Ranking odkurzaczy pionowych 2023. TOP 10 najlepszych modeli

Ranking odkurzaczy pionowych 2023. TOP 10 najlepszych modeli

Kupno odkurzacza pionowego przynosi szereg korzyści, zwłaszcza gdy porównamy go ze standardowymi odkurzaczami i robotami sprzątającymi. Odkurzacze pionowe charakteryzują się przede wszystkim wygodą użytkowania. Są lekkie i zazwyczaj bardziej zwrotne niż tradycyjne urządzenia, co ułatwia manewrowanie nimi w ciasnych przestrzeniach i wokół mebli. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają na sprzątanie bez konieczności schylania się, co jest wygodne i mniej obciążające dla pleców. Tylko jaki model wybrać? Na co zwracać uwagę?

Jeśli interesują Cię przede wszystkim roboty sprzątające, koniecznie sprawdź również nasz ranking robotów sprzątających!

 


 

Zalety odkurzaczy pionowych

W porównaniu z odkurzaczami klasycznymi, odkurzacze pionowe często są mniejsze i zajmują mniej miejsca podczas przechowywania, co jest ważne w mniejszych mieszkaniach lub tam, gdzie przestrzeń przechowywania jest ograniczona. Co więcej, wiele modeli pionowych działa bezprzewodowo, co eliminuje problem plątającego się kabla i pozwala na większą swobodę ruchów podczas sprzątania.

Natomiast w porównaniu z robotami sprzątającymi, odkurzacze pionowe dają większą kontrolę nad procesem sprzątania. Pozwalają na szybkie i dokładne oczyszczenie konkretnych obszarów, zwłaszcza tych trudno dostępnych, jak kąty czy schody, gdzie roboty mogą mieć ograniczenia. Chociaż roboty sprzątające oferują wygodę automatyzacji i są idealne do utrzymywania czystości na co dzień, odkurzacze pionowe są bardziej efektywne w przypadku głębokiego czyszczenia i szybkich interwencji.

Dodatkowo, wiele odkurzaczy pionowych posiada dodatkowe funkcje, takie jak możliwość przekształcenia w odkurzacz ręczny do sprzątania mebli czy wnętrza samochodu, co zwiększa ich wszechstronność. Warto również wspomnieć, że nowoczesne odkurzacze pionowe często są wyposażone w zaawansowane systemy filtracji, co jest szczególnie korzystne dla alergików.

Ranking odkurzaczy pionowych

Na co zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego?

Przy wyborze odkurzacza pionowego istotne jest zwrócenie uwagi na kilka kluczowych aspektów, które decydują o jego efektywności i wygodzie użytkowania. Jednym z najważniejszych jest moc ssania. Mocniejszy odkurzacz lepiej radzi sobie z usuwaniem brudu i kurzu, zwłaszcza z powierzchni dywanów i wykładzin, gdzie zanieczyszczenia mogą być głębiej osadzone.

Kolejnym ważnym elementem jest waga i ergonomia urządzenia. Lżejsze odkurzacze są łatwiejsze w manewrowaniu i mniej męczące w użytkowaniu, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych powierzchni lub częstego sprzątania. Również długość przewodu (lub pojemność baterii w przypadku modeli bezprzewodowych) ma znaczenie, ponieważ wpływa na zasięg sprzątania bez konieczności zmiany gniazdka elektrycznego.

Innym ważnym aspektem jest system filtracji. Wysokiej jakości filtry, takie jak HEPA, są w stanie lepiej zatrzymywać drobne cząsteczki kurzu i alergeny, co jest kluczowe dla osób z różnymi dolegliwościami dróg oddechowych.

Pojemność zbiornika na brud również ma znaczenie. Większy zbiornik oznacza rzadszą konieczność jego opróżniania, co jest wygodne, ale może też zwiększać wagę odkurzacza.

Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i akcesoria, takie jak różne końcówki do sprzątania trudno dostępnych miejsc, funkcja mopa do podłóg twardych czy możliwość łatwego czyszczenia szczotek i filtrów.

Wybór odpowiedniego odkurzacza pionowego zależy więc od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, a także od specyfiki sprzątanych powierzchni.

