Stwórz gamingowe stanowisko z KFA2 – tanio i dobrze!

Stwórz gamingowe stanowisko z KFA2 – tanio i dobrze!

W życiu każdego początkującego gracza przychodzi kiedyś taki moment, w którym decyduje się zakupić sprzęt gamingowy, co pozwoli mu czerpać jeszcze więcej przyjemności z jego ulubionych produkcji niezależnie od tego, czy są to gry dla pojedynczego gracza, czy typowe, e-sportowe produkcje nastawione na rywalizację i dynamiczną rozgrywkę. Każdy potrzebuje dobrej myszki. Każdy dobrej klawiatury. Każdy, kto gra w produkcje sieciowe – mikrofonu. Tylko na co zdecydować mają się ci, którzy nie dysponują odpowiednio wysokim budżetem? Ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na wydawanie kilkuset złotych na akcesoria gamingowe? Czy są oni z góry skazani na korzystanie z najtańszych, plastikowych zabawek z marketu? Niekoniecznie. Dzięki KFA2 możemy mieć zarówno jakość, jak i niską cenę!

Marka KFA2 kojarzona była przede wszystkim z kartami graficznymi. Firma z Hongkongu powstała już w 1994 jako szerzej znana Galaxy, a później Galax. Tę nazwę już zapewne kojarzycie. W swoim portfolio mają takie potwory, jak karty graficzne z serii Hall of Fame, wyróżniające się jakością na tle innych konkurentów. Jakiś czas temu producent zdecydował się poszerzyć działalność i tak oto przed nami powstawały różnego rodzaju akcesoria gamingowe – w tym myszki, klawiatury i słuchawki.

KFA2

Akcesoria KFA2 są skierowane przede wszystkim na segment budżetowy, który omijany jest niestety szerokim łukiem przez renomowane firmy z całego świata. Szkoda, bo dla graczy, którzy nie dysponują odpowiednią ilością gotówki jest to cios, a ci wybierać zazwyczaj muszą wątpliwej jakości sprzęt z szemranych sklepów internetowych. Nigdy więcej, bo KFA2 na szczęście nie idzie na łatwiznę i oferuje odpowiednią jakość swoich akcesoriów, o czym świadczyć mogą liczne recenzje, które pojawiły się u nas na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

Stanowisko gamingowe musi mieć klawiaturę. Najlepiej mechaniczną!

Już na początku musimy przyznać, że na rynku istnieje już tyle klawiatur dla graczy, że sami nie potrafimy się we wszystkim połapać. Są na szczęście elementy, które determinują użyteczność ogólną sprzętu, bo łatwo możemy zakwalifikować dany sprzęt do każdej kategorii cenowej. Weźmy na przykład na tapet klawiaturę KFA Stealth-03 (recenzja), która aktualnie kosztuje.. uwaga… 89 zł. Już przy sugerowanej cenie producenta na poziomie 219 zł, nasz redakcyjny kolega Kacper wystawił klawiaturze ocenę 4/5, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że jest to sprzęt godny uwagi, jeśli przez pryzmat weźmiemy graczy z niewielkim budżetem.

KFA2 Stealth-03

KFA2 Stealth-03 to pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna (104 przyciski) z przełącznikami Outemu Blue, strefowym podświetleniem RGB, przewodem w gumowym oplocie o długości 1,3 m i dołączoną do zestawu podpórką pod nadgarstki, ośmioma dodatkowymi switchami i narzędziem do ich wymiany. Mało tego, klawiatura ta wspiera tzw. hot swap, czyli w każdej chwili możemy wymienić Outemu Blue na inne, na przykład liniowe switche, bo te nie są przylutowane do płytki PCB. Sprzęt nada się więc nie tylko dla graczy, którzy chcą otrzymać trwałą klawiaturę, ale też dla fanów personalizacji.

Jeśli chodzi o przełączniki Outemu Blue, spodobają się one użytkownikom, którzy cenią sobie specyficzny klik. Ich punkt aktywacji na poziomie 2.2 mm jest łatwo wyczuwalny, a sam przełącznik stawia średni opór (około 55 g). Outemu Blue charakteryzują się bardzo dobrą żywotnością, ponieważ według producenta, wytrzymają nawet 50 milionów kliknięć.

Kup klawiaturę mechaniczną KFA2 Stealth-03 najtaniej na Ceneo.pl

Dobra, lekka i tania myszka gamingowa? KFA2 Slider-05!

Myszki KFA2 Slider-05 nie mieliśmy jeszcze na warsztacie, ale już teraz stwierdzić można, że jest to solidna propozycja dla fanów lekkich, gamingowych myszek z podświetleniem RGB. Możemy tutaj regulować DPI i ustawiać je w przedziale 1000 - 10 000. Oprócz tego myszka wspiera raportowanie na poziomie 1000 Hz, choć również i tu do wyboru w dołączonym oprogramowaniu mamy możliwość wyboru poszczególnych opcji – 125, 250, 500 i 1000 Hz. Producent zapewnia, że zastosowane przełączniki mają wytrzymałość 10 milionów kliknięć, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że będzie to myszka trwała. Do dyspozycji otrzymujemy aż 7 przycisków. Dwa główne, dwa boczne, rolka, jeden do zmiany DPI i wł/wył podświetlenia RGB. Pierwsze sześć jest w pełni programowalnych.

