Test komputera G4M3R HERO: budowa zestawu
Recenzowany pecet złożono w obudowie wyprodukowanej specjalnie dla sklepu x-kom, wyróżniającej się bocznym szklanym panelem zamontowanym na zawiasach, co umożliwia szybki dostęp do wnętrza. Na przednim panelu są przyciski Power, Reset i do zmiany kolorystyki podświetlenia, wejście mikrofonu, wyjście słuchawkowe, dwa porty USB 2.0 i jeden USB 3.2 Gen 1. Co do chłodzenia obudowy, mamy cztery wentylatory 120 mm z podświetleniem LED RGB. Trzy zamontowano na górze, a ostatni znajduje się z tyłu, i wszystkie wyrzucają na zewnątrz nagrzane powietrze. Co ciekawe, wentylatorów wtłaczających powietrze do wewnątrz nie ma - rolę tę spełniają tylko otwory wentylacyjne na dole i panelu bocznym (tym bez okna). Za to chłodzenie CPU to zmodyfikowana wersja niedawno przez nas testowanego Silver Monkey X CRISP. Zmiany obejmują iluminowany wentylator oraz nową górę coolera, także z wielobarwnym podświetleniem. Za zasilanie odpowiada be quiet! System Power 9 z certyfikatem 80 PLUS Bronze i o mocy 700 W. Przy tej konfiguracji sprzętowej zapas jest bardzo duży, tj. od strony zasilacza nie będzie problemów z ewentualną dalszą rozbudową.
Aranżacja okablowania, możliwości rozbudowy i ergonomia
W temacie zarządzania okablowaniem mogę powiedzieć, że jest ono bardzo dobre. We wnętrzu panuje porządek, wszystkie przewody są prawidłowo poprowadzone oraz odpowiednio spięte za pomocą trytytek. Dalsza rozbudowa także nie będzie stwarzać problemów. Do dyspozycji mamy dwa wolne sloty RAM, dwa PCIe x16 (elektycznie x1), które można wykorzystać np. do zamontowania karty dźwiękowej, cztery porty SATA i dwa złącza M.2. Przy czym w obudowie zainstalujemy tylko dwa dyski - po sztuce 2,5" oraz 3,5". Co do jakości firmowej konstrukcji x-kom, wg mnie jest naprawdę dobra. Obudowę wyposażono w gumowe przepusty na kable, wykręcane zaślepki slotów kart rozszerzeń oraz filtry przeciwkurzowe na górze i od dołu. Poza tym całość jest całkiem sztywna (przydałaby się jedynie trochę większa grubość blachy piwnicy), a wygląd należy określić jako efektowny. Maksymalna długość karty graficznej to bagatela 38 cm, zatem z ew. wymianą tego komponentu na pewno nie będzie problemów, a na plus należy zapisać również fabryczną podpórkę, która chroni akcelerator w transporcie i zapobiega wyginaniu się jego laminatu.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Komputer przygotowany tak dobrze, że sam bym lepiej tego nie zrobił. Testujemy zestaw G4M3R HERO!