Jaki laptop kupić w marcu 2023 roku? Polecane modele do gier, biznesu i domu

Jaki laptop kupić w marcu 2023 roku? Polecane modele do gier, biznesu i domu

Znalezienie odpowiedniego dla siebie laptopa jest często trudnym zadaniem. Wszak wielu producentów oferuje mnogość opcji konfiguracyjnych, a liczba samych urządzeń na rynku w określonych przedziałach cenowych potrafi wprowadzić niemałe zamieszanie – nie tylko u osób, które nie są na bieżąco z tematem nowych technologii. Dzisiejszy artykuł pomoże Ci wybrać odpowiednio dopasowanego laptopa, niezależnie od tego czy będzie to notebook do pracy, multimediów, nauki czy w końcu do gier. Zapraszamy też do naszego działu Testy laptopów, gdzie znajdziesz nasze recenzje poszczególnych modeli.

Dla zdecydowanie lepszej nawigacji, artykuł podzieliliśmy na kilka półek cenowych w każdej kategorii. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby z mniej zasobnym portfelem, jak i ci, którzy szukają czegoś naprawdę mocnego, ultramobilnego lub po prostu do gier. Mamy zatem do czynienia z urządzeniami do szeroko pojętych multimediów oraz laptopy biznesowe, ultrabooki oraz gamingowe. Nierzadko zdarza się jednak tak, że producenci nie dołączają do sprzętu systemu operacyjnego, a ten kawałek programu do tanich również nie należy i w trakcie planowania budżetu na nową zabawkę, również trzeba wziąć to pod uwagę - w trakcie analizowania cen poszczególnych modeli, dorzucamy oczywiście takową informację. Z oczywistych względów pomijamy tutaj peryferia komputerowe, jak myszka, słuchawki czy monitory – nie jest to główną częścią laptopa i nie każda osoba ma w planach rozszerzyć swoje stanowisko o kolejne urządzenia.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu laptopa?

Dla tych, dla których wyrażenia typu „dysk SSD”, „matryca 144 Hz” czy „rozdzielczość QHD” to czarna magia, śpieszymy z pomocą. Podczas wyboru laptopa koniecznym jest bowiem, by przeanalizować potencjalną jakość podzespołów i na tym oprzeć swoją ostateczną decyzją. Dziś absolutną koniecznością jest dysk SSD. Wczytywanie systemu, aplikacji i gier oraz sama praca na laptopie wyposażonym w taki nośnik jest dużo szybsza i przyjemniejsza niż w przypadku zwykłych dysków twardych, których już na szczęście zazwyczaj w laptopach się nie montuje. Dodatkowo trzeba wiedzieć do czego taki laptop będziemy chcieli wykorzystać. Jeśli to ma być typowy multimedialny notebook, wcale nie potrzebujesz wypasionych podzespołów z najwyższej półki, bo te w takich zadaniach po prostu nie będą wykorzystywane. Oczywiście jest jeszcze druga strona medalu bo kupno zbyt słabego laptopa do gier, będzie powodować frustrację podczas rozgrywce - ze względu na niską wydajność/płynność, albo - w ekstremalnych warunkach - nawet przez kompletne zacinanie się obrazu przez niewystarczającą ilość dostępnych zasobów. A zatem przed przystąpieniem do kupna każdy z Was musi sobie odpowiedzieć na pytanie – do jakiej grupy faktycznie należę i do czego chcę takiego laptopa wykorzystywać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaki laptop kupić w marcu 2023 roku? Polecane modele do gier, biznesu i domu

 0