Back to school 2020 - Poradnik zakupowy na powrót do szkoły

Back to school 2020 - Poradnik zakupowy na powrót do szkoły

Back to school 2020 - Monitory i drukarki

iiyama G-Master GB3461WQSU Red Eagle - cena od 2199 zł

X-KOM

iiyama G-Master GB3461WQSU Red Eagle

G-Master GB3461WQSU Red Eagle już przed oficjalną premierą okazał się być sprzedażowym hitem iiyamy i po dogłębnych testach możemy potwierdzić, że to naprawdę bardzo dobry produkt - nie tylko na papierze, ale i w rzeczywistości. Sprzęt nie zawodzi w żadnym aspekcie, począwszy od jakości wykonania, na wrażeniach z rozgrywki kończąc. Japoński producent postawił na dobrej jakości materiały, a stylistyka GB3461WQSU, pomimo że wykorzystywana jest od kilku lat, wciąż prezentuje się nowocześnie i może się podobać. Co jednak najważniejsze, monitor pochwalić może się wysokiej klasy panelem IPS o gamingowym charakterze, tzn. z odświeżaniem 144 Hz, niskim czasem reakcji i input lagiem oraz wsparciem dla FreeSync. To wszystko przekłada się na miły dla oka obraz statyczny oraz płynność i ostrość dynamicznych scen, którą można zwiększyć korzystając z dopalacza lub trybu stroboskopowego (implementacja jest wzorowa, więc pozwala skutecznie zniwelować występujące smużenie).

Iiyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle - cena od 2299 zł

X-KOM

Iiyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle

G-Master GB3466WQSU Red Eagle to pod wieloma względami monitor bardzo podobny do modelu GB3461WQSU (nie bez przyczyny ich nazwa różni się jedynie jedną cyfrą). Niemniej postawienie na zgoła odmienną matrycę sprawiło, że mamy do czynienia z wyraźnie różniącymi się produktami. Technologia VA ma oczywiście swoje wady i pod pewnymi względami ustępuje IPS, ale ma też swoje przewagi, które GB3466WQSU skrzętnie wykorzystuje. Mowa tu choćby o głębokiej czerni i wysokim kontraście. Do tego dochodzi zakrzywiona konstrukcja, która przy tak długiej przekątnej w proporcjach 21:9 ma swoje uzasadnienie i realnie poprawia doznania z użytkowania. Monitor pochwalić trzeba też za jakość wykonania, a cieszy również fakt, że iiyama w końcu postawiła na obsługę OSD za pomocą dżojstika. Mamy również szerokie pokrycie popularnych standardów przestrzeni kolorów, wysoki kontrast i maksymalną jasność oraz wsparcie dla HDR potwierdzone przez certyfikat VESA (HDR400). Gracze docenią z kolei odświeżanie na poziomie 144 Hz, czas reakcji 1 ms (MPRT), tryb stroboskopowego podświetlenia i obsługę standardu FreeSync w wersji Premium Pro.

iiyama ProLite XUB2792QSU-W1 - cena od 1299 zł

X-KOM

 

iiyama ProLite XUB2792QSU-W1 - test uniwersalnego monitora QHD

Aż dziw bierze, że pomimo kilku lat obecności na rynku, model ten nie zyskał większego rozgłosu. To naprawdę kawał solidnego monitora, poczynając od wykonania i bardzo dobrej ergonomii, która zdecydowanie ułatwia wykorzystanie sprzętu w codziennej pracy, przez atrakcyjne wzornictwo i intuicyjne OSD, po jakość obrazu zastosowanej tu matrycy. Wykorzystany przez japońskiego producenta 27-calowy panel IPS QHD rzeczywiście okazuje się bardzo wszechstronny, a fabryczna kalibracja wręcz zachwyca, gdyż rzadko widujemy tak dobre oddanie kolorów w konsumenckich modelach, co zdecydowanie warte jest podkreślenia. W grach, o ile nie mówimy o kompetytywnych shooterach, monitor również spełnia swoje zadanie, a gracze docenią podniesione do 70 Hz odświeżanie i wsparcie dla FreeSync.

