TOP 10 narzędzi AI. Oto, czego używają pracownicy, uczniowie i studenci!

TOP 10 narzędzi AI. Oto, czego używają pracownicy, uczniowie i studenci!

Sztuczna inteligencja (AI) to technologia, która dostarcza dziesiątek nowych rozwiązań przydatnych w codziennym życiu. Napędzane nią programy pozwalają łatwiej i szybciej osiągnąć zamierzone rezultaty czy niejako wczuć się w rolę, której wykonywanie od zawsze nam się marzyło, ale brakowało nam do tego pewnych umiejętności, bądź zasobów.

Dziś możemy korzystać z wielu programów i aplikacji AI, które optymalizują realizację powierzonych nam zadań, jak projekty do pracy, szkoły czy na studiach. W tym artykule zaprezentujemy Wam 10 najlepszych narzędzi działających w oparciu o sztuczną inteligencję (AI), które mogą wprowadzić wykonywane przez was czynności na zupełnie inny level!

Zobacz również:

Najlepsze narzędzia do tworzenia treści

Nie każdy urodził się z Stephenem Kingiem, nie każdy został obdarzony “lekkim piórem” i nie każdy musi lubić pisanie, więc tworzenie dłuższych wypracowań w szkole czy na studiach może być udręką. Na szczęście, na rynku AI jest już naprawdę dużo generatorów treści, które powstają w oparciu o przekazywane chatbotowi instrukcje. Stwierdziłem, że pokażę wam coś, co będzie wartościową alternatywą do słynnego ChatGPT i przybliżę szczegóły jego dwóch rywali.

Jasper

Pierwszy z nich to Jasper, czyli świetne rozwiązanie w razie potrzeby stworzenia dłuższego tekstu do celów marketingowych. Jego mocnym atutem jest to, że posiada ponad 65 szablonów do wyboru w zależności od tego, jakiego rodzaju treści jest nam potrzebny.

Co więcej, narzędzie potrafi samodzielnie wyszukiwać najlepsze źródła zawierające potrzebne nam informacje. Dodatkowo integruje się z takimi aplikacjami, jak DeepL (tłumacz języków obcych), SurferSEO (przez co dokładnie dobiera frazy kluczowe dla wyszukiwań w Google) i korzysta z dostępnych systemów do sprawdzania, czy generowany tekst nie jest plagiatem.

Jasper jest narzędziem płatnym i oferuje 3 plany cenowe do wyboru:

Creator (49 dolarów miesięcznie) - wykupując ten pakiet możemy liczyć jedynie na 10 000 wyrazów, które wygeneruje nam AI. Możemy nakierować chatbota na dotychczasowy charakterystyczny dla naszej marki styl pisania. Z danego konta może korzystać wyłącznie jeden użytkownik, więc ta wersja cenowa jest zdecydowanie dedykowana indywidualnym twórcom treści. Rozszerzenia Jaspera w przeglądarkach Chrome oraz Edge nadają generowanym treściom większej płynności informacji.

Teams (125 dolarów miesięcznie) - jak już sugeruje sama nazwa tego pakietu, jest on przystosowany do korzystania z niego przez mały zespół. Wersja za 125 dolarów co miesiąc oferuje nam 3 loginy dla jednego konta. W czym Teams jest lepszy od Creator? Przede wszystkim możemy operować kilkoma głosami naszego brandu w zależności od segmentu i produktu.

Biznesplan (indywidualna wycena) - trzecia z opcji jest dedykowana przedsiębiorstwom, które chcą wykorzystywać generatory AI na większą skalę i potrzebują spersonalizowanych rozwiązań na potrzeby swojego projektu.

Plan biznesowy jest wyceniany dopiero po konsultacji z działem sprzedaży, ale gwarantuje brak jakichkolwiek ograniczeń w ramach dostępnych narzędzi, a mowa o generatorze mowy marki i kreatorze kampanii.

