MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless - Test flagowej myszki dla graczy prosto z Tajwanu.

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless - Test flagowej myszki dla graczy prosto z Tajwanu.

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless - Podsumowanie

MSI po raz kolejny nie zawiodło pokładanych w nim oczekiwań i dostarczyło nam udany, choć niepozbawiony wad produkt klasy premium. GM41 Wireless poszczycić się może przede wszystkim świetną specyfikacją, ultraniskimi opóźnieniami, uniwersalnym kształtem (chociaż jej spory rozmiar może być problematyczny dla osób o niewielkich dłoniach), ciekawym wyglądem, a także nietypowym jak na cenę 379 złotych dodatkiem w postaci stacji dokującej z donglem, służącego do bezprzewodowego ładowania myszki i komunikacji z komputerem. Nie zapominajmy też o niemalże wzorowym działaniu, co wykazały przeprowadzone przeze mnie testy syntetyczne oraz sprawdzenie myszki w boju w dynamicznych tytułach pokroju Valorant, Counter-Strike, Battlefield, League of Legends czy Apex Legends. Ponadto do dyspozycji otrzymujemy bardzo rozbudowany sterownik wspierający ekosystem Mystic Light, pozwalający na zsynchronizowanie podświetlenia we wszystkich produktach tajwańskiego producenta, które tę technologię również obsługują.

Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to pierwsza bezprzewodowa mysz tego producenta, trzeba przyznać, że sumarycznie to bardzo udany produkt.

MSI GM41 Wireless

url MSI Optix MAG274QRF-QD - test superszybkiego monitora IPS QHD 165 Hz dla wymagających graczy

Z drugiej strony MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless posiada kilka kluczowych wad, pokroju sztywnego gumowego przewodu zasilającego, zakończonego przestarzałym portem Micro USB typu B czy źle spasowanych przycisków bocznych, których chwiejność i wydawane dźwięki znacząco zaburzają ogólnie pozytywne wrażenia z użytkowania. Oprócz tego nieco mniejszym problemem są ślizgacze. Pomimo tego, że są wykonane z bardzo dobrej jakości teflonu, to brakuje im grubości, co powoduje, że przy ślizganiu się, szurają nieco o podkładkę. Aczkolwiek biorąc pod uwagę fakt, iż jest to tak naprawdę pierwsza bezprzewodowa mysz dla graczy tego producenta, trzeba przyznać, że sumarycznie to bardzo udany produkt. A do tego w cenie myszy otrzymujemy również stację dokującą z donglem, które znacząco ułatwiają ładowanie i pozwalają pozbyć się przewodu na dobre. Dlatego też patrząc na całokształt, uznałem, że MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless zasłużyła sobie na ocenę 4 gwiazdek.

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless - opinia

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless - plusy:

 • Solidna konstrukcja i ciekawy design
 • Bogate wyposażenie
 • Świetny sensor PMW 3370
 • Ślizgacze z czystego PTFE
 • Przykuwające wzrok podświetlenie
 • Niska waga
 • Długi czas pracy na baterii i krótki czas ładowania
 • Spora możliwość customizacji, za pomocą dedykowanego sterownika

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless - minusy:

 • Sztywny przewód w gumowej osłonie
 • Cienkie ślizgacze
 • Źle spasowane przyciski boczne

Cena (na dzień publikacji): 379 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

Sprzęt do testów dostarczył:

MSI

 

Myszkę MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless kupisz na Ceneo.pl

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless - Test flagowej myszki dla graczy prosto z Tajwanu.

 0