Recenzja XPG Summoner - czyli najlepszej gamingowej klawiatury typu fullsize do 450 zł

Recenzja XPG Summoner - czyli najlepszej gamingowej klawiatury typu fullsize do 450 zł

Podsumowanie

Podsumowując XPG Summoner to kawał dobrego sprzętu dla graczy, który urzekł mnie przede wszystkim jakością wykonania, ilością akcesoriów, jakie dostarczane są w zestawie oraz przemyślanym designem. Dochodzi do tego widowiskowe podświetlenie RGB oraz schludny i minimalistyczny sterownik pozwalający nam wyciągnąć jeszcze więcej z tej klawiatury. Oczywiście nie jest to produkt bez wad, ponieważ do ideału nadal mu nieco brakuje, aczkolwiek są to głównie drobne niuanse jak delikatny wobble przycisków, czy lekki rattle stabilizatorów. Szczerze pod względem ceny Summoner wypada bardzo korzystnie i moim zdaniem w tym budżecie ciężko jest znaleźć lepszą klawiaturę dedykowaną typowo dla graczy, zwłaszcza jeśli mówimy o urządzeniu pełnowymiarowym, a nie TKL pokroju HyperX Alloy Origins Core, który to według mnie jest najsilniejszym konkurentem XPG Summoner

Gamingowa marka XPG należąca do znanej firmy ADATA tym razem naprawdę się postarała i zaserwowała nam świetny produkt, jakim jest XPG Summoner.

Summoner

url XPG BATTLECRUISER - test obudowy dla prawdziwego gracza

Gamingowa marka XPG należąca do znanej firmy ADATA tym razem naprawdę się postarała i zaserwowała nam świetny produkt, w adekwatnej do jego jakości cenie (koszt na dzień publikacji to około 425 zł). Reasumując, dla kogo jest to klawiatura? - Przede wszystkim dla graczy, a zwłaszcza tych szukających ciszy (jeżeli jednak lubicie charakterystyczny klik mechanika, to przemyślcie zakup wersji na przełącznikach Cherry MX Blue). Nie oznacza to rzecz jasna, iż nie nadaje się ona do biura czy pracy w zaciszu domowym, pod tym względem powinna spisać się tak samo wzorowo. Chociażby ze względu na dołączony do zestawu wristpad, pozwalający odciążyć nasze nadgarstki, podczas wielogodzinnych sesji przed komputerem, w końcu zdrowie i komfort są najważniejsze. Dlatego patrząc przez pryzmat całości XPG Summoner zasłużyła sobie  na ocenę czterech i pół gwiazdki oraz rekomendację i opłacalność.

XPG Summoner

OcenaRekomendacjaopłacalność

zalety Dobry stosunek ceny do jakości, solidna konstrukcja, wykonana z dobrej jakości materiałów, ciekawe podświetlenie, port USB Pass Through, wygodna podpórka pod nadgarstki, wysoka kultura pracy, dobrze wyprofilowana, przejrzysty i funkcjonalny sterownik, posiada klawisze multimedialne oraz potencjometr, wspiera pełny anty-ghosting.

wady Delikatny wobble przycisków, lekki rattle stabilizatorów.

Sprzęt do testów dostarczył:

XPG

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja XPG Summoner - czyli najlepszej gamingowej klawiatury typu fullsize do 450 zł

 0