Ranking odkurzaczy pionowych 2023 – TOP 10

 • Dreame R20
 • Dreame T30
 • Samsung Bespoke Jet Pro Extra
 • Dyson V15 Detect Absolute
 • Dreame V11
 • Samsung Jet 75 Premium
 • Xiaomi Vacuum Cleaner G11
 • Jimmy H10 Pro
 • Tefal X-Force Flex
 • Dyson Gen5detect Absolute

Dobrze wyceniony odkurzacz pionowy – Dreame R20

Dreame R20

Dreame R20 to zaawansowany odkurzacz bezprzewodowy, który wyróżnia się wyjątkową siłą ssania wynoszącą 27 000 Pa oraz wytrzymałym akumulatorem, umożliwiającym pracę do 90 minut. Lekka konstrukcja o wadze 4,60 kg, łącząca w sobie wydajny silnik bezszczotkowy (150 tys. obrotów na minutę), i 5-stopniowy system filtracji HEPA, zapewniają skuteczne i higieniczne sprzątanie.

Inteligentny system automatycznie dostosowuje siłę ssania do poziomu zabrudzenia, co jest sygnalizowane przez wbudowany wyświetlacz LCD. Odkurzacz wyposażony jest również w innowacyjne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED, uniwersalna szczotka w kształcie litery V, oraz liczne akcesoria, które ułatwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc

Specyfikacja Dreame R20:

 • Moc ssania: 190 AW, 29 kPa
 • Rodzaj: Bezprzewodowy
 • Bateria: 2900 mAh
 • Czas pracy na baterii: do 90 minut,
 • Filtr: filtr HEPA
 • Dodatkowe cechy: Wyświetlacz LCD, podświetlenie LED, elastyczny adapter, inteligentne wykrywanie brudu i automatyczna regulacja mocy ssania

Kup odkurzacz Dreame R20 najtaniej na Ceneo.pl

Inteligentny odkurzacz z wyświetlaczem – Dreame T30

Dreame T30

Odkurzacz Dreame T30 to bezprzewodowe urządzenie pionowe, które reprezentuje nową erę w dziedzinie sprzątania. Posiada silnik SPACE 5.0 Smart z wysoką wydajnością, osiągającą 150 000 obrotów na minutę i moc ssania 23 000 Pa. Jest wyposażony w pojemną baterię 2900 mAh, co umożliwia do 90 minut pracy. Jego 600 ml pojemnik na kurz ułatwia gromadzenie zanieczyszczeń, a inteligentny wyświetlacz HD pozwala na monitorowanie parametrów pracy urządzenia.

Dreame T30 charakteryzuje się automatycznym trybem pracy, który dostosowuje moc ssania w zależności od wykrytych zanieczyszczeń. Jest wyposażony w 5-stopniowy system filtracji, skutecznie usuwający 99.9% roztoczy i zatrzymujący 99.97% zanieczyszczeń o rozmiarze 0.3 mikrona. Jego konstrukcja ułatwia sprzątanie pod meblami oraz na wysokościach, a ultra lekka dysza z włókna węglowego dodatkowo zmniejsza wagę całości.

Odkurzacz Dreame T30 jest łatwy w utrzymaniu dzięki wielokrotnemu użytkowi pojemnika na kurz, filtrów i szczotek obrotowych. Posiada trzy tryby pracy: ekonomiczny, standardowy i turbo, dostosowując się do różnych potrzeb sprzątania, od większych domów po czyszczenie samochodu.

Specyfikacja Dreame T30:

 • Moc ssania: 23 000 Pa.
 • Rodzaj: Bezprzewodowy.
 • Bateria: Pojemność 2900 mAh.
 • Czas pracy na baterii: Do 90 minut.
 • Filtr: 5-stopniowy system filtracji, w tym filtr EPA (ATH5).
 • Pojemność zbiornika na kurz: 600 ml.
 • Dodatkowe cechy: Inteligentny wyświetlacz HD, podświetlenie LED dyszy szczelinowej, możliwość czyszczenia pod meblami i w trudno dostępnych miejscach, ultra lekka dysza z włókna węglowego.

