XPG BATTLECRUISER - test obudowy dla prawdziwego gracza

XPG BATTLECRUISER - test obudowy dla prawdziwego gracza

Test obudowy XPG BATTLECRUISER

Firmę ADATA i jej markę gamingową XPG kojarzy każdy entuzjasta komputerów za sprawą pamięci RAM oraz nośników SSD, jednakże kilka miesięcy temu firma rozszerzyła swoją ofertę o kolejne produkty jak zasilacze ATX, chłodzenia AIO, peryferia czy obudowy komputerowe. Bohaterem dzisiejszego testu będzie jedna z obudów, a mowa o XPG BATTLECRUISER, czyli konstrukcji stworzonej z myślą o tych najbardziej wymagających graczach. BATTLECRUISER to przewiewna obudowa, a dzięki czterem panelom ze szkła hartowanego nastawiona na ekspozycję wnętrza. Oczywiście nie jest to pierwszy lepszy projekt "chińczyka", w obudowie zaimplementowano kilka ciekawych rozwiązań zwiększając funkcjonalność. Mimo szkła hartowanego obudowa zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, pełne ofiltrowanie, a w połączeniu z wentylatorami z podświetlaniem adresowalnymi diodami LED (ARGB) gamingowy charakter. W przedziale cenowym powyżej 600 zł można być już naprawdę wybrednym, a mimo wysokiej ceny jest w czym wybierać. Czy flagowa obudowa ma szansę zaistnieć i wpaść w gusta klientów? Tego jeszcze nie wiem, ale na ostatniej stronie postaram się już dać Wam odpowiedź.

XPG BATTLECRUISER to przewiewna obudowa, a dzięki czterem panelom ze szkła hartowanego nastawiona na ekspozycję wnętrza.  Czy flagowa obudowa ma szansę zaistnieć i wpaść w gusta klientów na tle konkurencji od Corsair, Phanteks czy Fractal Design?

XPG BATTLECRUISER - test obudowy dla prawdziwego gracza

 MSI MPG SEKIRA 500X

XPG BATTLECRUISER to konstrukcja mid tower nastawiona na gamingowy wygląd, ale i funkcjonalność. Projektantów starali się, mimo wykorzystania paneli ze szkła hartowanego, zapewnić odpowiednią cyrkulację we wnętrzu obudowy, przy okazji pozwalając na swobodną modernizację w przyszłości. W obudowie możemy wykorzystywać  formaty płyt głównych od Mini-ITX po E-ATX. We wnętrzu zmieścimy karty graficzne o długości do 400 mm, a powietrzne zestawy chłodzenia procesora mogą mieć wysokość do 170 mm. Nie zapomniano o kompatybilności z kompaktowymi układami chłodzenia cieczą (AIO) z przodu (120/140/240/280/360 mm), a także na górze obudowy: 120/240/360 mm. Jeśli chodzi o wentylację, to w środku możemy zamontować do 8 wentylatorów. BATTLECRUISER oferuje nam również duże możliwości pod kątem aranżacji okablowania, dużą przestrzeń serwisową oraz wiele otworów na kable z gumowymi przepustami. Konstrukcja w standardzie oferuje nam cztery 120 - milimetrowe wentylatory z podświetlaniem ARGB, oraz dedykowany kontroler wspierający podświetlanie RGB i ARGB, co jest rzadkością. W obudowie pomieścimy do maksymalnie 8 nośników danych w konfiguracji 6x2,5" + 2x3,5" lub 5x2,5" i 3x3,5". 

 Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

Specyfikacja XPG BATTLECRUISER

XPG BATTLECRUISER
Kod produktu  BATTLECRUISER-BKCWW
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 485×222×506 mm
Standard mITX/mATX/ATX/E-ATX
Waga  -
Liczba zatok na nośniki danych 8 (6x2,5" + 2x3,5" lub 5x2,5" i 3x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 7
Maksymalna dł. GPU  400 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 170 mm
System chłodzenia
  • max. 8 wentylatorów
  • zamontowane: front 3 x 120 mm @1200 obr./min ARGB
  • zamontowane: tył 1 x 120 mm @1200 obr./min ARGB
Filtry przeciwkurzowe tak, PSU, front, góra
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
  • 2 × USB 3.1 Gen 1 (3.0) (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × USB Type C Gen1 x1 (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × combo słuchawki/mikrofon,
  • 1 x przycisk zmiany podświetlania,
  • 1 × przycisk POWER,
  • 1 × przycisk RESET.
Kontrolery  Kontroler RGB/ARGB

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: XPG BATTLECRUISER - test obudowy dla prawdziwego gracza

 0