KFA2 Slider-05

Myszka łączy się z komputerem za pośrednictwem przewodu USB (w oplocie, 1,8 m) i jest kompatybilna z dołączonym przez producenta oprogramowaniem Xtreme Tuner Gear. Mierzy 125,6 x 64,5 x 38,5 mm, a dzięki strukturze plastra miodu, waży zaledwie 60 g. Jest to więc znakomita propozycja dla tych, którzy używają zarówno chwytu fingertip, jak i claw oraz tych, którzy chcą, by ich myszka była odpowiednio lekkim urządzeniem. Dodatkowo producent dorzucił oświetlenie RGB, co zauważyć można na rolce oraz dolnej części bryły.

Słuchawki z mikrofonem to nieodłączny element gamingowego stanowiska. Poznaj KFA2 Sonar-04!

Jeśli szukacie czegoś dobrego i taniego, KFA2 ma w swoim portfolio odpowiedni dla Was headset. KFA2 Sonar-04 to naprawdę solidnie wykonane i wygodne słuchawki, a z ich recenzją możecie zapoznać się na łamach naszego portalu. Producent wyposażył je w przetworniki o impedancji 32 ohm oraz skuteczności 106 dB, dlatego idealnie nadają się do podłączenia do regularnego źródła dźwięku, który może mieć problemy z wysterowaniem wymagających mocy słuchawek. Niezależnie od tego, czy będzie to komputer, smartfon, czy konsola – Sonar-04 zagrają głośno i wyraźnie.

Szczególnie istotna jest tutaj charakterystyka odtwarzanego dźwięku. Gracze docenią przede wszystkim bas, bo niskie tony dobrze wypadają podczas pełnej akcji rozgrywki w różnego rodzaju strzelankach – na przykład w Battlefieldzie. Pamiętajmy również, że dźwięk można dowolnie modyfikować, bo producent nie zapomniał o dedykowanej aplikacji z korektorem graficznym.

KFA2 Sonar-04

Słuchawki wyposażone zostały w dookólny mikrofon o czułości -42 dB. Jest on wbudowany w muszlę i przyznamy, że mieliśmy co do niego największe obawy. Ku naszemu zdziwieniu, mikrofon ten jest zaskakująco wysokiej jakości, bo rejestrując dźwięk nie mamy do czynienia ze zniekształconym głosem, szumami, czy nagrywaniem tylko części dostępnego pasma przenoszenia. Nagrany lub przesłany za pomocą programów do komunikacji dźwięk jest czysty, czego nie można znaleźć w zdecydowanej większości budżetowych headsetów.

KFA2 Sonar-04 kosztują aktualnie około 60 zł, a jak za tę cenę, naprawdę warto. Headset jest solidnie zbudowany (plastik i metal), na przewodzie umieszczono pilot sterujący głośnością, wspiera dźwięk 7.1 oraz podświetlenie RGB. Jest kompatybilny z dołączonym do zestawu oprogramowaniem Sonar Tuner, w którym możemy dowolnie zmieniać charakterystykę odtwarzanego i nawet nagrywanego dźwięku, a żeby tego było mało, w każdej chwili skorzystać możemy z aktywnej redukcji szumów, niwelującej odgłosy otoczenia nawet do poziomu 20 dB.

Kup słuchawki z mikrofonem KFA2 Sonar-04 najtaniej na Ceneo.pl

Stanowisko gamera z KFA2 – tanio i dobrze!

Akcesoria gamingowe KFA2 to solidnie wykonany, niedrogi i wspierany przez producenta sprzęt. Nie można tego samego powiedzieć o nieznanych nam markach z popularnych elektromarketów, ale firma z Hongkongu ma się czym pochwalić. Nawet mając niewielki budżet jesteśmy w stanie złożyć takie stanowisko, które odznaczać się będzie jakością wykonania, funkcjonalnością i na dodatek znakomicie się prezentować.

Wygodne, dobrze grające słuchawki ze świetnym mikrofonem za 60 zł? Proszę bardzo. Niezwykle lekka i trwała myszka z programowalnymi przyciskami i podświetleniem RGB? Wedle życzenia. Do tego największy rarytas – klawiatura mechaniczna ze znakomitymi przełącznikami Outemu Blue o żywotności 50 milionów kliknięć z podpórką pod nadgarstki, hot swapem i strefowym podświetleniem RGB za 80 zł i mamy sprzęt, który nie tylko odznaczy się wysoką jakością, ale też posłuży na lata. Po prostu – tanio i dobrze.

Artykuł powstał we współpracy z KFA2

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stwórz gamingowe stanowisko z KFA2 – tanio i dobrze!

 0