Kup odkurzacz Dreame T30 najtaniej na Ceneo.pl

Premium w wykonaniu Samsunga – Samsung Jet 75 Premium

Samsung Jet 75 Premium

Odkurzacz Samsung Jet 75 Premium to wysoce wydajne, bezprzewodowe urządzenie do sprzątania, łączące w sobie mocną siłę ssania z zaawansowanymi technologiami filtracji i ergonomicznym designem. Z jego pomocą skutecznie oczyścisz różne rodzaje powierzchni, od twardych podłóg po grube dywany, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla domów wymagających dokładnego czyszczenia.

Wyróżnia się też wielowarstwowym systemem filtracji HEPA, który wyłapuje niemal 100% mikrocząsteczek, zapewniając czystość powietrza w pomieszczeniach. Jego lekka, ale trwała konstrukcja oraz łatwość w obsłudze czynią go doskonałym wyborem dla każdego domu.

Specyfikacja Samsung Jet 75 Premium:

 • Moc ssania: 200 W.
 • Rodzaj: Bezprzewodowy.
 • Bateria: Pojemność 3000 mAh.
 • Czas pracy na baterii: Do 60 minut.
 • Filtr: 5-warstwowy system filtracji HEPA.

Kup odkurzacz Samsung Jet 75 Premium najtaniej na Ceneo.pl

Zaawansowany odkurzacz pionowy - Samsung Bespoke Jet Pro Extra

Samsung Bespoke Jet Pro Extra

Odkurzacz Samsung Bespoke Jet Pro Extra oferuje nowoczesne rozwiązania do sprzątania, łącząc w sobie innowacyjne technologie z efektywnością i wygodą użytkowania. Posiada stację czyszczącą All-in-One, która automatycznie usuwa zawartość pojemnika na kurz jednym przyciskiem. Urządzenie charakteryzuje się wielowarstwowym systemem filtracji, usuwającym aż do 99,999% drobnego kurzu i alergenów.

Oferuje znakomity silnik HexaJet, który gwarantuje moc ssania o mocy 210AW (moc silnika to 580 W), jest niesłychanie lekki (zaledwie 1,44 kg) oraz wbudowany akumulator dla pracy bezprzewodowej, która wystarcza nawet na 120 minut sprzątania.

Specyfikacja Samsung Bespoke Jet Pro Extra:

 • Moc ssania: 210 W
 • Rodzaj: Bezprzewodowy
 • Czas pracy na baterii: Do 120 minut
 • Filtr: System filtracji HEPA

Kup odkurzacz Samsung Bespoke Jet Pro Extra najtaniej na Ceneo.pl

Prawdziwy hi-end - Dyson V15 Detect Absolute

Dyson V15 Detect Absolute

Dyson V15 Detect Absolute, często określany jako król odkurzaczy pionowych, to przykład nowoczesnego urządzenia z potężną specyfikacją. Jego 660 W mocy silnika i 240 AW mocy ssania są wśród najlepszych na polskim rynku. Zestaw zawiera dwa akumulatory 3600 mAh, zapewniające do 120 minut pracy w trybie ECO i spory pojemnik na kurz o pojemności 760 ml. Odznacza się dobrą jakością wykonania i bogatym zestawem akcesoriów, w tym dwiema stacjami dokującymi i różnorodnymi końcówkami do różnych zastosowań, od sprzątania podłóg po czyszczenie samochodów i tapicerki.

 • Moc ssania: 240 AW.
 • Rodzaj: Bezprzewodowy.
 • Bateria: Akumulator o wysokiej gęstości energii.
 • Czas pracy na baterii: Do 60 minut.
 • Filtr: Zaawansowana filtracja całego urządzenia.