Gigabyte G32QC - cena od 1799 zł

X-KOM

Gigabyte G32QC

Firma Gigabyte bardzo mocno weszła na rynek monitorów, odnosząc duży sukces już z pierwszymi modelami. Zakrzywiony G32QC jest jednym z najnowszych w ofercie tego producenta i powinien on spełnić wymagania wymagających graczy. Posiada wyświetlacz w rozdzielczości WQHD (2560x1440 px) o odświeżaniu aż 165 Hz, co pozwoli cieszyć się płynnymi grami, w tym najbardziej dynamicznymi tytułami, w czym pomaga również czas reakcji zredukowany do zaledwie 1 ms (MPRT). Monitor jest zgodny z adaptacyjną technologią synchronizacji obrazu AMD FreeSync Premium Pro, więc nie musimy obawiać się rozrywania i migotania obrazu. Głęboką czerń zapewnianą przez panel VA i wsparcie dla HDR (VESA DisplayHDR 400) docenią zaś nie tylko gracze, ale i miłośnicy filmów. Gigabyte G32QC to również połączenie nowoczesnego stylu oraz funkcjonalności. Monitor posiada specjalną podstawę, której ergonomiczna budowa oferuje szereg opcji personalizacji ustawień monitora. Matowe wykończenie podkreśla zaś jakość wykonania i sprawia, że G32QC unowocześni niemal każde pomieszczenie. Oczywiście nie zabrakło tu też licznych funkcji skierowanych bezpośrednio do graczy, w tym Dashboard (pokazuje w czasie rzeczywistym najważniejsze informacje o sprzęcie, takie jak napięcie procesora, prędkość zegara czy temperatury), Gameassist (daje możliwość tworzenia kilku niestandardowych celowników i asystowania na polu bitwy) czy Black Equalizer (zwiększa widoczność ciemnej sceny bez prześwietlenia jasnego obszaru).

MSI Optix MAG274R - cena od 1599 zł

X-KOMMorele

MSI Optix MAG274R

Szukacie nowego monitora o esportowym zacięciu za rozsądne pieniądze? W takim razie proponujemy model Optix MAG274R od MSI. Sprzęt ten projektowany był we współpracy z profesjonalnymi graczami, dla których liczy się przede wszystkim płynność obrazu w trakcie dynamicznej akcji. O te kwestie zadba panel o odświeżaniu 144 Hz ze wsparciem dla technologii AMD FreeSync Premium oraz czasie reakcji zaledwie 1 ms. Ten 27-calowy monitor wyposażono w matrycę IPS, która gwarantuje również szerokie kąty widzenia i nasycone kolory. Warto także wspomnieć, że ten model jest przygotowany na obsługę treści multimedialnych z wykorzystaniem trybu HDR. Kolejny atut to hub USB składający się z USB typu C, 2x USB 3.0 typu A oraz USB typu B. Jak na gamingowy sprzęt przystało, nie mogło tu również zabraknąć podświetlenia RGB i to z obsługą technologii MSI Mystic Light, która pozwala na dopasowanie wyświetlanych barw np. do odtwarzanej muzyki.

Brother Ink Benefit DCP-J105 - cena od 659 zł

X-KOM

Brother Ink Benefit DCP-J105

Tu jest drukarka, tu jest ksero, tu jest skaner. To urządzenie drukuje bezprzewodowo z komputerów, korzystając z domowej sieci Wi-Fi, ale może tez odbierać pliki wprost z urządzeń mobilnych (przez dedykowaną aplikację, Apple AirPrint i Google Cloud Print). Dokumenty czarno-białe drukują się szybko, jedna kartka gotowa jest w mniej więcej dwie sekundy, czyli jak znalazł na nadchodzące miesiące nauki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Back to school 2020 - Poradnik zakupowy na powrót do szkoły

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł