X299 XPOWER GAMING AC - flagowa płyta dla Intel Core X od MSI

X299 XPOWER GAMING AC - flagowa płyta dla Intel Core X od MSI

MSI poinformowało o wprowadzeniu na rynek kolejnej płyty głównej z najwyższej półki opartej o X299 i przeznaczonej do obsługi najwydajniejszych Core X na podstawce LGA2066. Płyta została zaprojektowana z myślą o overlockerach i graczach, którzy szukają najwyższej jakości. X299 XPOWER GAMING AC posiada aż 14 faz zasilania (12+1+1), co doskonale pokazuje poważne podejście producenta do tematu podkręcania procesorów.

Dodatkowo na płycie znajdziemy 8 slotów na pamięć DDR4. Płyta obsługuje maksymalnie 128 GB przy 4133 MHz (po OC). Na laminacie znalazły swoje miejsce również cztery złącza PCIe 3.0 x16 i jedno PCIe 3.0 x1, które pozwalają na konfiguracje multi-GPU w trybach x16/x0/x16/x8 bądź x8/x8/x16/x8 w przypadku zastosowania procesora z 44 liniami PCI-e. Za magazyny danych odpowiadają aż trzy złącza M.2 i jedno U.2. Oczywiście i standardowych portów SATA jest pod dostatkiem, bo tych umieszczono aż 10. Ponadto MSI wyposażyło płytę w 2 gigabitowe sieciówki od Intela, kodek dźwiękowy Realtek ALC1220 oraz moduł Intel Wireless-AC 8265 odpowiadający za Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.2. Ciekawostką jest wyświetlacz diagnostyczny wraz z przyciskami plus i minus służącymi do łatwego i szybkiego podkręcania.

X299 XPOWER GAMING AC to nowy flagowy produkt od MSI, który ma zapewnić firmie miejsce w topowych konstrukcjach przeznaczonych dla najwydajniejszych Inteli. Płyta i parametry wyglądają imponująco, zabrakło tylko chłodzenia cieczą.

Nie mogło oczywiście zabraknąć elementów oświetleniowych. Płyta wspiera Mystic Light, a zamontowane LED-y wyświetlają 16.8 milionów kolorów przy 17 różnych efektach. Jedyne co można zarzucić producentowi, to układ chłodzenia, który może nie być zbyt wydajny przy dużym OC, zwłaszcza że większość topowych konstrukcji nastawionych jest raczej na chłodzenie wodne. Tylny panel to dwa porty USB 2.0, PS/2, dwa gniazda sieciowe, komplety wyjść / wejść audio oraz gniazda anteny Wi-Fi. Oprócz tego producent umieścił sześć portów USB 3.1 Gen1 Typu-A, jedno USB 3.1 Gen2 Typu-A i Typu-C. Ma przedni panel można wypuścić cztery złącza USB 2.0, cztery USB 3.1 Gen1 Typu-A oraz jedno USB 3.1 Gen2 Typu-C. Dodatkowo z tyły znalazły się przyciski do resetowania biosu oraz do przełączania się pomiędzy biosami. Ceny niestety nie ujawniono, ale spodziewać się można bardzo wysokich wartości.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: X299 XPOWER GAMING AC - flagowa płyta dla Intel Core X od MSI

 0