Nabywcy tej wersji są w stanie zintegrować Jaspera ze swoimi wewnętrznymi systemami firmowymi, ponadto otrzymują specjalny pakiet narzędzi do przeprowadzania zaawansowanych analiz administracyjnych. Kolejnym miłym akcentem jest wliczony w cenę stały support klienta, więc możemy liczyć na pomocną dłoń w odkrywaniu kompletnego potencjału Jasper AI.

Copy.AI

To narzędzie jest polecane przede wszystkim do tworzenia treści copywriterskich. Copy.AI specjalizuje się w tworzeniu contentu na blogi, postów w mediach społecznościowych czy opisywaniu produktów na stronie.

Copy.AI świetnie sobie radzi np. w środowisku e-commerce. W tym przypadku generatywna sztuczna inteligencja doskonale odnajduje się w opisywaniu produktów sprzedażowych, a nie ma również żadnego problemu ze stworzeniem profesjonalnej oferty.

Dzięki regularnemu aktualizowaniu informacji o najnowsze zasady SEO, Copy.AI potrafi stworzyć doskonale dopasowane FAQ, czyli pytania najczęściej zadawane przez użytkowników w sieci na temat danego produktu. Ten generator sprawdza się również dobrze w sytuacji szybkiej potrzeby napisania breaking newsa na podstawie dostarczonej treści.

Dużym plusem jest to, że możemy sobie przetestować go za darmo do 2 000 słów miesięcznie. Jeżeli zdecydujemy się już na wersję płatną, to i tak będzie ona stosunkowo tania w porównaniu z Jasperem.

Plan Pro kosztuje 36 dolarów, a w tej cenie mamy zawartą priorytetową pomoc supportu mailowego oraz nielimitowany dostęp do wszystkich funkcji. Dodatkowo, może korzystać z niego aż do 5 użytkowników.

Najlepsze narzędzia do korekty tekstów i sprawdzania gramatyki

Można urodzić się z lekkim piórem i dużą kreatywnością w tworzeniu treści, ale już niekoniecznie trzeba być biegłym we wszystkich zasadach gramatyki, zwłaszcza w obcym języku. Tak samo czasami nie trafiamy słowem w kontekst wypowiedzi i wychodzi drobne faux pas.

Grammarly

Jeśli wyżej wymienione sytuacje dotyczą w twoim przypadku języka angielskiego, to szanse na ich wyeliminowanie znacznie zwiększa Grammarly. Ta wtyczka, zainstalowana na naszych urządzeniach oraz dodana jako rozszerzenie do przeglądarek, pełni rolę opiekuna przy pisaniu treści.

Niezależnie, czy to będzie mail do szefa, zamówienie w sklepie internetowym czy briefu w docsie, ten asystent AI wychwyci nie tylko błędy ortograficzne, ale i gramatyczne oraz wskaże poprawną alternatywę.

Co więcej, w tym przypadku sztuczna inteligencja potrafi dobrze rozpoznać powagę i ton danego komunikatu i zasugerować adekwatne zwroty i stylistykę, by wnieść do naszej treśći jakość i dobry smak. Narzędzie to jest bardzo pomocne również przy pisaniu listu motywacyjnego, gdy staramy się o nową pracę czy pisania referatu na uczelnię z języku angielskim.

Grammarly jest całkowicie darmowe i możemy korzystać z niego na komputerach z systemami Microsoft, Apple oraz Linux. Dostępne są także wtyczki do przeglądarek internetowych oraz specjalna aplikacja do pobrania z App Store oraz Google Play.

Wordtune

Jeżeli natomiast tworzymy treści w innych językach obcych niż angielski, to bardzo cennym pomocnikiem okazuje się program, który działa w oparciu o generatywną sztuczną inteligencję. A mowa o Wordtune, które asystuje nam przy tworzeniu contentu w języku arabskim, hebrajskim, hinduskim, koreańskim, mandaryńskim, rosyjskim, hiszpańskim i angielskim. Trzeba przyznać, że to dość ciekawe zestawienie języków, mocno nieoczywiste.