Kup odkurzacz Dyson V15 Detect Absolute najtaniej na Ceneo.pl

Najlepszy odkurzacz do 1000 zł – Dreame V11

Dreame V11

Dreame V11 to nowoczesny, cyklonowy odkurzacz bezprzewodowy, który łączy w sobie wygodę użytkowania z wydajnością. Charakteryzuje się silnikiem o mocy 450 W i mocą ssania 150 AW, rozkręcającym się do 125000 obrotów na minutę. Oferuje trzy tryby pracy: Eco, Med i Turbo, z maksymalnym czasem pracy do 1,5 godziny w trybie Eco. Jest lekki, cichy i wyposażony w kilka użytecznych końcówek, w tym szeroką końcówkę do podłóg twardych oraz wąską do powierzchni miękkich. Zestaw zawiera również uchwyt ścienny z funkcją ładowania.

Specyfikacja Dreame V11:

 • Moc ssania: 150 AW.
 • Rodzaj: Bezprzewodowy.
 • Bateria: Akumulator 450 W, czas pracy do 1,5 godziny w trybie Eco.
 • Filtr: Wieloetapowy, w tym filtr HEPA.
 • Pojemność zbiornika: 760 ml.
 • Dodatkowe cechy: Wyświetlacz OLED, kilka końcówek (w tym szeroka do podłóg twardych, wąska do powierzchni miękkich), uchwyt ścienny z funkcją ładowania, elastyczna rura, trzy tryby pracy (Eco, Med, Turbo)

Kup odkurzacz Dreame V11 najtaniej na Ceneo.pl

Dobry odkurzacz Xiaomi – Xiaomi Vacuum Cleaner G11

Xiaomi Vacuum Cleaner G11

Xiaomi Handheld Vacuum Cleaner G11 to uniwersalny odkurzacz bezprzewodowy z modułową konstrukcją, wyposażony w silnik o mocy znamionowej 500 W i maksymalnej mocy 185 AW. Posiada cztery końcówki, w tym obracaną głowicę do dywanów i szczotkę do roztoczy, oraz trzy tryby mocy – Eco, Auto i Turbo. Jest wygodny w użytkowaniu, lecz jego waga (około 4 kg) może być obciążająca podczas odkurzania wyżej położonych powierzchni. Odkurzacz oferuje wystarczający czas pracy na jednym ładowaniu do sprzątania standardowego mieszkania i jest łatwy w opróżnianiu oraz czyszczeniu.

Specyfikacja Xiaomi Vacuum Cleaner G11:

 • Moc ssania: 185 AW.
 • Rodzaj: Bezprzewodowy.
 • Bateria: Moc znamionowa 500 W.
 • Czas pracy na baterii: ok. 80 min ECO
 • Filtr: Brak szczegółowych danych.
 • Pojemność zbiornika: Brak szczegółowych danych.
 • Dodatkowe cechy: Modułowa konstrukcja, cztery końcówki (w tym obracana głowica i szczotka do roztoczy), trzy tryby mocy (Eco, Auto, Turbo), łatwość opróżniania i czyszczenia

Kup odkurzacz Xiaomi Handheld Vacuum Cleaner G11 najtaniej na Ceneo.pl

Odkurzacz pionowy do 2000 zł – Jimmy H10 Pro

Jimmy H10 Pro

Jimmy H10 Pro to zaawansowany odkurzacz bezprzewodowy, ceniony za swoją moc i wydajność. Wyposażony w silnik bezszczotkowy o mocy 600 W, znamionową mocą 650 W i imponującą mocą ssącą 245 AW, zapewnia skuteczne sprzątanie. Oferuje cztery poziomy mocy: ECO, Turbo, MAX i Auto, z różnym czasem pracy w zależności od wybranego trybu i wykorzystywanej końcówki. Akumulator o pojemności 3000 mAh i napięciu 28,8 V gwarantuje długotrwałe użytkowanie, a czas ładowania wynosi 4-5 godzin. Waga jednostki głównej to 1,9 kg, a całego odkurzacza z elektroszczotką 3,1 kg. Odkurzacz oferuje nowoczesne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED na froncie elektroszczotki, ułatwiające dostrzeganie brudu i kurzu.

