Cloud Backup - test usługi kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

Cloud Backup - test usługi kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

Cloud Backup - test usługi kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

Pandemia koronawirusa pokazała, że choć początkowo wydawało się to niemożliwe, wiele branż jest w stanie przestawić się niemal całkowicie na pracę zdalną. Oczywiście wymaga to nieco wysiłku, bo trzeba zaopatrzyć się w stosowny sprzęt i oprogramowanie oraz odpowiednio przeszkolić pracowników, ale wiele przedsiębiorstw funkcjonuje tak od wielu miesięcy i zadowolone z nowych doświadczeń nie zamierzają wracać do starego systemu. Coraz częściej pojawiają się zresztą głosy sugerujące, że jedyną pozytywną kwestią, jaką wyniesiemy z Covid-19, będzie przyspieszenie cyfryzacji, zarówno w sferze prywatnej, jak i państwowej. W sytuacji kryzysowej okazało się, że możliwe jest załatwienie wielu spraw urzędowych przez Internet, bez konieczności wystawania godzinami w kolejkach.

Kradzież, awaria prądu, zalanie, zgubienie, cyberatak… wszystko jest możliwe i groźne, no chyba, że mamy głowę na karku i korzystamy z kopii zapasowych.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko cieszyć się z takiego stanu rzeczy, ale jednocześnie nie można zapominać, że im bardziej polegamy na technologii, tym mocniej powinniśmy dbać o swoje bezpieczeństwo. O tym, żeby nie dzielić się wrażliwymi danymi w sieci, pamiętać o aktualizacji systemu i oprogramowania antywirusowego czy nie klikać w podejrzane linki wie już chyba każdy, ale nie wszyscy pamiętamy, że przez nieodpowiedzialne działanie lub zdarzenia losowe możemy stracić wiele ważnych dla nas, naszej firmy czy klientów danych. Wystarczy zwykła złośliwość losu albo innych osób, a efekty naszej pracy, często ciężkiej i długoterminowej, znikają na dobre. Kradzież, awaria prądu, zalanie, zgubienie, cyberatak… wszystko jest możliwe i groźne, no chyba, że mamy głowę na karku i korzystamy z kopii zapasowych.

Na szczęście obecnie ich tworzenie nie jest już tak mozolne jak kiedyś, kiedy wymagało dysków o dużej pojemności i sporo czasu, ponieważ cały proces trzeba było wykonywać ręcznie, a do tego często. Teraz możemy sięgnąć po gotowe usługi oparte o chmurę, oferowane przez coraz więcej firm. Jedną z nich jest Cloud Backup od nazwa.pl, czyli spółki z dużym doświadczeniem, od przeszło 20 lat kojarzonego z hostingiem i rejestracją domen. Mówimy tu o prostym i w dużym stopniu zautomatyzowanym rozwiązaniu, które wymaga niewiele uwagi ze strony użytkownika - ot, zakładamy konto, pobieramy stosowne oprogramowanie, przeklikujemy kilka opcji i możemy zapomnieć, że w ogóle korzystamy z kopii zapasowych, a nasze dane są bezpieczne. Łatwe?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cloud Backup - test usługi kopii zapasowej w chmurze od nazwa.pl

 0