To kolejne naprawdę praktyczne i działające bez większych zarzutów narzędzie, do którego dostęp jest całkowicie darmowy. Pomaga w tworzeniu poprawnych gramatycznie i stylistycznie tekstów w wyżej wymienionych językach, ale i nieźle radzi sobie z modyfikacją tekstów pod krótsze formy. Dzięki Wordtune jesteśmy w stanie szybko otrzymać krótkiego newsa z podsumowaniem informacji znajdujących się np. w obszernym raporcie.

Program ten posiada również bardzo ciekawą funkcję, która śledzi pisany przez nas tekst i na podstawie kontekstu oraz stylistyki sugeruje kolejne zdania. To natomiast znacznie redukuje czas pracy. Ta opcja jest ograniczona niestety do 10 zdań w ciągu jednego dnia. Za 9,99 dolarów miesięcznie możemy wykupić pakiet premium.

Narzędzia do generowania obrazów AI

Stare powiedzenie głosi, że “klient kupuje oczami”. Dlatego nie dziwi mnie, że najwięcej zachwytów nad tworami sztucznej inteligencji dotyczy kwestii graficznych. AI znajduje się już dziś na prawie perfekcyjnym poziomie, jeśli chodzi o odwzorowywanie zdjęć czy obrazów, a do tego pozwala na ich kreatywną modyfikację. Jeśli tylko nauczymy się posługiwać tego typu narzędziem, jesteśmy w stanie godzinami przelewać wytwory wyobraźni na ekran w postaci wysokiej jakości obrazków.

Midjourney

Midjourney

Jest to najpopularniejsze i nadal najlepiej spełniające swoją funkcję narzędzie do generowania wysokiej jakości grafik przez sztuczną inteligencję. By uzyskać dostęp do niego, trzeba być użytkownikiem Discorda. Korzystanie z tego medium nie jest skomplikowane, podobnie zresztą jak proces instruowania bota AI, który w kilkanaście sekund generuje dla nas żądany obraz w czterech różnych wersjach do wyboru.

Wystarczy po prostu wpisać komendę /imagine (z ang. wyobraź sobie) i opisać to, co widzi się oczami wyobraźni i chcemy, aby znalazło się na cyfrowym obrazie. Oczywiście, warto jest poznawać i stosować różne prompty, czyli komendy stanowiące podpowiedź, by osiągnąć jeszcze lepszy efekt. Różne z nich mogą określić rozmiar i ciężar wygenerowanego obrazka. Sekcję porad, jak się obchodzić promptami dla tego bota, znajdziecie w tym miejscu. Dużą zaletą jest to, że możemy tutaj otrzymywać napisy na danej grafice (AI do dziś ma problem z ich generowaniem).

Ile kosztuje dostęp do Midjourney w 2024 roku? Możemy wykupić cztery poziomy subskrypcji, których oferta różni się w zależności od liczby godzin z szybkim GPU, opcją pracowania na swoim prywatnym kanale, a nie publicznym oraz liczbą wydawanych AI zleceń w jednym momencie.

Plan podstawowy to cena 10 dolarów miesięcznie (dostępna opcja 96 dolarów za cały rok). Następnie jest plan standardowy i jego cena w miesiącu wynosi 30 dolarów (288 dolarów w pakiecie rocznym). Wersja Pro to już koszt 60 dolarów miesięcznie (576 dolarów rocznie). Za najwyższy z dostępnych leveli - Mega - trzeba zapłacić 120 dolarów miesięcznie lub 1152 dolarów za cały rok.

Stability AI

Stable Diffusion

Drugi z generatorów obrazów AI, który na pewno warto sprawdzić w przypadku poszukiwania wysokiej jakości prac, to Stable Diffusion. Mamy tu do czynienia z oprogramowaniem typu Open Source, więc możemy pobrać je na nasze urządzenia, by trenować sztuczną inteligencję w oparciu o własne pliki. Dostępne alternatywy to korzystanie z opcji, które oferują twórcy tego narzędzia - Stability AI, czyli Clickdrop oraz DreamStudio.

