Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

Rok temu firma SilentiumPC zaprezentowała obudowy komputerowe Armis AR5X TG RGB oraz Signum SG1, których testy mogliście przeczytać na łamach ITHardware. Jednak jak wiemy, chłopaki z SPC po wprowadzeniu jednej serii produktów od razu zabierają się do opracowywania kolejnych konstrukcji. A przynajmniej tak się dzieje w ostatnich latach, ponieważ testowana dziś obudowa Regnum RG6V TG została całkowicie zaprojektowana w warszawskim biurze, co oznacza, że nie ma chińskiego odpowiednika. Regnum RG6V, wzorem Signum SG1, jest przewiewną konstrukcją, dzięki dużemu "meshowemu" panelowi przedniemu. Ponadto o obieg powietrza dbają cztery montowane w standardzie 120-milimetrowe wentylatory Sigma HP. Przed kurzem chroni nas pełen pakiet filtrów, znajdujących się w każdym otworze wentylacyjnym. Omawiana konstrukcja opiera się na nowo opracowanej strukturze Natissis (wyjaśnię na kolejnych stronach), gdzie jedną z wielu zalet jest wyjątkowo szeroka kompatybilność ze zintegrowanymi systemami chłodzenia cieczą (AIO) z radiatorami o wielkości 120, 240, 280 oraz 360 mm. Tak więc, jak na niedrogą obudowę, zapowiada się całkiem ciekawie i RG6V TG powinna pozwolić na zbudowanie dobrze wentylowanego PC-ta w rozsądnych pieniądzach, ponieważ kosztuje ona 229 zł, a model Regnum RG6V Evo TG ARGB - wyposażony w cztery wentylatory Stella HP ARGB CF - ok. 280 zł. 

SilentiumPC Regnum RG6V TG to obudowa oparta na nowo opracowanej strukturze Natissis. Meshowy panel frontowy, cztery wentylatory w standardzie, szkło hartowane i atrakcyjna cena skazują tę konstrukcję na sukces.

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

 Test obudowy SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

Seria Regnum RG6V TG to konstrukcja oparta na zaprojektowanej w warszawskim biurze strukturze Natissis, która jest ewolucją AR5, ma długość 391 mm i jest podstawą kilku obudów SilentiumPC, w tym kolejnej rewizji modelu AR6. Celem projektantów było maksymalne wykorzystanie przestrzeni w ramach konstrukcji Midi Tower i formatów ATX oraz E-ATX. We wnętrzu zmieścimy karty graficzne o długości do 360 mm, a powietrzne zestawy chłodzenia procesora mogą mieć wysokość do 162 mm. Nie zapomniano o kompatybilności z kompaktowymi układami chłodzenia cieczą (AIO) z przodu (120/140/240/280/360 mm), a także na górze obudowy: 120/140/240/280 mm. Jeśli chodzi o wentylację, to w środku możemy zamontować do 8 wentylatorów. Natissis, względem zeszłorocznych obudów, oferuje nam lepsze możliwości aranżacji okablowania, większą przestrzeń serwisową oraz więcej przepustów na kable z gumowymi przepustami. Oczywiście struktura ta, chociaż ja bym ją nazwał bardziej platformą, jest projektem uniwersalnym, na którym będą opierane kolejne modele, które tak naprawdę będą się różniły panelem frontowym czy liczbą i rodzajem wentylatorów (np. ARGB). Muszę również wspomnieć, iż konstrukcja występuje w drugiej wersji Regnum RG6V Evo TG ARGB, wykorzystującej wentylatory Stella HP ARGB i przeznaczony do obsługi oświetlenia. W obudowie pomieścimy do czterech nośników danych, 4x2,5" lub 2x2,5" i 2x3,5", wszystkie mocowane na gumowych podkładkach pochłaniających drgania. Specyfikacja Regnum RG6V TG pokazuje duże możliwości oraz zaimplementowanie rozwiązań z dużo droższych konstrukcji przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. 

 Test obudowy SilentiumPC Signum SG1 TG

Specyfikacja SilentiumPC Regnum RG6V TG

SilentiumPC Regnum RG6V TG
Kod produktu  SPC261
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 470×221×443 mm
Standard mITX/mATX/ATX/E-ATX
Waga 6,05 kg
Liczba zatok na nośniki danych 4 (4x2,5" lub 2x2,5" i 2x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 7
Maksymalna dł. GPU  360 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 162 mm
System chłodzenia
  • max. 8 wentylatorów
  • zamontowane: front 3 x Sigma HP 120 mm
  • zamontowane: tył 1 x Sigma HP 120 mm
Filtry przeciwkurzowe tak
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
  • 2 × USB 3.1 Gen 1 (3.0) (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × słuchawki (HD Audio),
  • 1 × mikrofon (HD Audio),
  • 1 × przycisk POWER,
  • 1 × przycisk RESET.
Kontrolery Hub na wentylatory - bez zasilania
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

 0