Sierpień 2022 - Najlepsze premiery gier

Sierpień 2022 - Najlepsze premiery gier

Sierpień 2022 - Najlepsze premiery gier

Jak zwykle w miesiącach letnich trzeba trochę “szyć” szukając odpowiedniej liczby ciekawych premier. Ten rok, jak i poprzedni przyzwyczaiły nas jednak do tego, że jakością potrafią nadrobić ilość. Nowymi edycjami starych gier też. I tak oto, największym przebojem sierpnia jest tak naprawdę Spider-Man trafiający po czterech latach bujania się na PlayStation, na PC. Wtórują mu naprawdę  niezłe nowości pokroju cichego hitu Cult of the Lamb, czy też wielkiego (no, to się akurat okaże) powrotu Saints Row. Fani strategi w końcu poprowadzą własną uczelnię w Two Point Campus, a ci, którzy potrzebują solidnego zastrzyku japońskich, neonowch klimatów będą mogli spędzić czas przy Soul Hackers 2 lub Dusk Diver 2. Obrazu całości dopełni kolekcja klasycznych gier z Wojowniczymi Żółwiami Ninja. Szczerze mówiąc - jest bardzo okej.  Jest też dużo bardziej zróżnicowanie, niż moglibyśmy się spodziewać. Zatem gdy już zdejmiecie słomkowy kapelusz i usiądziecie przed ekranem to, spójrzcie w kierunku nowości.

 PlayStation Plus - Essential, Extra, Premium. Który z nowych abonamentów wybrać?

Najlepsze gry w sierpniu to:

 • Two Point Campus
 • Arcade Paradise
 • Cult of the Lamb
 • Spider-Man Remastered
 • Saints Row
 • Soul Hackers 2
 • Dusk Diver 2
 • TMNT Cowabunga Collection


 

Two Point Campus - 9 sierpnia

Bardzo dobrze przyjęty Two Point Hospital musiał zaowocować budową nowej serii gier ekonomiczno-strategicznych. Byli pracownicy słynnego studia Bullfrog, znają się doskonale na rzeczy, bo już 25 lat temu stworzyli Theme Hospital. Teraz idą w nowy rejon, pozwalając nam stworzyć najlepszy - jak wskazuje tytuł - kampus świata. Wspomaganie nauki i życia akademickiego poprzez dbanie o rozwój kadr, budynku, sprzętów i oczywiście odpowiednie ich ułożenie i doglądanie, to jedne z wielu wyzwań jakie będą tu na nas czekać. Wspieranie inicjatyw studenckich i umożliwianie rozwoju studentom (ponoć każdy, kto trafi pod nasze strzechy, ma mieć unikalny charakter) jest tu naszym celem, tak samo jak pięcie się w rankingach. Piękne to pryncypia, a jakże różne od tego co czeka na nas w rzeczywistości. Bawmy się więc wirtualnie!

 • Rodzaj: Strategia ekonomiczna

 • Platformy: PC (169,00 PLN), PS4, PS5 (169,00 PLN), XOne, Xbox Series (169,00 PLN), Switch (169,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-6100, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GT 1030

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-6600, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060
   

Arcade Paradise - 11 sierpnia

Oto gra, której bohaterka postanawia zmienić rodzinną pralnię samoobsługową w… fantastyczny salon z automatami! Ale zanim to zrobi, musi upłynąć trochę czasu - nabywanie kolejnych maszyn przecież nie jest proste! Jest 1993 rok i przed nami zadanie stworzenia najbardziej super-wystrzałowego tego typu miejsca w okolicy. To tak naprawdę świetny sposób na stworzenie ciekawej otoczki (i zahaczenie o stylistykę symulatorów) dookoła zbioru 35 gier, które stylistyką nawiązują do wspaniałych czasów maszyn Arcade. Bo Arcade Paradise to w pewien sposób symulator pewnej epoki, opowiedziany przy pomocy rozwiązań gameplayowych, które są nam bliskie do dziś. Prezentuje się to naprawdę interesująco - oby nie przepadło w strumieniu tegorocznych premier.

