Znajdujesz się w sekcji Blogosfera. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez użytkowników serwisu, bądź są owocem samodzielnej pracy redaktorów. Redakcja ITHardware nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

Tego zasilacza nie kupuj, może uszkodzić komputer - czarna lista zasilaczy

Tego zasilacza nie kupuj, może uszkodzić komputer - czarna lista zasilaczy

Tego zasilacza nie kupuj, może uszkodzić komputer - czarna lista zasilaczy

Zasilacz komputerowy to najważniejszy komponent, od niego zależy żywotność i stabilność nasze komputera PC. Nie oszczędzamy na nim. Ale co się stanie jak jakiś majster w sklepie zmontuje nam zestaw i zainstaluje zasilacz za 100 zł z czarnej listy?

Tani zasilacz oczywiście da się kupić i niekoniecznie musi to być model z czarnej listy, który naraża na niebezpieczeństwo nasz komputer, ale i nas. Ostatnio polecałem TOP 5 tanich zasilaczy od 150 do 250 zł link. Co to znaczy, że zasilacz jest z czarnej listy? Otóż jest niebezpieczny, wykonano go z wątpliwej jakości komponentów, jak najsłabsze kondensatory, tranzystory czy diody. Oczywiście w takich zasilaczach oszczędności idą dalej, i mamy wybrakowane sekcje PSU jak sekcja filtrowania napięć wejściowych filtra EMI, brak cewek, kondensatorów czy warystora. Dalsze oszczędności to cienkie kable i mało wtyczek. Przykładem takiego zasilacza jest Mars Gaming MPII 550 W, którego zdecydowanie odradzam. Na moim kanale YouTube Sierant-Tech przetestowałem ten zasilacz i sprawdziłem jak został zbudowany. Jak zobaczycie na filmie zasilacz miał nawet problemy z oddaniem pełnej mocy, ale czy udało mi się go spalić? Tego dowiecie się z mojego filmu.

Zasilacz jest z czarnej listy jest niebezpieczny, wykonano go z wątpliwej jakości komponentów, jak najsłabsze kondensatory, tranzystory czy diody. 

W filmie pokazałem:

  • zasilacz z czarnej listy 
  • jak zasilacz jest zbudowany
  • testy zasilacza na sztucznym obciążeniu
  • pomiar tętnień napięć
  • analiza termowizyjna kamerą FLIR

Koniecznie za subskrybuj mój kanał i zaznacz dzwoneczek, by cię nie ominęły kolejne ciekawe materiały.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tego zasilacza nie kupuj, może uszkodzić komputer - czarna lista zasilaczy

 0