VII Remake: Intergrade - 10 czerwca

Final Fantasy VII Remake to godny powrót legendy, ale też bardzo kosztowny. Dlatego Square Enix postanowiło przed wydaniem kontynuacji pierwszej części Remake’u, dołożyć jeszcze do niego fabularne DLC. I choć wielu kręci na to nosem, to powrót do Midgar, poznanie nowych części miasta, oraz pokierowanie młodą ninja-złodziejką Yuffie to coś więcej niż tylko jechanie na nostalgii. Jeżeli jeszcze nie macie FF7R to na pewno warto brać ją od razu w tej wersji, jeżeli zdarzyliście już ją nabyć. Jedynym minusem jest to, że nowa zawartość dojdzie tylko do wersji na PS5 co, nie podoba się wielu fanom cyklu (trudno się dziwić). Epizod z Yuffie to mimo wszystko najlepszy sposób, a to, by znów wrócić na kilka godzin do tego świata, odkryć w nim to, co trzeba i przeżyć kolejne piękne chwile z postacią, która nadawała tyle kolorytu oryginałowi.

 • Rodzaj: RPG, akcja

 • Platformy: PS5 (299,00 PLN)

 

Ninja Gaiden: Master Collection - 10 czerwca

Tecmo Koei wyszło z założenia, że gracze lubią kolekcje - i w zasadzie się nie mylą. Trudno jednak spodziewać się, by akurat po ten zestaw ustawiały się długie kolejki. Nie dość, że nie wrzucono tu wersji z podtytułem Black, uznawanej powszechnie za najlepszą, to jeszcze wydaje się, że po zaniżeniu przez serię lotów przy Ninja Gaiden 3 i Yaiba: Ninja Gaiden Z nie jest to najlepszy moment na takie wydawnictwo. I choć 1 i 2 to w wielu momentach wciąż wspaniałe gry, to poziom masochizmu, jakiego wymagają od graczy, którzy chcą je skończyć, raczej nie pomoże marce w zdobyciu nowych fanów. Proste włożenie trzech odsłon w wersji Sigma w jeden pakiet to za mało. Tu potrzebna byłaby mocna przebudowa balansu i pójście w stronę wygładzenia kilku ostrych krawędzi. Albo jeszcze lepiej: prawdziwy remake jedynki. Ninja Gaiden: Master Collection to po prostu kolekcja leniwa - wciąż zawierająca w sobie dobre gry, ale nie pomagająca im ani trochę w zyskaniu nowych fanów. A była okazja, by z rozmachem przypomnieć ludziom o Ryu Hayabusie.

 • Rodzaj: Akcja

 • Platformy: PC (249,00 PLN), PS4 i PS5 (249,00 PLN), XOne i Series X/S (249,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-4130, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 970

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5 4460, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060

 

Ratchet & Clank: Rift Apart - 11 czerwca

To jeszcze ten moment, w którym gry na wyłączność, dla których warto kupić konsole nowej generacji, można liczyć na palcach jednej ręki. Xbox Series wciąż takiej nie ma, Ratchet & Clank: Dift Apart będzie trzecią (Po Demon’s Souls i Returnal) taką na PS5. Wspaniała oprawa, która bez cienia przesady może być stawiana obok najnowszych filmów Pixara to prawdziwy cukiereczek. Tak kolorowej, wesołej, pełnej cząsteczek, obiektów, animacji, detali i błyskawicznej zmiany środowisk (zaleta nowych dysków SSD) produkcji jeszcze po prostu nie było. W swym korzeniu to oczywiście wciąż  Ratchet & Clank, czyli wesoła strzelanina pełna wymyślnych broni i gadżetów - tu nikt nie będzie zawiedziony. Kolejny raz jest to też projekt, który ma być benchmarkiem nowego sprzętu Sony. Jeżeli chcecie zatem zobaczyć i poczuć nową generację, to niespodziewanie najlepszy moment na to przypada na czerwiec 2021.

 • Rodzaj: Akcja, platofrmówka

 • Platformy: PS5 (329,00 PLN)

 

Legend of Mana - 24 czerwca

Reedycja gry, o którą wielu hardkorowców nawet nie śmiało prosić, uznając, że została zakopana przez piaski czasu. Ponieważ jednak żyjemy w epoce wielkich cyfrowych cudów - okazuje się, że niemożliwe nie istnieje i nawet The Legend of Mana może powrócić. A cóż to jest? Przede wszystkim najpiękniejsza dwuwymiarowa gra z epoki PSX, której projekt, styl i wyczucie estetyki spalają obwody. Podkreśla to równie cudowna muzyka, oraz nowatorska budowa świata. Tutaj mapę sami tworzymy, zmieniając kolejne artefakty w lokacje towarzyszące okolicom naszego domu. Od naszych decyzji i kolejności wypełniania questów zależeć będą wydarzenia, dookoła których poznamy fantastycznie awanturnicze i tragiczne postaci. I czego tu się nie tworzy: własne bronie, pancerze, chowańce, rośliny, czary - niewiarygodne, że to gra z 1999. Wciąż czuć jej świeżość i wciąż potrafi sprowadzić znawców gatunku RPG na ziemię. Jedna z największych perełek w historii, w końcu dotrze oficjalnie do Europy. Jest, na co czekać i co świętować.

 • Rodzaj: RPG, akcja

 • Platformy: PC (109,00 PLN), PS4 i PS5 (125,00 PLN), Switch (125,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: niepotwierdzone

 

Mario Golf: Super Rush - 25 czerwca

Golf nie jest najbardziej efektowną dyscypliną sportu do oglądania - granie w niego to jednak zupełnie inna historia. W wersji wirtualnej, wspomaganej przez ferajnę Nintendo to już w ogóle. Ciągle nowe wyzwania, system rozwoju postaci, tryb fabularny, precyzja, kolory, klimat - wszystko zostało dopieszczone na najwyższym poziomie, jak przystało na grę z Mario w tytule. Mario Golf: Super Rush jest bajeczne dopracowany, ma tryb zabawy dla czterech graczy i umożliwia skorzystanie z ruchowych właściwości Switcha tak, by machać joyconami, jakby były prawdziwym kijem golfowym. Wysoka grywalność zapewniona, tak samo jak i poziom wyzwania. Niech nie zmylą was wesołe chmurki i muchomorki - tu żaden dołek sam się nie zaliczy. A tryb kariery zapewni wrażenia na bardzo długie, pełne emocji godziny.

 • Rodzaj: Sportowa

 • Platformy: Switch (249,00 PLN)

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery Gier - w co zagrać w czerwcu 2021

 0