Clickdrop pełni rolę pośrednika, który w naszym imieniu wysyła botowi zlecenie w formie napisanego monitu, a następnie odsyła nam gotowy efekt w postaci wygenerowanego obrazu. Tak, jak w przypadku Midjourney, dostajemy 4 wersje do wyboru i każdą z nich możemy dalej modyfikować. Jesteśmy w stanie wybrać styl, określić kształt oraz co ciekawe, wskazać “negatywną zachętę”, czyli wymienić wszystkie elementy, których nie chcemy widzieć na naszym obrazku. Możemy również skalować obraz czy usuwać tło, co jest dodatkowym atutem.

Clickdrop ma jednak pewną wadę. Możemy generować w ten sposób darmowe grafiki, ale będą one posiadały znak wodny, czyli logo ich dostawcy. Dopiero płatna opcja za 9 dolarów miesięcznie pozwala na generowanie dziennie aż 1500 obrazów bez znaku wodnego.

DreamStudio to natomiast oficjalna aplikacja firmy stojącej za tym generatorem AI. Tutaj nie ma mowy o znaku wodnym, ale płacimy około 10 dolarów za 1000 obrazków. Co więcej, w tej cenie otrzymujemy dużo ciekawych podpowiedzi co do różnych wariantów naszych grafik. Możemy wskazać gotowy obrazek, aby polepszyć jego jakość, np. poprawić ostrość i światło, ale jesteśmy także w stanie przerobić je na zupełnie inny styl - anime, komix, pixele czy wersja z filmów fantasty.

Narzędzia AI do tworzenia i edytowania filmów

Generatory wideo AI to coś nowego, nawet w świecie wszechobecnej sztucznej inteligencji, ale ten temat poruszyliśmy już wcześniej, dlatego zachęcamy do lektury. Dziś ta forma multimedialnego przekazu jest kluczowa dla docierania ze swoim contentem do danej grupy odbiorców. AI pomaga nam przedstawić ją w jak najbardziej doskonałym wydaniu.

Runway AI

Dziś nie potrzebujemy dyplomu ukończenia szkoły filmowej ani sprzętu za tysiące złotych, by tworzyć video o naprawdę dobrej jakości. Wystarczy wyobraźnia i dostęp do programu Runway AI. Program ten jest bogaty w wiele szablonów, za pomocą których możemy tworzyć i edytować filmy dzięki generatywnej sztucznej inteligencji. I nie, nie trwa to godzinami, bo proces powstawania video jest w stanie zamknąć się w ciągu kilku sekund od wydania botowi polecenia w formie tekstowej lub wskazania graficznej podpowiedzi. Runway AI umożliwia nam spersonalizowanie żądań, co AI ma wygenerować, stricte do profilu naszej pracy.

Kolejną zaletą tego narzędzia jest to, że możemy pracować nad danym projektem wspólnie z członkami naszego zespołu, bo Runway AI działa w chmurze. Co więcej, gotowe treści możemy udostępniać bezpośrednio na różne platformy społecznościowe w celu ich zaprezentowania.

Poniżej opisujemy kilka funkcji, jakie oferuje to narzędzie:

  • Generowanie wideo na podstawie tekstu

Analogicznie, jak w przypadku wcześniej opisywanych narzędzi AI, tutaj także mamy do czynienia z prostym interfejsem, który generuje dla nas krótkie wideo w rozdzielczości 4K na podstawie wpisanego prompta.

  • Edycja wideo

Fajnym dodatkiem jest opcja wskazania stylu, w jakim chcemy zmodyfikować nasz film. Mamy możliwość zasugerowania sztucznej inteligencji jego stylizacji, m.in. klimaty vintage, retro, awangarda czy futurystyka. Ponadto możemy z nagrania usuwać niepożądane elementy, które są gdzieś w tle lub poprawiać ich jakość, położenie czy rozmiar. Runway AI pozwala także na wykrywanie i usuwanie Green Screena, czyli zielonego tła, na którym kręci się filmy w różnych studiach.

