iiyama G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle - test monitora IPS QHD 165 Hz

iiyama G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle - test monitora IPS QHD 165 Hz

iiyama G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle - Podsumowanie

iiyama G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle to monitor, który spełnił pokładane w nim nadzieje. Generalnie trudno zarzucić temu produktowi jakieś poważne przewinienia, ale mamy kilka pomniejszych uwag, o których z racji dziennikarskiego obowiązku trzeba wspomnieć. Po pierwsze, niezrozumiała jest dla nas decyzja powrotu do sterowania OSD za pomocą przycisków, co jest znacznie mniej wygodne niż dżojstik. Po drugie, tryb stroboskopowego podświetlenia, pomimo sporego potencjału, nie został najlepiej zaimplementowany, przez co jego użyteczność jest znikoma. Brak możliwości obrotu podstawy raczej nie będzie nikomu spędzać snu z powiek, ale wydaje się sporym przeoczeniem. Oczywiście trzeba też pamiętać o pewnych przypadłościach zastosowanej matrycy IPS (jak np. lekkie smużenie czy IPS Glow), ale to raczej cechy zastosowanego typu panelu, a nie samego monitora. Ponarzekać można też na jakość dźwięku z głośników, ale to praktycznie standard w monitorach. Jak więc widać nie są to rzeczy, które mocno kładą się cieniem na iiyama G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle, bo i tak otrzymujemy monitor, który powinien spełnić oczekiwania najbardziej wymagających graczy, zarówno miłośników dynamicznych strzelanek, jak i tych, którzy cenią jakość obrazu w bardziej statycznych ujęciach.

iiyama G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle to monitor, który bez wątpienia spełnił pokładane w nim nadzieje.

iiyama G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle - test monitora IPS QHD 165 Hz

G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle dostarcza naprawdę wysokiej klasy matrycę Fast IPS o rozdzielczości QHD i odświeżaniu 165 Hz, przy naprawdę niskim czasie reakcji, co przekłada się na świetnie odwzorowanie ruchu przy minimalnym smużeniu i praktycznie niewidocznych powidokach. Jest to praktycznie poziom, który jeszcze kilka lat temu oferowały jedynie matryce TN. Gracze docenią też niski input lag i poprawną implementację synchronizacji adaptacyjnej. Do tego zastosowany panel pochwalić może się szerokim pokryciem popularnych przestrzeni kolorów oraz relatywnie niskim błędem Delta E i dobrym (jak na IPS) kontrastem, a na dodatek jest podatny na profilowanie i kalibrację (z bardzo dobrymi rezultatami). Nie można też narzekać na jakość podświetlenia, a HDR choć oferuje dość subtelny efekt, to i tak całkiem pozytywnie zaskakuje, a to za sprawą szerokogamutowego panelu i całkiem wysokiej jasności (choć oczywiście brak strefowego wygaszania powoduje, że nie ma co liczyć na poziom high-endowych monitorów). Mając na uwadze całkiem atrakcyjną jak na możliwości cenę tego monitora, iiyama G-Master GB2770QSU-B1Red Eagle otrzymuje od nas ocenę 4,5/5 gwizdek i rekomendację. 

G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle

 Bardzo szybka matryca Fast IPS, dobre odwzorowanie kolorów i szerokie pokrycie gamutów, QHD + 165 Hz, niski input lag, FreeSync Premium (brak problemów z G-Sync), jakość wykonania, opcja piwotu, niewygórowana cena, jasność wyższa od deklarowanej.

 Podstawa bez obrotu na boki, mocny overshoot przy najwyższych wartościach dopalacza, MBR bezużyteczny, bardzo słabe głośniki, OSD sterowane przyciskami. 

Cena (na dzień publikacji): 1789 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle - test monitora IPS QHD 165 Hz

 0