Polecane monitory dla graczy na 2020 rok

Polecane monitory dla graczy na 2020 rok

Początek nowego roku to najlepszy moment na podsumowanie poprzedniego i tradycyjnie na ITHardware zapoznać możecie się w tym czasie z najlepszymi zdaniem naszej redakcji produktami minionego roku. Zaczynamy od monitorów, które stanowią najważniejszy element każdego zestawu PC, znajdujący się poza jednostką centralną. Bo co z tego, że nasz komputer potrafi wycisnąć wszystko, co najlepsze z każdej gry AAA, skoro cały ten trud niweczony jest przez kiepskiej jakości wyświetlacz. Podobnie jak ostatnio, skupiamy się tu głównie na modelach, których recenzje mieliście okazję przeczytać na naszym portalu, ale nie tylko, ponieważ przez nasze ręce przeszło zdecydowanie więcej monitorów, a poza tym na rynku znaleźć można także produkty, których co prawda nie testowaliśmy, ale cieszą się „nieposzlakowaną” opinią i są powszechne polecane. Warto jednak podkreślić, że zestawienie to na pewno nie jest kompletne, gdyż bazuje jedynie na naszym doświadczeniu i z tego też powodu nie należy traktować go jako wyroczni. Śmiało więc możecie dzielić się swoimi spostrzeżeniami i propozycjami w komentarzach.

Warto jednak podkreślić, że zestawienie to na pewno nie jest kompletne, gdyż bazuje jedynie na naszym doświadczeniu i z tego też powodu nie należy traktować go jako wyroczni.

Polecane monitory dla graczy na 2020 rok

Zanim przejdziemy do konkretów, warto najpierw zwrócić uwagę na to, czym powinniśmy się kierować przy wyborze nowego monitora do gier. Przyjmuje się, że gamingowe modele to takie z panelami o częstotliwości odświeżania 120 Hz lub więcej. Wbrew pozorom nie jest to jednak takie proste, ponieważ wiele zależy tu od preferowanych gatunków gier. W tych mniej dynamicznych mniejszą rolę odgrywać będzie ostrość w ruchu, a inne parametry wpływające na jakość obrazu (takie jak kontrast, czerń, odwzorowanie kolorów itd.) mogą zapewnić lepsze doznania z rozgrywki niż wyższa częstotliwość odświeżania - w szczególności, jeśli nie posiadamy karty graficznej, która jest w stanie napędzić te 120 kl./s lub więcej. Na pewno warto też pokusić się o sprzęt oferujący synchronizację częstotliwości odświeżania obrazu wyświetlacza z kartą graficzną, co skutecznie poprawia płynność obrazu, niwelując efekt jego rozrywania czy przycięcia. Na szczęście w ostatnim roku wiele w tej kwestii się poprawiło i FreeSync (a raczej otwarty standard Adaptive-Sync, na którym oparta jest technologia AMD) obsługiwany jest już przez GeForce’y, co znacznie upraszcza wybór.

Mimo wszystko w zakresie samych monitorów w minionym roku działo się relatywnie niewiele i nie byliśmy świadkami żadnych przełomowych rozwiązań, które wywróciłyby dotychczasową sytuację do góry nogami. Z tego też powodu znajdziecie tu także starsze propozycje, a nie jedynie te wydane w ubiegłym roku, a także kilka powracających, które wciąż są aktualne. Wybrane przez nas modele, tradycyjnie już, podzieliliśmy na różne kategorie cenowe, by każdy mógł znaleźć tu coś na swój portfel, a dodatkowo wyszczególniamy ich najważniejsze cechy, co powinno pomóc wybrać urządzenie zgodne z gamingowymi preferencjami.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polecane monitory dla graczy na 2020 rok

 0