Z tego rozwiązania możemy również skorzystać w drugą stronę i wrzucić na Green Screen dany kontur nagranej postaci, by stworzyć dla niego zupełnie nowe tło i przestrzeń. W tym programie możemy także dodawać do filmów naprawdę oryginalnie wyglądające opisy, a także wycinać z danego nagrania charakterystycznie brzmiącą ciszę czy poprawiać jakość nagranego dźwięku.

  • Animowanie obrazów

Runway AI pozwala nam także na generowanie płynnych przejść między obrazami, które skutkują powstaniem filmu bazującego na ich podstawie. Możemy dzięki temu przerobić dane zdjęcie w gif, na którym uchwycone postacie będą się poruszać w naturalny sposób.

Ile kosztuje Runway AI?

Do wyboru mamy tutaj 4 plany cenowe - Basic, Standard, Pro oraz Unlimited. Przy wykupieniu subskrypcji rocznej, otrzymujemy aż 20% rabatu. Pierwszy z planów, czyli Basic, jest bezpłatny i oferuje nam możliwość wykonania 3 projektów wideo, wykorzystania 10 dostępnych narzędzi AI, eksport naszego nagrania w jakości 720p, 5 GB miejsca na gromadzenie naszych zasobów w chmurze oraz dostęp do niego dla trzech członków naszego zespołu.

Plan Standard to minimalna cena 15 dolarów miesięcznie dla jednego konta. W tym przypadku nie mamy żadnych limitów co do liczby projektów wideo w miesiącu, nasze filmy eksportujemy w rozdzielczości 4K, posiadamy 100 GB miejsca na zasoby oraz może korzystać z niego 5 osób.

Plan Pro to natomiast 35 dolarów miesięczne, za które dostajemy opcję wygenerowania do 500 obrazów, nieograniczoną liczbę projektów wideo oraz dostęp do wszystkich rodzajów narzędzi. W tym wariancie ilość przestrzeni chmurowej zwiększa się do 500 GB i możemy pracować nad jednym projektem w dziesięć osób.

Plan Unlimited umożliwia pozbawione wszelkich ograniczeń generowanie wideo oraz oddaje w nasze ręce wszystkie funkcje planu Pro. Cena tego planu to 95 dolarów miesięcznie.

Runway AI to świetne narzędzie dla agencji marketingowych, by tworzyć treści komercyjne. Jest to również warte uwagi rozwiązanie, aby stworzyć ciekawy obrazek do publikowanej muzyki na takich kanałach, jak YouTube czy TikTok.

Descript

Descript również jest dedykowany twórcom materiałów audiowizualnych, którym zależy na jak najlepszej jakości. Jest to świetny edytor gotowego nagrania, które możemy dostosować do naszych potrzeb. To narzędzie pozwala na stworzenie klona naszej barwy głosu i stylu wymawiania danych wyrazów. Dzięki tej opcji nagrywanie podcastów czy rolek na platformy społecznościowe przestanie być udręką związaną z wieloma próbami, by osiągnąć idealny efekt. Koniec z czasochłonnymi korektami, po tym jak w czasie nagrywania danego projektu zdarzy nam się przejęzyczyć, powiedzieć coś niewyraźnie czy zająknąć.

Dzięki opcji “Overdub” wystarczy wpisać, co chciało się dokładnie powiedzieć w danym momencie, a AI w miejscu błędnie nagranej kwestii wstawi wersję poprawioną, którą wygeneruje w takiej formie, jakbyśmy słyszeli samych siebie. Gdy już nasze nagranie mowy jest na akceptowalnym przez nas poziomie, możemy w prosty sposób dokonać jego transkrypcji w aż 22 językach, by dotrzeć do odbiorców z wielu krajów. Możliwe opcje to hiszpański, niemiecki, francuski, włoski, portugalski, rumuński, malajski, turecki, polski, holenderski, węgierski, czeski, szwedzki, chorwacki, fiński, duński, norweski, słowacki, kataloński, litewski, słoweński, łotewski i angielski. Dokładność sztucznej inteligencji wynosi w tym przypadku aż 99%.

