iiyama G-Master G2466HSU Red Eagle - test 24-calowego monitora Full HD VA 165 Hz w niskiej cenie

iiyama G-Master G2466HSU Red Eagle - test 24-calowego monitora Full HD VA 165 Hz w niskiej cenie

iiyama G-Master G2466HSU Red Eagle - Test 24-calowego monitora VA 165 Hz w niskiej cenie

Firma iiyama miała w swojej ofercie przynajmniej kilka niezwykle udanych kompaktowych monitorów dla graczy, które cieszyły się dużą popularnością, choćby za sprawą niewygórowanej ceny. Do naszej redakcji trafił właśnie najnowszy monitor iiyamy z tego segmentu, czyli G-Master G2466HSU Red Eagle, który ma wszelkie papiery, by powtórzyć sukces poprzedników, tym bardziej, że za wciąż relatywnie niewielkie pieniądze otrzymujemy wyraźnie lepszy sprzęt. Zamiast matrycy TN japoński producent postawił bowiem na technologię VA, która może nie będzie oferować tak szybkiego czasu reakcji, ale powinna nadrobić przeszło dwukrotnie wyższą częstotliwością odświeżania, lepszymi kątami widzenia czy nieporównywalnie lepszym kontrastem. Kolory również powinny wypadać lepiej niż na matrycach TN. Ten 24-calowy przedstawiciel klanu „Czerwonego Orła” to propozycja skierowana głównie do miłośników szybkich strzelanek nastawionych na rywalizację, gdzie liczy się przede wszystkim szybki czas reakcji.

Monitor oferuje częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie aż 165 Hz, co powinno usatysfakcjonować nawet graczy z e-sportowymi aspiracjami.

U podstawy testowanego monitora stoi 23,6-calowa matryca typu VA o rozdzielczości natywnej 1080p. Monitor oferuje częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie aż 165 Hz, co powinno usatysfakcjonować nawet graczy z e-sportowymi aspiracjami. Pozostałe parametry są wyjątkowo typowe. I tak, maksymalna jasność to 250 cd/m2, kontrast 3000:1, a czas reakcji 1 milisekunda w standardzie (MPRT). Idąc dalej, sterowanie jest 8-bitowe, a producent deklaruje nawet wsparcie dla HDR (tzw. HDR Ready), ale przy tej jasności obsługa tej technologii będzie raczej czysto teoretyczna. Sam G-Master G2466HSU Red Eagle obsługuje dodatkowo technikę FreeSync w wersji Premium, co oznacza, że otrzymujemy także technikę LFC (Low Framerate Compensation). Całości dopełniają głośniki stereo o mocy 2 W, koncentrator USB 2.0, a także rozsądnie dobrany zestaw wejść obrazu - 2x HDMI 2.0 oraz DiplayPort 1.4. Warto także wspomnieć o obecności huba USB 3.0, który w tym segmencie nie jest jeszcze standardem.    

Specyfikacja iiyama G-Master G2466HSU Red Eagle
Przekątna matrycy 23,6''
Rozdzielczość natywna 1920 x 1080 px
Częstotliwość odświeżania 165 Hz; 40 - 165 Hz (FreeSync)
Gęstość pikseli 93,34 ppi
Typ panelu VA
Powłoka matrycy Antiglare, Hard coating (3H)
Maksymalna jasność 250 cd/m
Kontrast statyczny 3000:1
Kąty widzenia 178/178 st.
Czas reakcji (MPRT) 1 ms
Pivot nie
VESA tak, 100x100
Złącza DisplayPort, 2x HDMI, 2x USB 2.0
Waga 3,7 kg

G-Master G2466HSU Red Eagle jest jednym z najtańszych monitorów dedykowanych graczom na polskim rynku, jeśli chodzi o konstrukcje klasy 24 cale z odświeżaniem 165 Hz. Za zbliżoną kwotę można kupić tylko modele oparte o matryce TN, choć Acer posiada w swojej ofercie podobny monitor z matrycą IPS. Tradycyjnie nie polecamy jednak graczom tanich IPS-ów, które są po prostu zbyt wolne do intensywnej rozgrywki, pomimo implementacji wszelakich "dopalaczy". Wydaje się więc, że G-Master G2466HSU Red Eagle ma spore szanse namieszać, stając się hitem ekonomicznego gamingu. Warunkiem są oczywiście odpowiednio przyzwoite parametry obrazu, co zamierzamy zweryfikować. Nie przedłużając, czas rozpakować paczkę i zabrać się do roboty.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master G2466HSU Red Eagle - test 24-calowego monitora Full HD VA 165 Hz w niskiej cenie

 0