Test obudowy SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

Test obudowy SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

Podsumowanie i ocena końcowa

SilentiumPC Armis AR5X TG RGB to najwyższy model z serii i jednocześnie ten, który został przez producenta zaprezentowany jako pierwszy. Obudowa posiada panel boczny i frontowy ze szkła hartowanego, a uroku całości dodają cztery seryjnie montowane wentylatory Sigma HP Corona RGB 120 mm. Te ostatnie mają pierścień podświetlany diodami LED RGB, a ich prędkość i efekty świetlne są kontrolowane przez zaawansowany kontroler Aurora Sync Pro, który pozwala na sterowanie sygnałem PWM oraz synchronizację iluminacji z płytą główną, zapewniając nam pełną kontrolę z poziomu UEFI czy systemu operacyjnego. Armis AR5X TG RGB to kompaktowa, a zarazem przestronna skrzynka, która pozwala na montaż dwóch dużych chłodnic LC nie tylko na topie obudowy, ale również na froncie, gdzie zmieścimy wersję w rozmiarze 360 mm. Dodatkowym atutem są trzy fabryczne 120-milimetrowe wentylatory o wysokim ciśnieniu statycznym. Czyli takie, jakie są zalecane na radiatory chłodnic. Jak widać, obudowa aż się prosi, by wyposażyć ją w co najmniej AIO LC i cieszyć się wysoką wydajnością oraz efektownym wyglądem. Konstrukcja wnętrza została zaprojektowana od nowa, montaż podzespołów jest prosty, a liczne przepusty na kable pozwalają utrzymać porządek i estetykę. Komplet filtrów przeciwkurzowych powinien zminimalizować częstotliwość sprzątania komputera. Oczywiście nie obyło się bez kilku drobnych problemów, jak konieczność obrócenia obudowy, by wyczyścić filtr pod zasilaczem. Ponadto, w przypadku montażu chłodnicy LC na topie obudowy musimy pamiętać, by zaopatrzyć się w kości RAM z niskim radiatorem.

SilentiumPC Armis AR5X TG RGB to kompaktowa i jednocześnie przestronna obudowa z dwoma panelami ze szkła hartowanego, czterema wentylatorami RGB i zaawansowanym kontrolerem. Świetny wygląd i duże możliwości za nieco ponad 300 zł. Bez wątpienia jest to ciekawa propozycja polskiej marki.

SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

Cena sugerowana Armis AR5X TG RGB, czyli najlepiej wyposażonej wersji, to ok. 330 zł. Oczywiście niebawem pojawią się słabsze warianty rodziny Armis AR5, które będą zaczynać się już od ok. 179 zł, o czym pisałem na początku artykułu. Jeśli miałbym szukać konkurencji, to jedyną propozycją o zbliżonej charakterystyce jest Sharkoon TG5 RGB, który jest w podobnej cenie, jednakże to AR5X TG RGB oferuję większa funkcjonalność i kompatybilność z płytami głównymi pod kątem sterowania prędkością obrotową oraz synchronizacji podświetlania RGB. Mimo kilku mankamentów, nowy Armis oferuje naprawdę dobrą funkcjonalność, a zbudowany komputer prezentuje się rewelacyjnie, co docenią osoby lubiące efekty świetlne. Obudowa zapewnia dobre możliwości chłodzenia podzespołów, a po ustawieniu krzywych wentylatorów w UEFI potrafi pozytywnie zaskoczyć kulturą pracy. Sprzęt oceniam na 4,5 gwiazdki oraz dodaję wyróżnienie rekomendacja.

 

SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

 

 Atrakcyjna stylistyka, niezłe materiały, przestronne wnętrze (obsługa kart graficznych do 350 mm i chłodzeń do 162 mm), osiem miejsc na wentylatory, cztery wentylatory Corona HP RGB 120 mm w zestawie, kontroler prędkości obrotowej oraz iluminacji RGB obsługujący nawet sześć jednostek, kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą, dobry system aranżacji okablowania, przemyślana ochrona przed kurzem, możliwość wygaszenia wszystkich diod, cena względem możliwości

Minusy Konieczność obrócenia obudowy w celu wyczyszczenia filtra pod zasilaczem, konieczność stosowania modułów RAM z niskim radiatorem przy montażu radiatora chłodnicy na topie obudowy

Cena (na dzień publikacji): 329 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczył:

SilentiumPC

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

 0