 • Rodzaj: Symulator, zręcznościowa

 • Platformy: PC (72,00 PLN), PS4, PS5 (89,00 PLN), XOne, Xbox Series (89,00 PLN),

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3, 2 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 660

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: niepotwierdzone

 

Cult of the Lamb - 11 sierpnia

Cult of the Lamb zapowiada się na prawdziwy unikat. To parodia kilku skrajnych motywów - budowę społeczności i cudnego miasteczka, ożeniono tutaj z makabrą, satanizmem i walką z potworami. Wszystko podane z wyczuciem przypominającym najbardziej szalone kreskówki jak Adventure Time czy Gravity Falls. Jest to zabawna satyra; odświeżająca powody, dla których kolejny raz ruszamy do niebezpiecznych, losowo generowanych lochów. Tu chodzi przede wszystkim o wzmacnianie naszego kultu, w krainie fałszywych proroków - a do tego przyda się i siła, i perswazja. Jeżeli zatem zeldowata struktura połączona z rogalikiem i nowym spojrzeniem na Stardew Valley brzmi dla was zachęcająco, to na pewno warto mieć rękę na pulsie w sprawie tego tytułu. Metka Devolver Digital (wydawca) też sprawia, że powinniśmy zwrócić na niego szczególną uwagę.

 • Rodzaj: Roguelike

 • Platformy: PC (89,00 PLN), PS4, PS5 (114,00 PLN), XOne, Xbox Series (114,00 PLN), Switch (119,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-3240, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 560

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-3740, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1050
   

 

Spider-Man Remastered - 12 sierpnia

Nadszedł czas - kolejna mocna, flagowa gra brandu PlayStation trafia na Steam! Nowa wersja Spider-Mana jest oczywiście podkręcona o kilka technicznych fajerwerków, ale tak naprawdę to tylko lekkie odświeżenie. Gra Insomniac jest zresztą tak fantastyczna (recenzowaliśmy ją), że wielkiej przebudowy nie potrzebuje. To wspaniały pokaz tego jak mogą prezentować się nowoczesne wysokobudżetowe gry, jak istotny jest satysfakcjonujący model poruszania się i jak powinno się adaptować komiksy do tego medium. Spider-Man jest unikalną, zamkniętą historią, która nie musi się oglądać na żaden film. To pełna zabawy siecią przygoda, która niemal wszystko robi w punkt. Manhattan wygląda wspanialej niż kiedykolwiek, a rozwój postaci i świetnie prowadzony scenariusz dopełniają wizerunku gry, którą po prostu trzeba mieć na swoim koncie.

 • Rodzaj: Akcja, przygoda

 • Platformy: PC (299,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-4160, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 950

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-4670, 16 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060
   

Saints Row - 23 sierpnia

To będzie bardzo trudny powrót. Saints Row już dawno temu straciło momentum. Mega popularność unikalnej części trzeciej i niezłe zasięgi zwariowanej “czwórki” dziś już nic nie znaczą. Dlatego też nowa opowieść o fioletowym gangu Świętych stara się trafić do nowej demografii. Jej gwiazdy to młodzi ludzie w ciasnych jeansach wychowani przez Internet. Czy da się to połączyć z masowymi eksterminacjami członków innych gangów, napadami i wszechobecną (przerysowaną, ale jednak) przemocą? Oby tak, bo zawsze to, co było najważniejsze w Saints Row odkrywało się przed graczami dopiero gdy sięgnęli po pada i uświadamiali sobie, że te wszystkie drobne różnice względem GTA (do którego naturalnie się porównuje SR) tworzą coś ciekawego i bardzo oryginalnego. Do tego dochodził też głupkowaty humor, którego jak na razie na zwiastunach też nie widzieliśmy.

