Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

Montaż podzespołów - SilentiumPC Regnum RG6V TG

Montaż podzespołów w Regnum RG6V TG przebiega bez problemów. Duża ilość miejsca pozwala na swobodne manipulowanie rękoma i przeprowadzenie kabla EPS czy podłączenie wentylatora tylnego oraz układu chłodzenia lub blokopompki. Przepustów jest wiele i znajdują się w odpowiednich miejscach, pozwalając na utrzymanie estetyki we wnętrzu, a - jak wiemy - w przypadku obudowy z oknem jest to bardzo ważne. Po zamontowaniu kompaktowego chłodzenia cieczą Navis RGB 240, wentylatory nie kolidowały z modułami pamięci RAM. Jeżeli chodzi o montaż chłodnicy, mamy do dyspozycji bardzo dużo miejsca, nawet na konfigurację push-pull i wymiary 360 mm (na przodzie Regnum RG6V TG). Montaż zasilacza jest bezproblemowy, a przestrzeń na kable mamy niemal nieograniczoną. Przewód złącz USB 3.0 przedniego panelu tym razem wykonano z płaskich taśm, które są dużo bardziej elastycznie i nie naciągają tak gniazda w płycie głównej, także również bardzo miła zmiana.

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

 Wentylacja obudowy komputera do gier - jak to zrobić skutecznie

Przepusty, jak i sporej wielkości wycięcie pod płytą główną na piwnicy spełniają swoje zadanie, co przełożyło się na bezproblemowe podłączenie kabli przedniego panelu I/O, bez zbędnego kombinowania z prowadzeniem ich pod płytą. HD Audio wykonano z kolorowych przewodów i chociaż trudno wymagać więcej w tej cenie, to jednak miło by było widzieć czarną izolację. Nowością jest z kolei dodatkowy przepust z gumową osłoną na środku piwnicy, dla przeprowadzenia kabli dodatkowego zasilania dla karty graficznej. Przyznam, że w poprzednich konstrukcjach brakowało mi go.

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

Aranżacja kabli z tyłu obudowy oraz mocowanie HDD/SSD

Dodanie opasek rzepowych dla przewodów w głównym kanale wprowadziło Regnum RG6V TG na nowy poziom cable management. Wypustek dla opasek zaciskowych jest odpowiednia ilość (24 sztuk) i, co ważne, są one dobrze ulokowane. Największym atutem jest oczywiście głęboka (do 29 mm) przestrzeń serwisowa.

Nośniki danych montowane są w identyczny sposób jak w AR5. Najpierw musimy przykręcić śrubki dystansowe wraz z gumową podkładką antywibracyjną, a następnie wsuwamy go w wybrane miejsce montażowe. Muszę przyznać, że zainstalowany dysk twardy WD Caviar Blue 1 TB został solidnie wyciszony, żadne drgania czy buczenie silnika nie były przenoszone na obudowę. Jedynie, co było słychać, to delikatnie dźwięczna (metaliczna) praca głowic HDD.

 Aranżacja okablowania w obudowie PC - poradnik i test

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

Efekt końcowy

Komputer złożony w Regnum RG6V TG prezentuje się bardzo dobrze, osiągając gamingowy, a zarazem niezbyt krzykliwy charakter, co zawdzięcza przedniemu panelowi z siatką mesh.

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł