Najlepsze myszki przewodowe 2022. Ranking TOP 10

Najlepsze myszki przewodowe 2022. Ranking TOP 10

Jakiś czas temu przygotowałem dla was zestawienie top 5 najlepszych myszek bezprzewodowych, pora więc nadrobić zaległości i zaproponować wam tym razem nie listę 5, ale 10 najlepszych przewodowych myszek (a było z czego wybierać). Niektóre z wyborów mogą być dla was trochę kontrowersyjne, ale to dobrze. Nie każdy musi się bowiem zgadzać z zaproponowanym poniżej zestawieniem. W końcu dobór myszki to kwestia indywidualnych preferencji no i naszych aparycji. Jedni mają większe, inni mniejsze dłonie, dlatego przed zakupem zawsze warto jest też dokonać przymiarki i sprawdzić czy polecana mysz faktycznie nam przypadnie do gustu. Postarałem się zaproponować wam myszki z różnego przedziału cenowego, od budżetowych po te najdroższe spośród gryzoni na kablu. Zatem zbędnie nie przedłużając zapraszam was do zapoznania się z top 10 przewodowymi myszkami gamingowymi 2022 roku.

 

 

Najlepsze myszki przewodowe 2022 - TOP 10

 • SteelSeries Prime
 • Genesis Krypton 555
 • Razer Viper Mini/Deathadder V2 mini
 • Corsair Katar Pro XT
 • Endorfy/SPC Gear Gem Plus
 • Pulsar Xlite Wired v1.5
 • Endgame Gear XM1R
 • Cooler Master MM720
 • Razer Basilisk V3
 • Razer Viper 8kHz

SteelSeries Prime - Górna półka na wyciągnięcie ręki

Pierwszą myszką w zestawieniu jest SteelSeries Prime, która pod kątem ceny do jakości bije na głowę niemal wszystkie myszki na tej liście. Za zaledwie 69 złotych otrzymujemy gryzonia z topowymi i jedynymi w swoim rodzaju przełącznikami opto-magnetycznymi Prestidge OM o żywotności 100 milionów kliknięć, górnopółkowy sensor TrueMove Pro oraz świetnie wykonany i spasowany kadłubek wraz z odpinanym przewodem typu sznurówka. Nie można także zapomnieć o bardzo niskiej masie na poziomie 69 gramów, czyli wychodzi na to, że płacimy 1 zł za 1 gram myszy... to taniej niż większość produktów na wagę z lady w supermarkecie i taniej niż ubrania w sklepach typu "Kup Ciuszek". Zatem sami chyba przyznacie, że bardzo trudno jest pobić SteelSeries Prime pod względem stosunku jakości do ceny. W końcu za śmiesznie niskie pieniądze otrzymujemy gamingową myszkę, która śmiało może się równać z konkurentkami za 250 - 300 złotych. Na koniec dodam tylko, że gryzoń ten świetnie sprawdzi się dla osób praworęcznych o średnich bądź dużych dłoniach, które korzystają z chwytu claw, fingertip lub w ostateczności palm.

SteelSeries Prime - zalety:

 • Świetny stosunek cena/jakość
 • Wsparcie SteelSeries Engine
 • Najmocniejsze podzespoły w tej półce cenowej
 • Opto-magnetyczne przełączniki
 • Bardzo atrakcyjna cena

Myszkę SteelSeries Prime kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Genesis Krypton 555 - Sensowny i nie ogołoci naszych kieszeni

Jedną z najtańszych myszek w tym zestawieniu jest Genesis Krypton 555, stanowiący ciekawą ofertę dla graczy niedysponujących zbyt pokaźnym budżetem. Na chwilę obecną za mysz przyjdzie nam zapłacić około 79 złotych. W tej kwocie otrzymamy w zamian solidnie wykonanego gryzonia o średniopółkowej specyfikacji. Sercem Krypton 555 jest wydajny sensor PixArt PAW3333, będący o klasę wyżej niż najczęściej spotykane w tym przedziale cenowym PMW3325 oraz PMW3327  lub znany z Logitech G102 sensor Mercury. Co ciekawe pod przyciskami głównymi skrywają się przełączniki Kailh GM 4.0 o żywotności 60 milionów kliknięć, które znane są ze swojej niezawodności, chrupkiego kliku i braku problemów z szybko pojawiającym się dwuklikiem. Całość zamknięto w asymetrycznej, perforowanej obudowie o bardzo dobrej ergonomii i niskiej masie. To właśnie dlatego mysz waży tylko 70 gramów. Warto dodać, że pomimo niskiej ceny, Krypton 555 oferuje nam wsparcie dedykowanego sterownika, co choć z jednej strony powinno być czymś oczywistym, jednakże w tym przedziale cenowym nie jest to jednak standardem. Gryzoń powinien dobrze sprawdzić się u posiadaczy dużych bądź średnich dłoni korzystających z chwytu claw.

Genesis Krypton 555 - zalety:

 • Świetny stosunek cena/jakość
 • Wsparcie dedykowanego sterownika
 • Sensowne podzespoły
 • Atrakcyjna cena

Myszkę Genesis Krypton 555 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Razer Viper Mini/Deathadder V2 mini - Hype jest, ale nie bez powodu

Pomimo kilku lat na karku Razer Viper mini oraz Deathadder V2 mini są jednymi z najlepszych średniobudżetowych myszek dla osób z małymi dłońmi. Pod kątem specyfikacji różnią się od siebie nieznacznie, mowa tu przede wszystkim o różnicy wagowej na poziomie kilku gramów czy o samym kształcie. Oprócz tych aspektów w zasadzie obie myszki są identyczne. Na pokładzie Viper mini oraz Deathadder V2 mini znajdziemy sensor PMW3359 o rozdzielczości 8500 DPI, który może nie jest tak dobry, aby postawić go na szczycie listy najlepszych sensorów (w końcu jego mankamentem jest, chociażby wartość Lift Off Distance na poziomie 2 mm), ale w ogólnym rozrachunku to sensowny czujnik ze średniego segmentu. Natomiast jeśli chodzi o przełączniki, są to dokładnie te same switche optyczne drugiej generacji o żywotności 70 milionów kliknięć, co w Razer Viper, Viper 8kHz, Deathadder V2 czy wielu innych produktach marki Razer. Zasadniczym atutem obu tych myszek jest zatem brak wyczuwalnego input laga oraz dwukliku. Natomiast jeśli chodzi o typy możliwych do zastosowania chwytów, Viper mini można powiedzieć, że sprawdzi się uniwersalnie zarówno do Fingertip, Claw czy Palm, zaś Deathadder V2 mini najlepiej spisze się u osób korzystających z Claw lub Palm. Z tym że ta pierwsza mysz nada się dla osób prawo i leworęcznych, a druga wyłącznie dla osób praworęcznych.

Razer Viper mini/Deathadder V2 mini- zalety:

 • Dobry stosunek cena/jakość
 • Wsparcie Razer Synapse 3
 • Sensowne podzespoły
 • Optyczne przełączniki drugiej generacji
 • Atrakcyjna cena

Myszkę Razer Viper Mini kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Corsair Katar Pro XT - Dobra myszka, o której niewiele się mówi

Corsair to znana i ceniona marka, ale zdaje się, że na rynku gamingowych myszek jej produkty przechodzą raczej bez większego echa, a szkoda, bo niektóre z nich zasługują na naszą uwagę. Szczególnie interesująca powinna być dla nas seria "Katar". Sam miałem przyjemność przetestować Katar Pro oraz Katar Elite Wireless na łamach naszego serwisu i choć co do pierwszego modelu miałem pewne zastrzeżenia, tak bezprzewodowy wariant bardzo mnie urzekł. Podobnie jest w przypadku Katar Pro XT. Dopisek XT nie jest tu przypadkowy, a świadczy on, że mamy tu do czynienia z poprawioną wersją modelu Katar Pro o mankament, który najbardziej mi przeszkadzał, a był nim mało elastyczny kabel w gumowej zalewie. Zastąpiono go stosunkowo giętkim i wytrzymałym "paracordem", który spisuje się o niebo lepiej od swojego poprzednika. Oprócz tego w cenie około 90 złotych znajdziemy tu sensor PixArt PMW3391 oraz przełączniki Omron o żywotności 50 milionów kliknięć, które w tym budżecie są akceptowalne, choć mogą mieć tendencję do dwukliku. Aczkolwiek, jako że Katar Pro XT stanowi bezpośrednią konkurencję dla wiekowego już Logitech G102/G203 to przełączniki nie mają tu absolutnie żadnego znaczenia, gdyż oba modele Logitecha nie mogą się poszczycić lepszymi switchami. Corsair Katar Pro XT ze względu na swój jajowaty kształt (z j.ang egg-shape) powinien najlepiej sprawdzić się w przypadku chwytów Fingertip oraz Claw niezależnie od wielkości dłoni, oraz tego, w której ręce go trzymamy.

Corsair Katar Pro XT - zalety:

 • Dobra alternatywa dla Logitech G102/G203
 • Wsparcie Corsair iCUE
 • Mocny sensor
 • Atrakcyjna cena
 • Uniwersalność

Myszkę Corsair Katar Pro XT kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Endorfy/SPC Gear Gem Plus - Rodzimy producent i dobry wybór ze względu na bezpieczny kształt

Można powiedzieć, że SPC Gear GEM Plus rev 1.1 to ulepszona wersja dobrze znanej i lubianej myszki SPC Gear LIX Plus, którą tak samo, jak i GEM mieliśmy okazję testować. Obie myszy mają podobną konstrukcję, ale GEM Plus różni się od LIX brakiem perforacji na górnej części obudowy, przy jednoczesnym zachowaniu jednakowo niskiej wagi. Wspomniany gryzoń, tak samo jak rewizja rev 1.1 SPC Gear LIX Plus czy obecne myszki Endorfy LIX Plus, pod przyciskami głównymi skrywa przełączniki Kailh GM 8.0 o żywotności 80 milionów kliknięć. Endorfy/SPC Gear GEM Plus rev 1.1 jest napędzany przez znany z Glorious PC Model O WirelessMoutain Makalu 67Endgame Gear XM1R czy MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless topowy jak na dzisiejsze standardy sensor PixArt PMW 3370. GEM Plus  świetnie sprawdzi się jako mysz dla osób zarówno prawo, jak i leworęcznych korzystających z wszelkiego rodzaju chwytów oraz o różnej wielkości dłoniach. To uniwersalna myszka, która powinna przypaść do gustu niemalże każdemu i właśnie dlatego znalazła się w tym zestawieniu.

Endorfy/SPC Gear GEM Plus- zalety:

 • Dobry stosunek cena/jakość
 • Wsparcie dedykowanego sterownika
 • Mocne podzespoły
 • Uniwersalność
 • Różne warianty kolorystyczne

Myszkę SPC Gear GEM Plus kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Pulsar Xlite Wired v1.5 - Underdog, o którym mało kto słyszał, za to każdy powinien wiedzieć

Sporo mówi się w mediach o Pulsar Xlite V2 Wireless, którego zresztą sam miałem okazję zrecenzować, jednak z jakiegoś powodu każdy zapomina o istnieniu Pulsar Xlite V1.5. Na dobrą sprawę jest to o połowę tańszy Pulsar Xlite V2, tyle że na kablu. Oprócz tego nie ma żadnych różnic, no może poza perforacją na bocznych panelach i wagą. Obie myszki napędza sensor PixArt PMW3370 należący do obecnej topki oraz przełączniki Kailh GM 8.0 o żywotności 80 milionów kliknięć, będące wytrzymalszą i nieco lżejszą pod względem siły nacisku alternatywą dla Kailh GM 4.0. Podobnie jak Xlite V2, wersja V1.5 najlepiej sprawdzi się w przypadku osób praworęcznych o dużych lub średnich dłoniach, korzystających z chwytów Claw, Fingertip lub Palm.

Pulsar Xlite v1.5 - zalety:

 • Dobry stosunek cena/jakość
 • Wsparcie dedykowanego sterownika
 • Mocne podzespoły
 • Różne warianty kolorystyczne
 • unikalny design

Myszkę Pulsar Xlite Wired v1.5 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Endgame Gear XM1R - Klasyk i trendsetter, nadal na fali

Endgame Gear XM1R to już właściwie legenda. Była ona swoistym prekursorem i wyznacznikiem trendów dla obecnie produkowanych myszek dla graczy. To właśnie między innymi dzięki XM1R, gracze docenili przełączniki Kailh GM 8.0, które w szybkim tempie spopularyzowały się do tego stopnia, że są one obecnie na wyposażeniu niemalże każdej droższej myszki. Była to również jedna z pierwszych myszek, które wykorzystywały czujnik PixArt PMW3370 stanowiący obecną topkę sensorów optycznych. Występuje ona w kilku różnych wariantach wykończeniowych, od matowej bieli i czerni, aż po półprzezroczyste wersje Dark Reflex czy Dark Frost. Endgame Gear XM1R można uznać za bezpośrednią alternatywę dla Endorfy GEM Plus, jako że obie myszki mają prawie że identyczne podzespoły i są mniej-więcej podobnych rozmiarów.

