Polecane budżetowe smartfony. Nasze typy do 1000 zł

Polecane budżetowe smartfony. Nasze typy do 1000 zł

Jeśli nie wiesz jaki smartfon do 1000 zł jest najlepszy, to dobrze trafiłeś. W niniejszym poradniku zawarliśmy polecane przez nas telefony, który ułatwi Wam wybór odpowiedniego modelu, który nie jest łatwy. Na rynku znaleźć możemy całe zatrzęsienie modeli, dostępnych zarówno w samodzielnej sprzedaży, jak i w ramach umów z operatorami. Tym bardziej, że zdarza się, iż sieci komórkowe wciskają nam egzemplarze, które wcale nie są tak dobre, jak zachwala sprzedawca, realizujący jedynie umowę z daną marką. Dlatego postaramy się Wam wskazać konkretne modele, testowane przez nas osobiście (choćby na ITHardware), albo cieszące się powszechną renomą zarówno wśród testerów, jak i samych użytkowników.

Pierwsza odsłona tego zestawienia skierowana jest do osób poszukujących najtańszych rozwiązań z tzw. budżetowego segmentu. Górny limit, jaki narzuciliśmy sobie w tym przypadku, to 1000 zł, ale podzieliliśmy go na trzy różne kategorie cenowe, popularne wśród osób poszukujących nowych telefonów za relatywnie niewielkie pieniądze, czyli: do 500 PLN, do 700 PLN i do 1000 PLN. Oczywiście szykujemy już kolejne odsłony tego poradnika, gdzie przyjrzymy się smartfonom do 2000 PLN oraz flagowcom bez górnego limitu cenowego. Warto jednak już na wstępie wytłumaczyć parę kwestii, aby uniknąć późniejszych nieporozumień. Po pierwsze, narzucone nas przez nas granice dla poszczególnych kategorii są sztywne i zawsze staramy się zmieścić w ramach danego przedziału. Poza tym, patrzymy jedynie na polski rynek, czyli telefony dostępne w naszym kraju, w ramach oficjalnej dystrybucji, które objęte są dwuletnią gwarancją producenta. Wyklucza to import z Chin, dlatego też ceny poszczególnych smartfonów mogą być tu wyższe niż w popularnych azjatyckich sklepach, jak AliExpress czy GearBest. Trzeba też pamiętać, że ceny poszczególnych produktów są płynne i w momencie, kiedy będziecie porównywać je z tymi zamieszczonymi w niniejszym artykule, mogą być nieco inne (choć różnice powinny zamykać się w granicach kilkudziesięciu złotych). Starałem się także w taki sposób dobierać smartfony w kategoriach, aby każdy model wyróżniał się innymi zaletami, dzięki czemu nie będą to tylko telefony nastawione na jak najwyższą wydajność (choć ta stanowi bardzo istotne kryterium), ale też skierowane do miłośników mobilnej fotografii czy poszukujących czegoś o długim czasie pracy na baterii.

Polecane smartfony w różnych kategoriach cenowych to ranking, który, podobnie jak inne przygotowywane przez nas poradniki (np. dotyczące zestawów komputerowych, dysków SSD czy laptopów), pomóc ma wybrać sprzęt najlepiej odpowiadający Waszym potrzebom.

smartfony

Warto mieć na uwadze również, że kryteria oceny poszczególnych modeli nie sprowadzają się jedynie do zwykłego porównywania specyfikacji i poza kwestiami obiektywnymi (parametrami) w przypadku smartfonów, dużą rolę odgrywa również optymalizacja i implementacja poszczególnych rozwiązań. Dlatego też, nawet jeśli na papierze coś wygląda lepiej (np. posiada więcej pamięci operacyjnej, wyżej taktowany procesor czy więcej megapikseli w aparacie), to w rzeczywistości wcale nie musi się lepiej spisywać. Jak już wspomniałem, z tego powodu staramy się dobierać do naszego poradnika urządzenia, z którymi miałem styczność. Kolejną kwestią są subiektywne preferencje autora, więc coś, co w moim odczuciu jest „stylowym, nowoczesnym wzornictwem”, wcale nie musi się Wam podobać. Podobnie ma się sprawa w przypadku zastosowanych materiałów (metal vs szkło) i wielu innych czynników. Dlatego nie należy traktować tego zestawienia jako prawdy objawionej i jeśli uważacie, że w danej kategorii powinny pojawić się jeszcze inne modele, to zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Android

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polecane budżetowe smartfony. Nasze typy do 1000 zł

 0