Nadchodzi gamingowa jesień, czyli jaki laptop do grania wybrać

Nadchodzi gamingowa jesień, czyli jaki laptop do grania wybrać

Dzieciaki wróciły już do szkół, a studenci z niepokojem zerkają w kalendarz, co może oznaczać tylko jedno - nadchodzi jesień! I choć większości kojarzy się ona z końcem wakacyjnej sielanki, to jest pewna grupa osób, która co roku z niecierpliwością jej wyczekuje. A mowa oczywiście o graczach, którzy zwyczajowo właśnie wtedy dostają to, na co czekają cały rok, czyli prawdziwy wysyp hitów z kolejnym Call of Duty na czele. W tym roku sytuacja jest jednak jeszcze ciekawsza niż zazwyczaj i to z co najmniej kilku powodów, a jednym z nich jest debiut konsol nowej generacji, bo jak wiadomo takie wydarzenia działają mobilizująco na całą branżę, więc gracze mogą tylko zacierać ręce. Co więcej, pandemia koronawirusa i przymusowy lockdown uderzyły w wiele branż, ale gaming do nich nie należy - wręcz przeciwnie, w obliczu dużej ilości wolnego czasu wiele osób miało okazję na nowo zakochać się w swoim hobby albo spróbować go po raz pierwszy, dzięki czemu grono fanów wirtualnej rozrywki mocno się powiększyło. Już niebawem na rynek trafi też jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat, czyli Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED, a mamy również premierę odświeżonego Crysisa, który robi wokół siebie tak samo dużo zamieszania jak oryginał, bo gracze ponownie stają przed trudnym pytaniem… “Pójdzie mi na tym Crysis?” :) 

Mówiąc krótko, dzieje się, a przed nami kilka bardzo intensywnych miesięcy, do których warto dobrze się przygotować...

Nadchodzi gamingowa jesień, czyli jaki laptop do grania wybrać?

Mówiąc krótko, dzieje się, a przed nami kilka bardzo intensywnych miesięcy, do których warto dobrze się przygotować, bo przecież nie chcemy na szybko szukać nowego sprzętu, kiedy okaże się, że procesor i grafika w starym nie zapewnia wystarczającej liczby klatek i musi przejść na emeryturę, prawda? A że wciąż jesteśmy w trakcie pandemii i bardzo często pracujemy trochę z domu, a trochę z firmy i nie zanosi się, by szybko miało się to zmienić, to dobrze postawić na urządzenie mobilne i wielofunkcyjne, które sprawdzi się jednocześnie do grania i wykonywania codziennych obowiązków, a do tego w razie potrzeby możemy je wszędzie ze sobą zabrać. Rozwiązanie jest więc tylko jedno, a mianowicie laptop z odpowiednim wyposażeniem - bardzo ciekawie wygląda pod tym względem oferta firmy Acer, w której znajdziemy zarówno smukłe stylowe konstrukcje, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają na gamingowe, jak i prawdziwe potwory dla najbardziej wymagających graczy, którzy nie lubią chodzić na jakiekolwiek kompromisy. 

Nadchodzi gamingowa jesień, czyli jaki laptop do grania wybrać?

Wystarczy tylko wspomnieć, że wyposażone są m.in. w procesory Intel Core 10. generacji i grafiki Nvidia RTX, wyświetlacze o odświeżaniu do 300 Hz oraz przede wszystkim , które przynoszą prawdziwy przełom w segmencie laptopowego grania. To produkowane w 14 nm procesie technologicznym CPU przeznaczone do high-endowych konstrukcji dla graczy, które dostarczają istotny wzrost wydajności względem poprzedników. W ramach nowej serii otrzymujemy 6 procesorów, poczynając od 4-rdzeniowych modeli Core i5-10300H i Core i5-10400H, przez 6-rdzeniowe Core i7-10750H i Core i7-10850H, a na 8-rdzeniowych Core i7-10875H i flagowym Core i9-10980HK kończąc. Wszystkie CPU Niebieskich w ramach 10. generacji wspierają wielowątkowość, czyli Hyper-Threading, a topowy model z tej rodziny, czyli 8-rdzeniowy i 16-wątkowy Core i9-10980HK, potrafi się rozpędzić nawet do 5,3 GHz, wykorzystując do tego technologię Thermal Velocity Boost. Co więcej, jest również w pełni odblokowany, co oznacza, że miłośnicy podkręcania będą mogli pokazać, co potrafią. Wzrost wydajności to jednak nie wszystko, co przynoszą nowe procesory Intel Core, ponieważ zapewniają one także wsparcie dla technologii Wi-Fi 6 i obsługę pamięci RAM DDR4 o prędkości 2933 MHz. A to wszystko w formie, która pozwala na tworzenie notebooków o grubości nieprzekraczającej 20 mm - zresztą zobaczcie sami:

Nadchodzi gamingowa jesień, czyli jaki laptop do grania wybrać?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi gamingowa jesień, czyli jaki laptop do grania wybrać

 0