LC-Power LC-M27-FHD-144-C - test niedrogiego monitora dla graczy (144 Hz)

LC-Power LC-M27-FHD-144-C - test niedrogiego monitora dla graczy (144 Hz)

LC-Power LC-M27-FHD-144-C - Podsumowanie

LC-Power LC-M27-FHD-144-C jest tym, czego dokładnie się spodziewaliśmy, czyli bardzo  podstawowym i tanim produktem, który powinien spełnić wymagania większości graczy, poszukujących sporego monitora do rozgrywki w rozdzielczości Full HD. Nie oszukujmy się, 60 Hz na PC nie jest już wystarczającą wartością w kontekście gamingowych zastosowań, a niedługo taka wartość może stać się domeną konsol. Zastosowany tu 144 Hz zapewnia zaś naprawdę płynny obraz, a co istotne wykorzystana matryca VA od Samsunga pozytywnie zaskakuje relatywnie małym smużeniem, jak na zastosowaną technologię. Jeśli zaś dodamy do tego wsparcie dla FreeSync, które bez problemu obsługuje także karty graficzne NVIDII, to uzyskujemy bardzo przyjemne doznania, nawet w najbardziej dynamicznych tytułach, gdzie zależy nam na ostrym i wyraźnym obrazie w ruchu. Miłą niespodzianką okazuje się także kilka podstawowych parametrów, takich jak kontrast czy jednorodność podświetlenia. Trudno się też czepiać w tym segmencie cenowym wykonania czy minimalnej regulacji podstawy, choć możliwość podniesienia wyświetlacza niewątpliwie może się tu przydać.

Za 900 zł otrzymujemy tu bardzo przyzwoity monitor do gier, który w swoim podstawowym zastosowaniu sprawdza się naprawdę dobrze.

LC-Power LC-M27-FHD-144-C

Do plusów zaliczyć trzeba tu także stabilność konstrukcji, cienkie ramki wokół ekranu czy obecność wbudowanych głośników. Jeśli zaś chodzi o potknięcia, to wspomnieć trzeba o nie najlepszej reprodukcji kolorów, co jednak można w znacznym stopniu samodzielnie skorygować. Poza tym, wyświetlacz nie ma najlepszych kątów widzenia, co przy zakrzywionym ekranie jednak nie ma większego znaczenia. Poza tym sterowanie OSD nie należy do zbyt przyjemnych, za sprawą mało wygodnych przycisków na dolnej krawędzi. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że za 900 zł otrzymujemy tu bardzo przyzwoity monitor do gier, który w swoim podstawowym zastosowaniu sprawdza się naprawdę dobrze. Z tego też tytułu postanowiliśmy ocenić go na cztery w naszej pięciogwiazdkowej skali i odznaczyć wyróżnieniem opłacalności.   

LC-Power LC-M27-FHD-144-C 

 wysoki kontrast, jednorodność podświetlenia, odświeżanie 144 Hz, niski input lag oraz FreeSync, gwarancja zero martwych pikseli (30 dni), cena, ostry obraz w dynamicznych scenach...

 ... choć z widocznym smużeniem przy kontrastowym obrazie (typowe dla matryc VA), minimalny zakres regulacji podstawy, sterowanie OSD potrafi być męczące, pewne niedoskonałości w wykonaniu, wysoka jasność minimalna, nie najlepszej reprodukcja kolorów

Cena (na dzień publikacji) : 899 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

Pokaż / Dodaj komentarze do: LC-Power LC-M27-FHD-144-C - test niedrogiego monitora dla graczy (144 Hz)

 0