Następnie wygenerowana transkrypcja może zostać przez nas zedytowana poprzez wprowadzenie zmiany w tekście. Jeśli natomiast chodzi o obraz na naszym nagraniu, to Descript pozwala na opcję wycięcia Green Screena, przez co nasze wideo może wyglądać tak, jakbyśmy nagrywali się z zupełnie innego miejsca.

Ile kosztuje Descript?

Wersja Free pozwala nam wyeksportować tylko jedno wideo pozbawione znaku wodnego, którego maksymalna jakość to 720p. W ramach darmowej wersji możemy wygenerować do 1 tys. słów za pomocą głosu AI oraz otrzymać transkrypcję z jednej godziny trwania nagrania, a same filmy nie mogą być dłuższe niż 10 minut.

Pakiet Creator to koszt 12 dolarów miesięcznie i tutaj nasze nagrania mogą już osiągnąć jakość 4K. Czas trwania nagrania, z którego chcemy dodatkowo uzyskać transkrypcję, to 10 godzin. Natomiast nie ma już tutaj żadnego limitu, jeśli chodzi o eksportowanie wideo bez znaku wodnego.

Wersja PRO oferuje natomiast za cenę 24 dolarów w miesiącu aż 30 godzin transkrypcji i brak jakichkolwiek limitów. Podsumowując, Descript jest naprawdę przydatnym narzędziem dla twórców podcastów oraz materiałów na takie platformy, jak TikTok, Instagram czy YouTube. Doskonale sprawdza się także do tworzenia materiałów szkoleniowych. Zdecydowanie przyda się również osobom pracującym w dziale marketingu, które chcą dotrzeć ze swoim contentem na rynki zagraniczne.

Sztuczna inteligencja jako beatmaker i lektor

Jeżeli nigdy nie udało wam się zmotywować do tego, by zacząć naukę gry na jakimś instrumencie lub zwyczajnie nie posiadacie słuchu muzycznego, a marzy wam się rola producenta, mamy dobrą wiadomość. Dziś dzięki pomocy sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie w kilka minut skomponować kompletny utwór muzyczny, który nie będzie brzmieniowo odbiegać od standardów powstających w profesjonalnych studiach nagraniowych.

Splash Pro

Dużym wyróżnikiem aplikacji Splash Pro jest fakt, że jest to jeden z nielicznych generatorów muzyki AI, gdzie wystarczy wpisać komendę tekstową, aby otrzymać zamierzony efekt. Piszesz botowi, by stworzył numer brzmiący w klimacie danego zespołu, wykorzystał konkretne instrumenty, a melodia wprowadzała w określony nastrój i gotowe. Obsługa Splash jest dziecinnie prosta, nawet jeśli nie znamy terminologii typowej dla DJ-ów czy producentów muzycznych. Do wyboru mamy wiele gatunków muzycznych, jak house, rock, hip-hop, dubstep czy techno.

AI przy generowaniu podkładu muzycznego korzysta z ponad 600 unikalnych dźwięków oraz sekwencji rytmicznych. Ponadto poza poinstruowaniem sztucznej inteligencji co do tego, jak mają brzmieć podkłady muzyczne, możemy także wskazać jej, jakiego wokalu oczekujmy w danym utworze. Wszystkie osoby, którym marzyło się bycie drugim Dr. Dre czy DJ-em Tiesto, z pewnością zachęci też fakt, że aplikacja posiada darmową wersję. W jej ramach możemy generować i eksportować utwory trwające do 60 sekund.

