Najlepsze klawiatury dla graczy 2021/2022 – Top 5

Najlepsze klawiatury dla graczy 2021/2022 – Top 5

Klawiatura to nieodłączna część każdego peceta i choć na rynku znajdziemy całe mnóstwo takich urządzeń, my wybraliśmy według nas takie, które odznaczają się bardzo dobrą jakością i opłacalnością. W zestawieniu znajdziesz więc zarówno klawiatury budżetowe, jak i faktycznie topowe. W obu kategoriach znajdziesz coś, czego próżno jest szukać u konkurencji, niezależnie od tego, co to będzie za cecha. Dziś największy prym wiodą klawiatury mechaniczne i słusznie. Ich używanie sprawia zazwyczaj wyższy komfort niż przy klawiaturach membranowych, choć oczywiście zdarzają się pewne wyjątki. Tak czy inaczej, zestawienie skupia się na urządzeniach dla graczy, którzy oczekują od sprzętu czegoś więcej niż tego, co znajdziemy w klawiaturach do 50 zł. W takim razie na jaką klawiaturę gamingową się zdecydować? Sprawdźcie!

Najlepsze klawiatury dla graczy 2021/2022 – jak ocenialiśmy?

Ciężko wyłonić dziś zwycięzcę jakiegoś pojedynku na rynku klawiatur dla graczy, bo wszystko zależy od subiektywnego podejścia danej osoby do tematu. Jeden użytkownik za wszelką cenę chce niewielkiej, pozbawionej bloku numerycznego klawiatury, a drugiemu jej jego brak będzie przeszkadzał również w pracy. Jeden chce „klikalne” przełączniki mechaniczne, a drugi bez wyczuwalnego kliku. Jeden chce RGB, drugi niekoniecznie. Lista ciągnie się w nieskończoność, dlatego i do zestawienia należy podejść w dokładnie ten sam sposób. Polecane przez nas klawiatury są wybrane ze względu na jakość wykonania, funkcjonalność oraz opłacalność. Ostatecznie to Wy musicie zadecydować, czy natura samego urządzenia Wam będzie odpowiadać.

Razer Huntsman Elite – coś dla wymagających

Najlepsze klawiatury - razer huntsman elite

Firmy Razer nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, a już na pewno nie graczom. Producent ma w portfolio naprawdę wiele świetnego sprzętu, który z reguły widnieje w tego typu zestawieniach. Nie inaczej jest z jedną z flagowych klawiatur dla graczy Razer Huntsman Elite, która odznacza się nietuzinkową funkcjonalnością, ciekawym wyglądem i wysoką jakością wykonania. Huntsman Elite to klawiatura mechaniczna z podświetleniem RGB (nakładki i pod klawiaturą) i dwiema wersjami przełączników optyczno-mechanicznych – klikalne (Purple) oraz liniowe (Red) o żywotności do 100 milionów kliknięć. Jest też zarządzanie multimediami, wbudowana pamięć, skóropodobna, miękka podkładka pod nadgarstki, która także posiada podświetlenie RGB i wszystkie dedykowane graczom funkcje. Brakuje chyba tylko przejścia dla urządzeń USB i nakładek wykonanych z PBT, choć te ostatnie można dokupić osobno. Razer Hunstman Elite to aktualnie jedna z najlepszych klawiatur gamingowych na rynku.

SPC Gear GK630K – tania klawiatura mechaniczna dla graczy

Najlepsze klawiatury - SPC Gear GK630K

Mieliśmy w przeszłości przyjemność testować nową wersję GK od SPC Gear. GK630 to klawiatura mechaniczna polskiego producenta, która zdobyła ogromną renomę w naszym kraju – po części ze względu na cenę oczywiście. Tak czy inaczej, jest to solidnie wykonany mechanik, przy którym do wyboru mamy trzy wersje średniopółkowych przełączników Kailh (Blue, Red, Brown). Jest podświetlenie RGB, pozłacany styk USB, odpinany przewód typu C i solidne wykonanie. Klawiatura jest niewielka, bo pozbyto się tutaj dedykowanego bloku numerycznego (w sumie jest 87 klawiszy), dlatego przed zakupem należy wziąć to pod uwagę. Czy w cenie 250 zł znajdziemy na rynku coś lepszego? Na pewno głównym konkurentem dla GK630K jest Modecom Volcano Lanparty RGB z przełącznikami Outemu.