 • Rodzaj: Otwarty świat, strzelanina

 • Platformy: PC (269,00 PLN), PS4, PS5 (239,00 PLN), XOne, Xbox Series (239,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: niepotwierdzone

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: niepotwierdzone

 

Soul Hackers 2 - 26 sierpnia

Gdy myślę o dużych niespodziankach w branży gier, najczęściej wiążą się one z tym, że tytuł, który jest totalnie niszowy, po latach otrzymuje kontynuację. Takim przykładem na pewno jest Soul Hackers 2, jeden z kilku odłamów hardkorowej serii japońskich dungeon crawlerów, Shin Megami Tensei. Oczywiście całość znów kręci się dookoła końca świata i walczących ze sobą frakcji ludzi o ponadnaturalnych zdolnościach przyzywania “diabłów” (bo to zarazem także część podserii Devil Summoner). Wzniosła muzyka i fabuła, masa postaci i jeszcze więcej grzebania w tabelkach, levelowania i kombinowania przy turowych walkach to coś, co macie tu zapewnione. To gra dla prawdziwych hardkorowców, których zmęczy i czasem potraktuje bardzo nieuczciwie, ale na końcu i tak wszyscy będą zadowoleni. Jeżeli przełkniecie stylistykę łączącą anime, cyberpunk i magię to przed wami grube dziesiątki godzin w całkowicie unikalnym świecie.

 • Rodzaj: RPG, dungeon crawler

 • Platformy: PC (259,00 PLN), PS4, PS5 (239,00 PLN), XOne, Xbox Series (239,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-3470, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTS 450

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-8600, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 760
   

 

Dusk Diver 2 - 30 sierpnia

Lubicie bronić świata przed inwazją demonów za pomocą pięści i kopniaków? Jeżeli tak to jesteście w dobrym miejscu. Już pierwsza część Dusk Diver doskonale łączyła klimat letniego anime o superbohaterskiej dziewczynie, z wartką akcją i tak atrakcyjnymi dla wielu, widokami kolorowej, współczesnej Japonii. Dusk Diver 2 ma nam dać tego jeszcze więcej, przy okazji zwalczając także repetytywność, która była największą przywarą poprzedniczki. Wiecie jak to jest - wypełnianie misji, dużo dialogów, gadające zwierzaki i prowadzenie podwójnego życia; bohaterskiego, w którym ratujemy świat i zwykłego, w którym nikt nawet nie domyśla się, że w drzemią w nas super moce. Nie będzie to najbardziej oryginalny tytuł roku, ale na pewno pozwoli wielu osobom bardzo przyjemnie spędzić ostatnie chwile lata.

 • Rodzaj: Akcja, RPG

 • Platformy: PC (219,00 PLN), PS4, PS5 (209,00 PLN), Switch (209,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-6400, 4 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 750

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i7-9700, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1650
   

TMNT: The Cowabunga Collection - 30 sierpnia

Wojownicze Żółwie Ninja mają teraz niezły moment. Po niedawnej premierze Shredder’s Revenge znów są na ustach graczy, co jest świetną okazją do wypuszczenia na rynek takiej kompilacji jak The Cowabunga Collection. Jest to pełne zestawienie tytułów z Leonardo, Rafaelem, Michelangelo i Donatello produkowanych przez Konami w latach 80’ i 90’. Jeżeli jesteście zatem chętni na przyjęcie potężnej pigułki żółwich przygód to, ta kolekcja jest dla was. To wielki powrót do czasów, w których chodzone mordobicia były jednym z przewodnich gatunków na rynku i niemal każda firma próbowała stworzyć własny przebój tego rodzaju. Trzynaście gier z walecznymi gadami posługującymi się japońskim orężem, z epoki 8 i 16 bitów, to chyba najlepszy dowód na to jak bardzo czasy się zmieniły.

 • Rodzaj: Chodzona bijatyka, kompilacja

 • Platformy: PC (179,00 PLN), PS4, PS5 (179,00 PLN), XOne, Xbox Series (179,00 PLN), Switch (179,00 PLN)

 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM

 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i3, 8 GB RAM

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sierpień 2022 - Najlepsze premiery gier

 0