iiyama G-Master GB2466HSU-B1 Red Eagle - test zakrzywionego monitora VA 165 Hz

iiyama G-Master GB2466HSU-B1 Red Eagle - test zakrzywionego monitora VA 165 Hz

iiyama G-Master GB2466HSU-B1 Red Eagle - Podsumowanie

Recenzja monitora iiyama G-Master GB2466HSU-B1 Red Eagle okazała się z naszej perspektywy ciekawym eksperymentem. Co prawda to w dużej części powtórka z testu bliźniaczego modelu iiyama G-Master G2466HSU-B1 Red Eagle, ale dzięki temu mieliśmy okazję zweryfikować, jak matryce stosowane przez japońskiego producenta trzymają jakość i jak duże różnice występują pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami. Okazało się, że mniejsze niż mogłoby się wydawać, gdyż w większości pomiarów te mieściły się w granicach błędu. Ba, jedynie w przypadku jednorodności podświetlenia zanotowaliśmy większe różnice, ale nie dosyć, że można było się tego spodziewać, to jeszcze te nie były zbyt duże. Nawet maksymalna i minimalna jasność były tu praktycznie identyczne. Okazuje się więc, że najpewniej możecie liczyć na podobne do naszych wyniki, kiedy zdecydujecie się na zakup monitora iiyama. 

iiyama G-Master GB2466HSU-B1 Red Eagle to jeden z najtańszych monitorów w swojej klasie i powinien bardzo dobrze sprawdzić się we wszelkiej maści dynamicznych grach.

Czym zatem G-Master GB2466HSU-B1 Red Eagle różni się od G-Master G2466HSU-B1 Red Eagle? W sumie jedynie podstawą z bardziej ergonomicznym ramieniem, które pozwala na regulację wysokości monitora. Eliminuje to tym samym jedną z największych wad G2466HSU-B1, który dla wielu osób znajdować może się zbyt nisko poziomu blatu. Dlatego naszym zdaniem lepiej dołożyć te kilkadziesiąt złotych i od razu zakupić wersję GB2466HSU-B1. Tym bardziej, że pod względem parametrów to praktycznie ten sam, wysoki (jak na tę półkę cenową) poziom, z dobrym odwzorowaniem kolorów, praktycznie pełnym pokryciem przestrzenii sRGB i szybką matrycą VA o wysokim odświeżaniu. Co więcej, to jeden z najtańszych monitorów w swojej klasie i powinien bardzo dobrze sprawdzić się we wszelkiej maści dynamicznych tytułach (strzelankach czy wyścigach). Od nas G-Master GB2466HSU-B1 Red Eagle otrzymuje więc niemal maksymalną ocenę, rekomendację i odznaczenie opłacalności.    

iiyama G-Master GB2466HSU-B1 Red Eagle

 Jakość wykonania, przyjemny i nasycony kolorami obraz (z perspektywy gracza), 165 Hz, skuteczny dopalacz i tryb stroboskopowego podświetlenia, FreeSync Premium, kontrastowa matryca VA, dobra cena  

 sterowanie OSD wciąż nastręcza nieco problemów, zakrzywienie przy tym rozmiarze wydaje się zbyteczne

Cena (na dzień publikacji): 899 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master GB2466HSU-B1 Red Eagle - test zakrzywionego monitora VA 165 Hz

 0