Hikvision G4000 1 TB - test dysku SSD PCIe 4.0. Świetny stosunek wydajności do ceny

Hikvision G4000 1 TB - test dysku SSD PCIe 4.0. Świetny stosunek wydajności do ceny

Hikvision G4000 1 TB - budowa zewnętrzna i wykonanie

Dysk otrzymujemy w niewielkim kartonowym pudełku w czarnym kolorze ze srebrnymi akcentami, co wygląda naprawdę stylowo (na pewno nie kojarzy się z tanimi produktami). Zawartość opakowania wygląda bardzo podobnie jak w przypadku modelu G4000E, bo poza samym dyskiem wewnątrz znajdziemy także śrubkę i malutki śrubokręt do przykręcenia nośnika do w slocie M.2, co niewątpliwie może się przydać, szczególnie jeśli zgubimy śrubkę z płyty głównej, o co naprawdę nietrudno, biorąc pod uwagę jej rozmiar. 

Hikvision G4000

Sam dysk jest zrealizowany w standardzie M.2 2280 mm, czyli najpopularniejszym formacie dla interfejsu PCIe. Laminat charakteryzuje się głęboko czarnym kolorem, co niewątpliwie przypadnie do gustu estetom. Co ciekawe jednak, kości w G4000E rozmieszczone były dwustronnie, a w przypadku G4000 umieszczone są tylko z jednej strony laminatu, dzięki czemu dysk jest jeszcze smuklejszy, więc zmieści się praktycznie wszędzie, gdzie przewidziano gniazdo M.2 o długości 80 mm. Wierzchnią cześć niemalże w całości ukryto pod cienką metalową blaszką z gustownym wzorem, robiącą za radiator i cieszy fakt, że tym razem przywiązano większą uwagę do estetyki, bo blaszka jest naklejona prosto. Z drugiej strony naklejono zwykłą papierową naklejkę z oznaczeniami producenta i kodem QR, ale ten w trakcie testu był nieaktywny. Generalnie, jeśli chodzi o wykonanie i wygląd, trudno się tu do czegoś przyczepić. 

Hikvision G4000

Oprogramowanie i dodatkowe technologie

Producent wciąż nie oferuje żadnego dedykowanego oprogramowania do zarządzania swoimi dyskami, ale biorąc pod uwagę, ile tego typu programów firm trzecich można znaleźć w sieci, trudno uznać to za problem - tym bardziej że mowa o początkującym producencie dysków. Także w zakresie dodatkowych rozwiązań technologicznych obyło się bez zaskoczeń, otrzymujemy bowiem dość podstawowy zestaw ze wsparciem dla TRIM, S.M.A.R.T oraz LDPC (Low-Density Parity Check), ale nie zabrakło też obsługi szyfrowania AES-256/SM4/TCG-Opal 2.0/IEEE1667. Warto odnotować, że próg throttlingu został ustawiony na 70℃ i nie omieszkamy sprawdzić, jak G4000 radzi sobie z temperaturami. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hikvision G4000 1 TB - test dysku SSD PCIe 4.0. Świetny stosunek wydajności do ceny

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł