Komunia 2022 - TOP 10 pomysłów na prezent

Komunia 2022 - TOP 10 pomysłów na prezent

Komunia z perspektywy dzieci to przede wszystkim czas otrzymywania prezentów i choć z reguły powinno być inaczej, religijne dywagacje odłożymy na bok, by nie zamęczać Was filozoficznymi opiniami na ten temat. Podczas tego wydarzenia warto zakupić dziecku coś, z czego się ucieszy. Coś, co pozwoli mu kształtować charakter, pomoże w odkrywaniu pasji i będzie balansować między nauką i zabawą. Kategorii na rynku jest całe mnóstwo. Rok temu prawdziwą furorę robiły drony oraz pojazdy elektryczne i wygląda na to, że taki trend utrzyma się i w aktualnym, 2022 roku. Komunia 2022 startuje już niedługo, dlatego warto zawczasu zdecydować, co chcemy zakupić. Jaki prezent na komunię? Sprawdź!

Ile do koperty na komunię?

Nie wiemy, skąd wzięła się moda na tworzenie tego typu odpowiedzi w sieci, ale liczba ludzi zadająca to pytanie wujkowi Google z roku na rok wzrasta. Odpowiedź powinna być jednak jedna – tyle, ile możemy, ni mniej, ni więcej. Niezależnie od tego, czy będzie to 100 zł, czy 10 000 zł. Kwota powinna być zależna od naszej sytuacji finansowej.

Komunia 2022 - ile do koperty

Jakie prezenty na komunię?

Oprócz typowych dla tej uroczystości dewocjonaliów, warto zdecydować się na zakup czegoś naprawdę konkretnego. Czegoś, co posłuży latami nie tylko jako ozdoba, ale przede wszystkim narzędzie do rozwijania konkretnej lub jeszcze nieznanej dziecku pasji. Taki przedmiot może być oczywiście elektroniką, a więc najbardziej uniwersalne, czyli smartfon, laptop lub komputer stacjonarny, smartwatch, tablet, aparat fotograficzny, czy nawet elektryczny pojazd. Warto jednak postawić na konkretne produkty, które pochwalić mogą się odpowiednio dobrymi opiniami.

Prezent na komunię – TOP 10

Smartfon na komunię – najbardziej uniwersalny prezent

Przed zakupem smartfona oczywiście należy skonsultować nasz wybór z rodzicami dziecka, bo nie ma nic gorszego od sytuacji, w której na prezent rodzice nie chcą wyrazić zgody – z różnych powodów. Tak czy inaczej, smartfon to aktualnie najbardziej trafiony sposób na prezent, ponieważ te niewielkie urządzenie może posłużyć zarówno do komunikacji, jak i zdobywania wiedzy, poszerzania pasji i oczywiście rozrywki. Ile na takowy wydać? Telefony do 500 zł to podstawowe urządzenia, które powinny wystarczyć na pierwszego w życiu smartfona. Telefony za 1000 zł to już bardziej zaawansowany sprzęt, dzięki któremu pogramy w mało wymagające gry i posłuży na dłużej. Telefony za 2000 zł to już sprzęt z wyższej półki i choć do typowych flagowców za kilka tysięcy startu z reguły nie mają, dzieciom w zupełności wystarczy. Jeśli interesuje Cię właśnie taki prezent, sprawdź nasze recenzje smartfonów, gdzie poszczególnym modelom wystawiamy konkretne opinie i oceny.

Komunia 2022 - smartfon

Laptop lub komputer stacjonarny – świetny prezent na komunię

Dobry laptop, czy komputer stacjonarny to obok smartfonów najbardziej trafione propozycje prezentu, ponieważ odznaczają się ogromną uniwersalnością. To z tego urządzenia korzystać nasze pociechy będą w trakcie wykonywania obowiązków i nauki w szkole, i z tego samego podczas przeglądania stron internetowych oraz zabawy. Jeśli wiemy, że dziecko będzie chciało zagrać w gry wideo, warto postawić na coś nieco wydajniejszego. Tak czy inaczej, podstawowego laptopa można kupić już do 1500-2000 zł, a jeśli interesuje Cię coś mocniejszego, warto prześledzić nasze polecane zestawy komputerowe.

Tablety na komunię – nieco większy smartfon do nauki i rozrywki

Dziś tablety nie muszą być wcale drogie, co wyraźnie ukazują rynkowe trendy. Nawet podstawowe urządzenia do 500 zł doskonale sprawdzą się w przypadku nauki, czytania książek (elektronicznych), rysowania, czy rozrywki. Możliwości wykorzystania sprzętu jest cały ogrom i choć oczywiście droższe urządzenia wykazują znacznie większe możliwości, podstawowe wersje powinny zaspokoić wszelkie i bądźmy szczerzy, niewielkie wymagania dzieci.

Smartwatche i smartbandy – opaski i zegarki jako dopełnienie smartfona

Jeśli nasza pociecha ma już smartfona, albo otrzymuje go na komunię od kogoś innego, warto skompletować za jego pomocą zestaw składający się z opaski fitness lub inteligentnego zegarka. Nigdy nie będzie tak uniwersalnym urządzeniem jak laptop czy smartfon, ale posłuży jako „dopalacz” do spędzania czasu na dworze. Urządzenie takie może odbierać połączenia z telefonu, monitorować puls i saturację krwi i może (choć nie musi) być wodoszczelny. Oznacza to tylko jedno – dziecko ze względu na takowe funkcje, będzie chciało wykorzystać sprzęt podczas jazdy na rowerze, biegania, czy pływania, co jeśli spytacie nas, może być tylko pozytywem.