Alternatywa: Modecom Volcano Lanparty RGB

HyperX Alloy Origins – średnia półka z wysoką jakością

Najlepsze klawiatury - HyperX Alloy Origins

Nie mamy pojęcia co stało się z Originsem, ale jeszcze miesiąc temu klawiatura dostępna była w cenie do 400 zł. Dziś można znaleźć w sklepach raczej niedobitki i miejmy nadzieję, że to tylko przejściowa sytuacja. Tak czy inaczej, HyperX Alloy Origins to świetna klawiatura mechaniczna dla graczy średniego segmentu (tj. do 400 zł). Autorskie przełączniki (Red, Aqua lub Blue), w które wyposażone zostało nasze urządzenie mają żywotność do 80 milionów klinięć, co ma znaczenie jeśli na tapet weźmiemy trwałość zakupionego towaru. Wykonanie również należy do zalet, a aluminiowe wstawki pozbywają się niechcianych z tańszych klawiatur dźwięków skrzypienia i złego dopasowania plastikowych elementów. Na pokładzie jest też podświetlenie RGB z oprogramowaniem Ngenuity, przypisywanie makr, pełny Anti-Ghosting, N-key i odłączany przewód USB typu C o długości 1.8 metra. Czy w tej cenie znajdziemy na rynku coś lepszego? Do wyboru mamy jeszcze Razer Ornata V2 (połączenie membrany z mechanikiem) i SPC Gear GK650K z nakładkami puddingowymi.

Alternatywa: SPC Gear GK650K lub Razer Ornata V2

Razer Hunstman Mini – 60% dla zwolenników maleństw

Najlepsze klawiatury - Razer huntsman mini

Ciężko jest polecać cokolwiek innego w cenie do 500 zł, jeśli jesteśmy aktualnie zainteresowani zakupem klawiatury typu 60%. Huntsman Mini to klawiatura kompletna, która wyposażona została w szybkie przełączniki optyczno-mechaniczne Light lub Clicky. Na pokładzie nie zabrakło miejsca na pełne podświetlenie RGB Razer Chroma, anti-ghostingu, N-key czy kabla w oplocie. Warto tu też odnotować, że wszystko to okraszone jest wysokiej jakości nakładkami z tworzywa PBT. Na koniec wspomnimy tylko, że należy mieć na uwadze zastosowanie klawiatur typu 60%. Nie znajdziemy tutaj ani wydzielonej sekcji numerycznej (co usuwane jest też w klawiaturach TKL), ani nawet strzałek czy przycisków funkcyjnych. Takie rzeczy są, ale schowane pod specyficznymi skrótami. Jeśli jednak masz zamiar kupić taki sprzęt, warto postawić na Hunstmana Mini.

XPG Summoner – dobre stało się tańsze

Najlepsze klawiatury - XPG Summoner

XPG Summoner to jedna z lepszych recenzowanych przez nas klawiatur gamingowych i choć na rynku od tamtej pory pojawiły się konstrukcje zarówno tańsze, jak i ogólnie lepsze, ciężko przejść obojętnie obok zainstalowanych w środku switchy Cherry MX. Przełączniki nadal są najdroższe, pomimo ogromnej konkurencji, ale sama klawiatura ma dobry stosunek ceny do jakości, solidną konstrukcję, podświetlenie RGB, port USB pass through i wygodną podpórkę pod nadgarstki. XPG Summoner to klawiatura właściwie kompletna, która nie zestarzała się tak bardzo na tle innych, które znajdują się na rynku. Jest wysoka kultura pracy, profilowanie i funkcjonalny sterownik. Nie zabrakło też potencjometru i klawiszy multimedialnych.

Rok 2022 – co przyniesie?

Ciężko spodziewać się jakichś innowacji, bo z reguły przychodzą one zupełnie niespodziewanie. Najpierw podświetlenie RGB, później przełączniki optyczno-mechaniczne, a teraz moda na zakładanie nakładek puddingowych. Czy coś nas zaskoczy w 2022 roku? Tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić, ale rynek klawiatur dla graczy jest już tak nasycony, że każda premiera musi być odpowiednio przemyślana, a jej bohater dobrze wyceniony. Jak to mówią, konkurencja sprzyja konsumentom i miejmy nadzieję, że się to w tym roku nie zmieni. A Wy jaką klawiaturę używacie? Macie swoje typy? Piszcie w komentarzach!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze klawiatury dla graczy 2021/2022 – Top 5

 0