Test obudowy SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

Test obudowy SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

Test obudowy SilentiumPC Armis AR5X TG RGB 

Mamy początek 2019 roku i SilentiumPC właśnie zaczyna swoją ofensywę. Przedmiotem niniejszego testu będzie najnowszy model obudowy komputerowej SilentiumPC Armis AR5X TG RGB. Obudowa docelowo ma zastąpić obecną na rynku kompaktową AR3, która będzie jeszcze dostępna w sprzedaży przez jakiś czas. AR5X TG RGB to najwyższy przedstawiciel serii AR5, a zarazem pierwsza obudowa w ofercie firmy z podwójnym szkłem hartowanym (panel boczny oraz front) oraz wentylatorami z podświetleniem LED RGB w standardzie. Całość dopełnia zaawansowany kontroler systemu podświetlania RGB Aurora Sync Pro, który umożliwia wykorzystanie sygnału PWM płyty głównej do sterowania prędkością wentylatorów. Za wentylację komponentów odpowiadają cztery wentylatory 120 mm Sigma HP Corona RGB, których docelowo możemy zamontować do ośmiu sztuk. Pomimo szklanego front panelu, nowy Armis, dzięki dwukomorowej konstrukcji, licznym otworom wentylacyjnym oraz wspomnianym wentylatorom, ma gwarantować niskie temperatury wydajnych komponentów, co oczywiście sprawdzimy w naszych testach. Przed kurzem broni nas bateria filtrów, znajdujących się w każdym otworze wentylacyjnym.

Armis AR5X TG RGB to kompaktowa obudowa wpasowująca się w panujące trendy - szkło hartowane na boku i froncie oraz wentylatory RGB, a całość dopełnia od nowa zaprojektowane i przemyślane wnętrze. Czy to projekt na sukces? Przekonajmy się.

SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

 Test obudowy SilentiumPC Armis AR7 – Nowe logo, nowa jakość

Seria Armis AR5  to kompaktowe obudowy o przestronnym, a zarazem funkcjonalnym dwukomorowym wnętrzu. Ta średniej wielkości skrzynka jest o ok. 1/3 mniejsza od mojej be quiet! Dark Base 700, ale wciąż ma spore możliwości. Dzięki rezygnacji z montażu napędu wewnętrznego (tak, nagrywarki DVD nie zamontujemy), co bezpośrednio podyktowane jest zastosowaniem szklanego frontu, możemy zainstalować pokaźne układy chłodzenia cieczą - czy to customowe LC, czy w wersji AIO. I tak na froncie zmieścimy radiator w rozmiarze 280 mm lub 360 mm, na topie obudowy natomiast chłodnicę  do 240 mm lub dwa dodatkowe wentylatory 120/140 mm. W obudowie pomieścimy karty graficzne długie na 350 mm oraz powietrzne coolery o wysokości maksymalnej 162 mm. Aby zapanować nad estetyką, czyli aranżacją okablowania, producent przewidział duże ilości przepustów z gumową osłoną. Miło widzieć je także na piwniczce (producent określa ją jako serwisową), dzięki czemu kable do podłączenia frontowego panelu złącz nie będą się bezkarnie plątać w najbardziej eksponowanym miejscu. I za to leci duży plus. W obudowie pomieścimy do czterech nośników danych, 4x2,5" lub 2x2,5" i 2x3,5", a wszystkie na gumowych antywibracyjnych podkładkach.

Specyfikacja SilentiumPC Armis AR5X TG RBG

SilentiumPC Armis AR5X TG RBG
Kod produktu  SPC212
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 472×221×440 mm
Standard mITX/mATX/ATX/E-ATX
Waga 6,82 kg
Liczba zatok na nośniki danych 4 (4x2,5" lub 2x2,5" i 2x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 8
Maksymalna dł. GPU  350 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 162 mm
System chłodzenia
 • max. 8 wentylatorów
 • zamontowane: front 3 x Sigma HP Corona RGB 120 mm
 • zamontowane: tył 1 x Sigma HP Corona RGB 120 mm
Filtry przeciwkurzowe  tak
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
 • 2 × USB 3.1 Gen 1 (3.0) (podłączane wewnętrznie),
 • 1 × słuchawki (HD Audio),
 • 1 × mikrofon (HD Audio),
 • 1 × przycisk POWER,
 • 1 × przycisk RESET,
 • 1 × przycisk LED.
Kontrolery Kontroler Aurora Sync Pro (sterowanie wentylatorów sygnałem PWM z płyty głównej oraz zgodność z systemami podświetlania Asus Aura RGB, ASRock RGB LED, EVGA RGB, MSI Mystic Light oraz 4-pinowym wariantem Gigabyte RGB Fusion)

 SilentiumPC Armis AR7 TG RGB – Test uzupełniający wersji z podświetleniem

Armis AR5 to rodzina składająca się z czterech modeli, które różnią się wyposażeniem. Tym sprytnym sposobem z jednej konstrukcji producent ma cztery modele w kilku przedziałach cenowych. Aczkolwiek dobrze jest mieć wybór, w taki sposób łatwiej trafić w gusta większej rzeszy klientów. Na dzień publikacji dostępny jest tylko najwyższy model.

 • Najtańszym modelem jest podstawowa Armis AR5 (179 zł) z metalowymi panelami.
 • Druga obudowa to AR5 TG  (199 zł) ze szklanym bocznym panelem.
 • Trzecia konstrukcja, AR5 TG RGB  (249 zł), posiada szklany panel z boku, zaawansowany kontroler Aurora Sync Pro z funkcją PWM oraz jeden wentylator Sigma HP Corona RGB.
 • Zostaje najbardziej zaawansowany Armis, czyli testowany dzisiaj AR5X TG RGB (329 zł), który wyposażono w dwa szklane panele, jeden z boku i drugi na frontowym panelu. Ponadto znajdziemy zaawansowany kontroler Aurora Sync Pro z funkcją PWM oraz cztery preinstalowane wentylatory Sigma HP Corona RGB, czyli można powiedzieć "pełen wypas".

Jak widać, cenowo wypada całkiem ciekawie, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę wyposażenie droższych modeli. No cóż, nie ma co się dłużej rozwodzić nad tematem, czas przejść do analizy wnętrza oraz testów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

 0