Komunia 2022 - laptop

Konsole do gier – rozrywka ma ogromne znacznie

Balans między nauką i rozrywką musi zostać zachowany. Gry wideo, pod kontrolą rodziców oczywiście nie muszą być tylko tym drugim. Te mogą stworzyć bardzo dobre podwaliny pod poznanie drugiego języka, łączyć ludzi, poprawiać zdolność logicznego myślenia i nawet zachęcać do aktywności fizycznej – szczególnie z kontrolerami do tego przystosowanymi. To świetny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem i nie chodzi tu jak widać tylko o „strzelanie”, bo kategoria jest znacznie szersza.

Pojazdy elektryczne

Jeśli rodzice mają problemy z wygonieniem dziecka na podwórko, bo to jedyne co chce robić, to ślęczeć przed komputerem lub smartfonem w domu, warto postawić na elektryczny rower, hulajnogę lub deskorolkę. Nic tak nie dodaje motywacji jak chęć poznania zasad działania konkretnej rzeczy, a jeśli przy tym dziecko będzie to robić na dworze, naprawdę warto. Oczywiście nie zamykajmy się jedynie na elektryczne odpowiedniki, ponieważ zwykły rower to nadal jeden z najchętniej wybieranych prezentów na komunię.

Dobre audio, czyli słuchawki i głośniki Bluetooth

Muzyka to nieodzowny element naszego życia, niezależnie od wieku. Pierwszy kontakt z zestawem grającym dzieci mają już pewnie za sobą, dlatego warto również zainwestować w dobry zestaw słuchawkowy lub głośnik Bluetooth, za pomocą którego nasza pociecha może dzielić się ulubionymi utworami z rówieśnikami. Urządzenia takie nie są drogie, ponieważ nawet za dobrej jakości sprzęt przyjdzie nam zapłacić nie więcej niż 500 zł, choć oczywiście znajdą się na liście naprawdę wypasione modele, których cena może odstraszyć.

Komunia 2022 - konsola

Czytnik e-book – wyzwól w dziecku książkowego mola!

W dobie wszędobylskich smartfonów i filmików, dzieci rzadko sięgają po książkę. Warto jednak stworzyć ku temu podwaliny, ponieważ łącząc elektronikę z papierową wersją przygód bohaterów opowiadań, otrzymujemy czytnik e-book. Urządzenie takie nie ogranicza się do zakupu konkretnych tytułów książek, ponieważ jeśli wybierzemy odpowiednie, zagwarantuje nam możliwość przeczytania ich wszystkich. Jest to doskonały prezent na komunię dla tych, którzy chcą wyzwolić w dziecku pasję do czytania. Kto wie, być może to dzięki czytnikowi e-book jego głównym przystankiem w drodze do domu ze szkoły będzie księgarnia.

Aparat fotograficzny – pstrykać i kompletować album

Jeśli chcemy, by nasza pociecha zaznajomiła się z fotografią, warto postawić również na aparat fotograficzny. Oczywiście w dobie dominacji smartfonów producenci powoli zaprzestają tworzenia nowych, budżetowych konstrukcji i zdecydowanie bardziej skupiają się na broniącym się rynku urządzeń profesjonalnych, ale polaroid, czyli natychmiastowy aparat może być idealnym prezentem dla dziecka. Automatyczne drukowanie zdjęć, które wylądują w albumie stworzy możliwość skompletowania swoich przeżyć w najbliższej przyszłości. Dobrze pielęgnowana kolekcja wywoła niejeden uśmiech na twarzy na dalszym etapie życia.

Drony – zabawa na świeżym powietrzu

Drony mają to do siebie, że mogą być stosunkowo niedrogie, choć koszt bardziej zaawansowanych może przekraczać nawet kilka tysięcy złotych. Warto jednak postawić na takie, które zagwarantuje odpowiednie możliwości, jest wyposażone w dobrej jakości kamerę i stabilnie lata. Będzie to centralny punkt każdej wycieczki i nie mówimy tu tylko o wypadach rodzinnych, a jeśli dziecko ma przy tym spędzać czas na świeżym powietrzu, automatycznie zaliczyć należy to do pozytywów.

Komunia 2022 - dron

Jaki prezent na komunię?

Poznaliśmy już 10 propozycji prezentów na komunie. Jednak to, co kupimy, zależy od wielu czynników. Można pokusić się o wyzwolenie w dziecku dodatkowej pasji i można skupić się na rozrywce. Przed zakupem warto skonsultować nasz wybór z rodzicami dziecka i dowiedzieć się, czego mu tak naprawdę dziś brakuje lub co sprawi mu największą frajdę. Niezależnie od tego, czy pociechą jest chłopiec czy dziewczynka, każdy powinien znaleźć coś naprawdę dobrego. Coś, co posłuży na lata.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komunia 2022 - TOP 10 pomysłów na prezent

 0