Cloud Backup - sprawdzamy usługę kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

Cloud Backup - sprawdzamy usługę kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

Cloud Backup - sprawdzamy usługę kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

Mimo, że rządy wielu krajów, żeby zacząć ratować gospodarkę, która mocno ucierpiała przez pandemię koronawirusa, powoli zaczynają luzować obowiązujące restrykcje względem obywateli, to wydaje się, że praca zdalna na długo pozostanie standardem. Na ostatniej konferencji Ministra Zdrowia była mowa o roku lub nawet półtora roku obecnych zaleceń. Coraz częściej mówi się również o tym, że obecna sytuacja mocno przyspieszy cyfryzację społeczeństw i rozwój technologiczny, przez co część osób może już nigdy nie wrócić do klasycznej pracy biurowej, na dobre zostając przy home office. Nie da się ukryć, że niesie to za sobą wiele korzyści  dla obu stron, tj. pracownika i pracodawcy. Przez zmniejszenie liczby osób niezbędnych na miejscu można np. znacząco obniżyć koszty utrzymania, choćby przez likwidację placówek stacjonarnych, a pracownicy zyskują większą elastyczność zatrudnienia.

Coraz częściej mówi się również o tym, że obecna sytuacja mocno przyspieszy cyfryzację społeczeństw i rozwój technologiczny.

Cloud Backup - sprawdzamy usługę kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

Oczywiście po drodze jest do pokonania kilka przeszkód, jak np. zadbanie o niezbędne wyposażenie, oprogramowanie do pracy zdalnej czy bezpieczeństwo danych. Jednak obecnie żadna z tych kwestii nie powinna być problemem. O pierwszych dwóch już pisaliśmy, choćby przy okazji poradnika pracy zdalnej, więc serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim. Dziś przychodzimy z rozwiązaniem tej ostatniej, czyli bezpieczeństwa danych. I nie chodzi tylko o nieodpowiedzialne dzielenie się wrażliwymi danymi w sieci czy brak oprogramowania antywirusowego, choć obie te sprawy są bardzo ważne i trzeba o nie zadbać, ale przede wszystkim o bezpieczne kopie danych. Należy bowiem pamiętać, że za pomocą naszych komputerów zarządzamy różnymi systemami, kontaktujemy się ze współpracownikami czy kontrahentami, a co najważniejsze - to najczęściej jedyne urządzenia, na których przechowujemy efekty całej naszej pracy.

Utrata takich danych, np. na skutek zgubienia czy kradzieży komputera, awarii sprzętu, ataku hakerów, oznacza olbrzymie straty, zarówno dla nas, naszej firmy, jak i dla naszych klientów albo pracodawcy. Tak zaczyna się spirala problemów. Bardzo łatwo jej jednak uniknąć, wystarczy tylko sięgnąć po oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych. A że żyjemy w XXI wieku, to nie chodzi wcale o misterne kopiowanie danych pomiędzy dyskami, co wymusza konieczność posiadania dodatkowych nośników i kolejny problem z ich przechowywaniem i odzyskiwaniem danych. Mowa raczej o rozwiązaniach chmurowych, które cechuje wysoki stopień automatyzacji, tzn. po rejestracji i instalacji stosownego programu wybieramy tylko zakres danych do kopiowania i wszystko gotowe. Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących takie usługi, a część z nich jest darmowa. Mając na uwadze swoje bezpieczeństwo, warto dobrze przyjrzeć się ich ofercie, szczególnie że te płatne nie kosztują wiele i zapewniają dodatkowe funkcjonalności.

Cloud Backup - sprawdzamy usługę kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

Postanowiliśmy nieco lepiej przyjrzeć się jednej z nich, a mianowicie aplikacji Cloud Backup od nazwa.pl. Jako że bezpieczeństwo oprogramowania wynika z poziomu zabezpieczeń jego twórcy, warto wspomnieć, że nazwa.pl otrzymała właśnie prestiżowy certyfikat ISO 27001:2017, poświadczający najwyższe standardy w tym zakresie. Ten certyfikat przyznawany jest przez międzynarodową organizację DEKRA po długim procesie przygotowawczym, obejmującym m.in. wdrożenie procedur działania na wypadek różnych zdarzeń, jakie mogą pojawić się w trakcie prowadzenia działalności operacyjnej oraz po wnikliwej weryfikacji procedur związanych z bezpieczeństwem informacji. Mówiąc krótko, backup danych w chmurze od nazwa.pl jest bezpieczny i to z pewnością jedno z najważniejszych kryteriów wyboru, ale nie jedyne. W zależności od potrzeb musimy zwrócić uwagę również na dostępną powierzchnię dyskową, cenę oraz intuicyjność i łatwość obsługi. Szczególnie jeśli pracujemy zdalnie i nie mamy pod ręką firmowego informatyka albo sami odpowiadamy za wszystko.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cloud Backup - sprawdzamy usługę kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

 0