Dodatkowo mam dostęp do dwóch “wokalistów AI” oraz trenowania własnego niestandardowego głosu. Minusem jest tutaj standardowa jakość numerów w formacie mp3. Jeżeli będziemy chcieli więcej podziałać w ramach tego narzędzia, to za 10 dolarów miesięcznie opcja Starter oferuje już licencję na komercyjne wykorzystywanie powstałych piosenek, które mogą trwać nawet do 120 sekund i możemy skorzystać z aż 7 dostępnych rodzajów wokalu. Dodatkowo, jesteśmy w stanie wytrenować samodzielnie aż 3 różne style śpiewania, a gotowe numery pobierzemy w formacie WAV.

Wersja MAX oferuje natomiast generowanie utworów do 180 sekund, 15 różnych wokalistów AI czy możliwość trenowania aż 10 głosów AI, czyli jesteśmy w stanie stworzyć aż kilka wirtualnych zespołów. Ponadto jesteśmy w stanie wyeksportować wygenerowane ślady do masteringu.

Murf

Na koniec chciałbym przedstawić narzędzie, które wyręczy nas w kwestii mówienia, jeżeli nie czujemy się mocni w roli lektora czy po prostu nie lubimy swojego głosu. W tym przypadku możemy operować aż 120 barwami w 20 różnych językach, które wybrzmią na podstawie wpisanego przez nas tekstu. Jesteśmy w stanie odpowiednio ustawić ton, akcent oraz pauzy w trakcie czytania naszej treści przez AI.

Program ten można integrować także z Canvą oraz prezentacjami Google, więc Murf może łatwo nagłośnić naszą prezentację na studia czy do pracy. Możemy również zastosować kopiowanie głosu, czyli nagrać nasz prawdziwy głos i wgrać go do systemu, by następnie sztuczna inteligencja nauczyła się go używać. Możemy przetestować Murf za darmo. W takim przypadku mamy do wyboru jedynie 32 głosy, a długość nagrania z wygenerowanym głosem to maksymalnie 10 minut. Z jednego konta może korzystać maksymalnie 3 użytkowników.

Niestety na samym końcu zabawy pojawia się problem, a mianowicie nie możemy pobrać wygenerowanego głosu. Plan podstawowy pozwala nam natomiast ściągać wygenerowane pliki w nieograniczonych ilościach. Do użytku dostajemy 60 podstawowych głosów, które mogą zaprezentować się w 10 wersjach językowych. Te jesteśmy w stanie generować na długość 24 godzin w skali roku, a ograniczenie liczby licencjonowanych ścieżek to 8000. Koszt tej opcji to 19 dolarów miesięcznie.

Wersja Pro otwiera nam już drzwi do wszystkich ze 120 dostępnych głosów, które mówią w 20 językach. Ponadto możemy liczyć na support ze strony customer service, a wszystko to za 26 dolarów miesięcznie.

Najdroższy wariant - Enterprise - to 75 dolarów miesięcznie dla 5 osób. Poza wszystkimi zasobami, jakie oferuje opcja Pro, mamy także zapewnioną pomoc od dedykowanego opiekuna naszego konta. Ponadto otrzymujemy dodatkowy pakiet zabezpieczeń naszych tworów, by nikt nie wykorzystał tych głosów do podszywania się pod nas lub siania dezinformacji. Murf jest więc kolejnym narzędziem AI, które doskonale sprawdza się w tworzeniu szkoleń, tutoriali, materiałów marketingowych, rolek na social media czy prezentacji.

Najlepsze narzędzia AI

Implementacja generatywnej sztucznej inteligencji do programów, z których często korzystamy w celu realizacji codziennych zadań, okazuje się bardzo pomocna. Nie tylko pozwala optymalizować czas operacyjny, ale i dostarcza cennych wskazówek, na podstawie których możemy się rozwijać w danej profesji. Jak widać, AI niekoniecznie musi wiązać się z zastępowaniem pracowników w wielu grupach zawodowych i może stanowić cenne urozmaicenie procesu twórczego i osiąganych rezultatów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TOP 10 narzędzi AI. Oto, czego używają pracownicy, uczniowie i studenci!

 0