Endgame Gear XM1R - zalety:

 • Dobry stosunek cena/jakość
 • Wsparcie dedykowanego sterownika
 • Mocne podzespoły
 • Różne warianty kolorystyczne
 • Uniwersalny kształt

Myszkę Endgame Gear XM1R kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Cooler Master MM720 - A co to takie brzydkie? Nie oceniaj książki po okładce

Cooler Master MM720 to mysz, która czerpie inspirację ze wcześniejszych produktów tajwańskiego producenta, takich jak Xornet i Xornet II. Początkowo może wydawać się nietypowa, ze względu na dziwaczny kształt, ale nie należy jej pochopnie oceniać po wyglądzie. To doskonała mysz dla osób lubujących się w chwycie claw, śmiało zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest to najlepsza przewodowa mysz pod ten konkretny typ chwytu, niezależnie od wielkości dłoni. MM720 na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim ergonomicznym kształtem i idealnie wyprofilowanymi przyciskami, dlatego właśnie myszka tak dobrze leży w dłoni. Dodatkowo, jest ona niezwykle lekka, ma dobry balans masy, świetny kabel, ślizgacze, przełączniki optyczne i bardzo dobry sensor, wszystko to w przystępnej cenie poniżej 150 zł. Zatem czego chcieć więcej?

Cooler Master MM720 - zalety:

 • Świetny stosunek cena/jakość
 • Wsparcie dedykowanego sterownika
 • Najmocniejsze podzespoły w tej półce cenowej
 • Perfekcyjna pod jeden typ chwytu
 • Różne warianty kolorystyczne

Myszkę Cooler Master MM720 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Razer Basilisk V3 - Mówcie co chcecie, ale nie jest to odgrzewany kotlet

Długo się zastanawiałem, czy na tym miejscu powinien znaleźć się Razer Deathadder V2 czy Razer Basilisk V3, gdyż obie te myszy są godne polecenia. Jednakże ostatecznie wygrał Basilisk V3 ze względu na to, że jest to świeższa konstrukcja, a przy okazji w moim zestawieniu brakowało cięższej myszki z większą ilością przycisków. Ponadto jest to bezpośrednia konkurencja dla moim zdaniem mocno przecenianego Logitech G502, który oczywiście ma swoje zalety, ale wcale nie jest tak cudowną myszką jak mogłoby się wydawać. Podobnie jak G502, również i Basilisk V3 posiada tzw. Nieskończoną rolkę przewijania (infinite scroll), która kręci się tak długo, aż nie wytraci swojego pędu, no i możemy ją klikać na boki. Oprócz tego do dyspozycji otrzymujemy łącznie 11 programowalnych przycisków. Sensor to nic innego jak Razer Focus+ znany chociażby Z Razer Viper 8kHz. Kolejnym atutem są przełączniki optyczne drugiej generacji o żywotności 70 milionów kliknięć, bez dwukliku i bez zauważalnych opóźnień. Mysz ta świetnie sprawdzi się dla osób praworęcznych o średniej lub dużej wielkości dłoniach, które korzystają z chwytów Claw lub Palm.

Razer Basilisk V3 - zalety:

 • Dobry stosunek cena/jakość
 • Wsparcie Razer Synapse 3
 • Bardzo mocne podzespoły
 • Optyczne przełączniki drugiej generacji
 • Infinite scroll
 • Duża ilość programowalnych przycisków

Myszkę Razer Basilisk V3 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Razer Viper 8kHz - Król jest jeden

Choć Razer Viper 8kHz miał premierę na początku 2021 roku, to nadal nie ma on sobie równych. Jak do tej pory jest to najbardziej technologicznie zaawansowana myszka przewodowa dla graczy i nic nie wskazuje, aby ten stan rzeczy miałby się wkrótce zmienić. Za około 250 złotych - bo tyle przyjdzie nam zapłacić za flagowca zielonych, chociażby na Amazonie - otrzymamy 71 gramową myszkę o symetrycznej konstrukcji, wyposażoną w sensor Razer Focus+ o rozdzielczości 20 000 DPI, czyli obecną topkę wśród czujników optycznych. Ponadto znajdziemy tu nową partię przełączników optycznych Razer drugiej generacji, których szacunkowa żywotność wynosi około 70 milionów kliknięć, a sama technologia odczytu kliknięcia użytkownika zapewnia nam brak dwukliku i ultraniskie opóźnienia w jego zarejestrowaniu.

Razer Viper  8kHz- zalety:

 • Dobry stosunek cena/jakość
 • Wsparcie Razer Synapse 3
 • Bardzo mocne podzespoły
 • Optyczne przełączniki drugiej generacji
 • 8000 Hz próbkowanie
 • Niskie opóźnienia

Myszkę Razer Viper 8kHz kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze myszki przewodowe 2022. Ranking TOP 10

 0