Specyfikacja Jimmy H10 Pro:

 • Moc ssania: 245 AW.
 • Rodzaj: Bezprzewodowy.
 • Bateria: Pojemność 3000 mAh, napięcie 28,8 V.
 • Czas pracy na baterii: Do 90 minut w trybie ECO bez elektroszczotki.
 • Filtr: Brak informacji o typie filtra.
 • Pojemność zbiornika: 600 ml.
 • Dodatkowe cechy: 4 poziomy mocy (ECO, Turbo, MAX, Auto), czas ładowania 4-5 h, maksymalna głośność 82 dB, waga jednostki głównej 1,9 kg, waga z elektroszczotką 3,1 kg, oświetlenie LED na froncie elektroszczotki

Kup odkurzacz Jimmy H10 Pro najtaniej na Ceneo.pl

Dobry odkurzacz Tefal – Tefal X-Force Flex 15.60 Animal

Tefal X-Force Flex 15.60 Animal

Tefal X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1 to zaawansowany odkurzacz bezprzewodowy, który wyróżnia się spójnym designem i wysoką jakością wykonania. Jego główną jednostkę stanowi akumulator o pojemności 2500 mAh i napięciu 32,4 V. Odkurzacz ma moc 550 W i imponującą moc ssącą 230 AW. Zestaw startowy zawiera elektroszczotkę z oświetleniem LED, mini turboszczotkę, ssawkę szczelinową, miękką szczotkę do mebli tapicerowanych oraz dwie rury – jedną łamaną, ułatwiającą sprzątanie pod meblami, a drugą jako element stacji stojącej. Oferuje 5 poziomów mocy, w tym tryby Auto, Eco, Eco+, Max, Boost, z czasem pracy do 80 minut w trybie ECO.

Specyfikacja Tefal X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1:

 • Moc ssania: 230 AW.
 • Rodzaj: Bezprzewodowy.
 • Bateria: Pojemność 2500 mAh, napięcie 32,4 V.
 • Czas pracy na baterii: Do 80 minut w trybie ECO, do 5 minut w Boost.
 • Filtracja: Materiałowy (zmywalny), filtr EPA.
 • Pojemność zbiornika: 900 ml.
 • Dodatkowe cechy: 5 poziomów mocy (Auto, Eco, Eco+, Max, Boost), czas ładowania 3 godziny, głośność do 84 dB, waga jednostki centralnej 1,9 kg, waga całego odkurzacza 3,2 kg, szerokość elektroszczotki 25 cm

Kup odkurzacz Tefal X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1 najtaniej na Ceneo.pl

Odkurzacz premium dla wymagających – Dyson Gen5detect Absolute

Dyson Gen5detect Absolute

Dyson Gen5detect Absolute to rewolucyjny odkurzacz bezprzewodowy, łączący wygodę użytkowania z zaawansowaną technologią. Dzięki imponującemu czasowi pracy baterii wynoszącemu 70 minut i pojemności zbiornika 757 ml, ten model jest idealny do długotrwałego i efektywnego sprzątania. Ważący około 3.5 kg, wyposażony w innowacyjną końcówkę Fluffy Optic, która podświetla i uwydatnia ukryte zanieczyszczenia, oraz cyfrową szczotkę Motorbar, Gen5detect Absolute jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących wydajnego sprzątania.

Kup odkurzacz Dyson Gen5detect Absolute najtaniej na Ceneo.pl

Specyfikacja Dyson Gen5detect Absolute:

 • Moc ssania: 280 AW
 • Czas pracy na baterii: Do 70 minut
 • Waga: 3,5 kg
 • Filtr: Zaawansowana, szczelna filtracja HEPA, wyłapująca 99,99% cząsteczek tak drobnych jak 0,1 µm

Najlepszy odkurzacz pionowy – Opinia

Jeśli szukasz dobrego odkurzacza pionowego do 1000 zł, koniecznie zainteresuj się modelem Dreame V11. Użytkownicy chcący zainwestować nieco więcej pieniędzy, z całą pewnością powinni zwrócić uwagę na kosztujący ok. 1549 zł odkurzacz Dreame R20. Jeśli natomiast szukasz modeli hi-endowych, Samsung Bespoke Jet Pro Extra za ok. 3999 zł spełni twoje nawet największe wymagania.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

RTV AGD

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ranking odkurzaczy pionowych 2023. TOP 10 najlepszych modeli

 0