Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

Platforma testowa i metodologia testowa

Do testu obudów wybór padł na Core i7-7700K, czyli procesor, który ma swoje wymagania co do chłodzenia. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na overclocking i oczekujemy po układzie chłodzenia realnego obniżenia temperatury pracy procesora. Biorąc pod uwagę jakość spoiwa termicznego pod rozpraszaczem ciepła w procesorach Intela, jak i jego potencjalną degradację (a platforma ta ma służyć mniej więcej przez dwa lata), zdecydowaliśmy się przeprowadzić deliding, zastępując fabryczną pastę Intela ciekłym metalem Thermal Grizzly Conductonaut.

Platforma testowa:

  Intel i7 7700K @ 4,7 GHz 1,248 V
  Gigabyte GA-Z170-D3H
  Patriot Viper DDR4 2x8 GB 3600 MHz
  SAPPHIRE RX570 Pulse ITX 4 GB
  ADATA SP550 128 GB
  WD Caviar Blue WD10EZEX 1 TB
  SilentiumPC Supremo FM2 650 W
  Pactum PT-2
  SilentiumPC Navis RGB 240

Wydajność chłodzenia systemu wentylacji obudowy została przetestowana w dwóch trybach pracy wentylatorów, dla maksymalnych oraz niskich obrotów. Obudowy z wbudowanym kontrolerem prędkości są ustawiane na predefiniowane ustawienia kontrolera (czyli mechaniczny wybór prędkości low lub high), natomiast te posiadające kontrolę sygnałem PWM z płyty głównej, pracowały na profilu PWM Silent lub Full speed ustawionym w UEFI. Ponadto wykonałem dodatkowy test platformy testowej na otwartej obudowie typu benchtabe. Celem tego zabiegu jest wykazanie, jaki ma wpływ wentylacja obudowy np. na sekcje zasilającą płyty głównej VRM. Temperatura w pomieszczeniu testowym wynosiła 20-21 stopni Celsjusza a tło pomiarowe 31,9 dBA.

Procesor był obciążony programem LinX, a karta graficzna benchmarkiem Unigine Heaven w trybie extreme. Testy obciążeniowego procesora i karty graficznej na 100%, test trwał 20 min, 5 minut wychłodzenia oraz kolejny 20-minutowy test pomiarowy.

SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

 0