iiyama G-Master GB2570HSU-B1 Red Eagle - test monitora z e-sportowym zacięciem. Fast IPS + 165 Hz

iiyama G-Master GB2570HSU-B1 Red Eagle - test monitora z e-sportowym zacięciem. Fast IPS + 165 Hz

iiyama G-Master GB2570HSU-B1 Red Eagle - Podsumowanie

iiyama G-Master GB2570HSU-B1 Red Eagle to udane rozszerzenie serii 70HSU/70QSU. Model ten świetnie wpisuje się w standardy wyznaczone przez poprzedników, oferując podobny wachlarz atutów. Mowa tu przede wszystkim o szybkim panelu Fast IPS, który zapewnia nie tylko wysoką częstotliwość odświeżania (165 Hz), ale również niski czas reakcji, gwarantując bardzo dobre wrażenia z rozgrywki, nawet w najbardziej dynamicznych tytułach, w tym shooterach nastawionych na e-sportową rywalizację. Szkoda jednak, że tryb stroboskopowego podświetlenia MBR okazuje się w praktyce mało przydatny, a to z racji tego, że nie tylko nie jest kompatybilny z synchronizacją adaptacyjną, blokuje wiele podstawowych opcji i mocno ogranicza jasność, ale przede wszystkim wiąże się z wyraźnym artefaktem overshoot. Na szczęście dopalacz (overdrive) ustawiony na poziomie 3 daje już bardzo dobre efekty i nie ma takich ograniczeń. W ramach gamingowych możliwości tego monitora, pochwalić trzeba również niski input lag, który nie będzie odczuwalny nawet dla najbardziej wyczulonych na ten aspekt graczy. 

Model ten świetnie wpisuje się w standardy wyznaczone przez poprzedników, oferując podobny wachlarz atutów.

iiyama G-Master GB2570HSU-B1 Red Eagle - test monitora z e-sportowym zacięciem. Fast IPS + 165 Hz

G-Master GB2570HSU-B1 Red Eagle to również wysoka jakość wykonania oraz ergonomiczna podstawa, umożliwiająca regulację wysokości czy pracę w trybie portretowym. Pochwalić trzeba także dostępne złącza, w tym hub z dwoma USB 3.0 czy obecność głośników (choć ich jakość brzmienia jest typowa dla monitorów, czyli niska). Nie jest to co prawda model, który zadowoli profesjonalnych grafików, ale jak na typowo konsumencki produkt skierowany do graczy oferuje naprawdę przyzwoity gamut i relatywnie niski błąd Delta E. Wsparcie dla HDR lepiej jednak przemilczeć, gdyż jest one jedynie teoretyczne. W ostatecznym rozrachunku G-Master GB2570HSU-B1 Red Eagle to niezwykle kompetentny monitor, który nie tylko bardzo dobrze wpisuje się w potrzeby graczy o kompetytywnym zacięciu w dynamicznych grach akcji, ale i unika istotnych potknięć (nasza największa uwaga dotyczy równomierności podświetlenia, ale ten aspekt może mocno różnić się między poszczególnymi egzemplarzami). Co więcej, iiyama dobrze wyceniła ten model, dzięki czemu otrzymuje on od nas wysoką ocenę 4,5/5 gwiazdki i rekomendację.

iiyama G-Master GB2570HSU-B1 Red Eagle

 Solidne wykonanie, szybki panel Fast IPS + 165 Hz, dobre odwzorowanie kolorów, efektywny dopalacz, niski input lag, ergonomiczna podstawa, hub USB 3.0, konkurencyjna cena.

 Problemy z równomiernością podświetlenia, wsparcie dla HDR tylko teoretyczne, problemy z trybem MBR (strobing), OSD wymaga przebudowy.

Cena (na dzień publikacji): 999 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master GB2570HSU-B1 Red Eagle - test monitora z e-sportowym zacięciem. Fast IPS + 165 Hz

 0