Polecane zestawy komputerowe na styczeń 2017

Polecane zestawy komputerowe na styczeń 2017

Styczeń 2017. Świąteczny szał już za nami, ale wciąż jest zbyt wcześnie, aby znalazło to jakiekolwiek odbicie w cenach. Jednocześnie nadchodzące nowości, procesory AMD Zen i Intel Kaby Lake, dopiero się ukażą - odpowiednio w lutym oraz styczniu. Tym samym sytuacja rynkowa względem końcówki ubiegłego roku właściwie się nie zmieniła, chyba, że na plus zaliczyć by zwiększoną dostępność ekonomicznych kart graficznych z chipami GTX 1050 oraz GTX 1050 Ti. 

Zarówno pamięci RAM, jak i nośniki danych zachowały niekorzystne ceny z ostatniego kwartału 2016. I nic nie zapowiada rychłej poprawy. Zwłaszcza, że wartość złotówki cały czas maleje. Innymi słowy: nie potrzeba faktycznych podwyżek, by ceny sprzętu - zamiast spadać - rosły. Oczywiście dotyczy to wszystkich komponentów, jednak z oczywistych przyczyn najbardziej widoczne jest tam, gdzie tendencja zwyżkowa wykracza poza kurs walut. Jeżeli tylko nie potrzebujecie dużej ilości pamięci - nie opłaca się obecnie kupować na zapas.

Summa summarum, jeśli nie daliście się porwać świątecznej gorączce zakupowej, zalecam poczekać przynajmniej do premiery Kaby Lake'ów i chipsetów Intela serii 200. Ta odbędzie się na dniach. Na obniżki cen obecnych procesorów raczej nie mamy co liczyć, ale płyty główne to już inny temat. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że odkładając zakup zestawu komputerowego na koniec miesiąca będzie można trochę zaoszczędzić...

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polecane zestawy komputerowe na styczeń 2017

 0