Test KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC. Podświetlenia tej karcie nie brakuje

Test KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC. Podświetlenia tej karcie nie brakuje

Test KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC: konkluzje

Podobnie jak wcześniej testowana GIGABYTE GAMING OC, karta graficzna KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC jest wyraźnie podkręcona wzgl. parametrów referencyjnych, ale ponownie nie przekłada się to na jakieś sensowne profity. W odniesieniu do WINDFORCE OC, która jest przyspieszona symbolicznie, czyli o 15 MHz ponad wytyczne NVIDII, dzisiejsza bohaterka charakteryzuje się wydajnością wyższą średnio o 0,2% w Full HD i 1% w 1440p. Dla porównania, GAMING OC w takim zestawieniu zanotowała przewagę odpowiednio 1,2% i 1,3%, czyli także żadną. Kolejnym elementem, który wygląda tu standardowo, jest pobór prądu, niemal identyczny jak dla obu kart firmy GIGABYTE i wynoszący średnio ~122,5 W. Przechodząc do podkręcania, rdzeń udało się przyspieszyć o 165 MHz, podczas gdy pamięć potrafiła pracować z taktowaniem 2575 MHz. Dorzucając podbicie PL do 130 W, otrzymujemy przeszło 11% wzrost liczby FPS zarówno w 1080p, jak i 1440p, co jest nadspodziewanie solidnym zyskiem.

GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC to dobrej jakości karta o efektownym wyglądzie, ale na dzień dzisiejszy w Polsce niestety niedostępna, więc jej cena jest nieznana.

Test KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC. Podświetlenia tej karcie nie brakuje

Cyberpunk 2077 2.0 - Test kart graficznych. Starsze Radeony wciąż ubite?

Wygląd karty, układ chłodzenia, koszt zakupu oraz ocena końcowa

Co do aspektu wizualnego i jakości wykonania, nie mam uwag. Producent nie zapomniał o metalowym backplate, a osłona chłodzenia charakteryzuje się ciekawym, zadziornym projektem, który sprawia, że testowana karta jest nie tylko elegancka, ale i efektowna. Maniaków wielobarwnego podświetlenia ucieszy z kolei fantazyjna iluminacja LED z ARGB, którą można nawet zsynchronizować z płytą główną kablem z zestawu. Ciekawy jest także program Xtreme Tuner z opcją synchronizacji z tabletem lub telefonem z Androidem lub iOS, co pozwala dokonywać zmian ustawień z poziomu urządzenia mobilnego. Przechodząc do coolera, niestety trochę zawodzi, bo jest zauważalnie słabszy od chłodzenia GIGABYTE GAMING OC. Mimo tego nie ma problemu z uzyskaniem sensownych temperatur przy naprawdę dobrej kulturze pracy, jednak dla egzemplarza testowego wymagało to ręcznej korekty obrotów, z uwagi na bardzo agresywną automatyczną krzywą. Co istotne, producent ma tego świadomość i sztuki sklepowe mają wgrany nowy BIOS, poprawiający tę kwestię. Odnośnie ceny, niestety w chwili tworzenia artykułu model ten nie był w Polsce dostępny, więc jest nieznana. Reasumując, nota końcowa to cztery gwiazdki i wyróżnienie design. To przyzwoita konstrukcja z bardzo efektowną sferą wizualną i zostaje mieć nadzieję, że koszt zakupu nie zabije jej atrakcyjności, gdyż ten nie może być za wysoki, żeby stanowić kompensację dla wspomnianego wyżej coolera, który mógłby być lepszy.

 

KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC

Ocena karty graficznej KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OCOcena karty graficznej Ocena karty graficznej KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC

KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC – opinia

KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC – plusy

 • Sensowny wzrost wydajności względem GeForce'a RTX 3060 12 GB
 • Solidne możliwości podkręcania (ponad 11% przyrostu FPS)
 • Poprawa efektywności energetycznej w porównaniu do Ampere
 • Dobra jakość wykonania oraz efektowny wygląd
 • Fantazyjne podświetlenie LED z ARGB i opcją synchronizacji z płytą główną
 • Wysoka wydajność ray-tracingu (w swojej klasie) oraz wsparcie DLSS 3
 • Sprzętowy koder wideo nowej generacji ze wsparciem AV1
 • Klasyczne złącze zasilania 8-pin (dla niektórych)
 • Aplikacja Xtreme Tuner ze wsparciem urządzeń mobilnych

KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC – minusy

 • Tylko 8 GB VRAM (dla niektórych)
 • Chłodzenie mogłoby być lepsze, a gwarancja dłuższa
 • Brak dostępności sklepowej tego modelu

Cena KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC (na dzień publikacji): b.d.

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczyło:

Test KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC. Podświetlenia tej karcie nie brakuje

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test KFA2 GeForce RTX 4060 EX 1-Click OC. Podświetlenia tej karcie nie brakuje

 0