Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

Podsumowanie i ocena końcowa Regnum RG6V TG

SilentiumPC Regnum RG6V TG to pierwsza obudowa korzystająca z modelu struktury Natisis. Moim zdaniem ta unifikacja platformy to bardzo dobry pomysł, który powinien zagwarantować nam ciekawe rozwiązania techniczne w atrakcyjnej cenie. Tak też jest w przypadku testowanej Regnum RG6V TG, kosztującej 229 zł. Konstrukcja jest funkcjonalna, dobrze zaprojektowana, z dużą liczbą przepustów na kable, dodatkowymi opaskami rzepowymi i sporą przestrzenią serwisową, przez co ma jeden z najlepszych systemów aranżacji okablowania w tym przedziale cenowym. Panel boczny ze szkła hartowanego pozwoli nam zaś na wyeksponowanie sterylnie złożonego PC-ta. Regnum RG6V TG, dzięki seryjnie zainstalowanym czterem wentylatorom Sigma HP 120 mm i panelowi frontowemu z siatki mesh, gwarantuje znakomite możliwości chłodzenia komponentów, co potwierdzają przeprowadzone testy. Komplet filtrów przeciwkurzowych powinien natomiast ograniczyć kurzenie się podzespołów. Wentylatory można kontrolować sygnałem PWM z płyty głównej i nie jest problemem, by zachować całkiem niezłą kulturę pracy, przy utrzymaniu dobrych temperatur procesora oraz karty graficznej. Mimo zastosowania czterech sztuk, RG6 TG to jedna z najcichszych obudów, jakie do tej pory testowałem. Regnum RG6V TG to kompaktowa, a zarazem przestronna skrzynka, która pozwala na montaż dwóch dużych chłodnic LC - nie tylko na topie, ale również na froncie, gdzie zmieścimy wersję w rozmiarze 360 mm.

SilentiumPC Regnum RG6V TG oferuje bardzo korzystny stosunek ceny do możliwości. Świetna wydajność seryjnego systemu chłodzenia i kultura pracy to jej największe atuty, ale docenienia wymaga również funkcjonalność struktury Natisis.

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

Ponadto do wyboru mamy wersję z wentylatorami ARGB Regnum RG6V EVO TG ARGB, którą dostaniemy za 279 zł, o czym zresztą pisałem na początku artykułu. SilentiumPC Regnum RG6V TG oferuje bardzo korzystny stosunek kosztów zakupu do możliwości, a świetna wydajność seryjnego systemu chłodzenia i kultura pracy to jej największe atuty. Choć to konstrukcja z drobnymi wadami, jak problemy ze sztywnością tacki pod płytę główną (ale nie spodziewajcie się, że u konkurencji jest lepiej) czy brak zasilanego huba wentylatorów, to przyznam, że obudowa, a raczej cała struktura Natisis, na której opiera się również seria Armis AR6, jest zaprojektowana z głową. Przestrzeń, jaką otrzymujemy dla konstrukcji standardu Midi ATX, została wykorzystana maksymalnie. Reasumując, SilentiumPC Regnum RG6V TG to dopracowana skrzynka, która zadowoli również tego bardziej wymagającego klienta, ale głównie te osoby, które cenią sobie dobrą wentylację, a niekoniecznie przepadają za choinkowym wystrojem (dla tych jest RG6V EVO TG ARGB). Biorąc za i przeciw, trudno nie zarekomendować recenzowanej konstrukcji, tak więc obudowę oceniam na 4,5 gwiazdki oraz dodaję wyróżnienia rekomendacja i opłacalność. W tej cenie nic lepszego nie znajdziemy i po królu niskiego segmentu Signum SG1 mamy kolejnego, nieco większego pretendenta do okupowania czołówek list sprzedażowych sklepów i tego właśnie życzę, bo jest to bardzo ciekawy i rozsądnie wyceniony produkt.

 

SilentiumPC Regnum RG6V TG

 

 Atrakcyjna gamingowa stylistyka, dobre wykonanie, przestronne wnętrze (obsługa kart graficznych do 360 mm i chłodzeń do 162 mm), osiem miejsc na wentylatory, cztery sztuki Signum HP 120 mm w zestawie, kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą do 360 mm, bardzo dobra wydajność seryjnego systemu chłodzenia, kultura pracy, dobry system aranżacji okablowania, przemyślana ochrona przed kurzem, cena względem możliwości, dobrze zaprojektowane wnętrze, wentylowane i odkręcane zaślepki kart rozszerzeń.

Minusy Tacka płyty głównej mogłaby być sztywniejsza przy dolnej krawędzi.

Cena (na dzień publikacji): 229 zł

Obudowę kupisz w sklepie X-kom.pl pod tym linkiem.

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczył:

SilentiumPC

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

 0