​​​​​​​MSI GL65 9SD - test niedrogiego laptopa z Core i7 i GTX 1660 Ti

​​​​​​​MSI GL65 9SD - test niedrogiego laptopa z Core i7 i GTX 1660 Ti

MSI GL65 9SD - Podsumowanie

 

Generalnie rzecz ujmując, MSI GL65 9SD jest laptopem, który jest w stanie przekonać do siebie statystycznego gracza, choć nie wszystkie pomysły producenta przypadły nam do gustu. Z perspektywy graczy zastosowany panel IPS 120 Hz będzie atutem, ale jego odwzorowanie kolorów to niewątpliwie słabsza strona. Kultura pracy także nie należy do zalet urządzenia, zarówno jeśli chodzi o temperatury, jak i generowany hałas. W dodatku zastosowany dysk SSD, choć w standardzie M.2 NVMe, także nie należy do najszybszych. Trudno zaś czepiać się 8 GB pamięci RAM w ramach single-channel, ponieważ mamy wolny drugi slot z opcją rozbudowy do dual-channel. W kwestii ergonomii przeszkadzał nam wysunięty w stronę użytkownika port zasilający, który na dodatek znajduje się po prawej stronie. Wbrew pozorom jednak, MSI GL65 9SD w codziennym użytkowaniu, a w szczególności gamingowych scenariuszach, do których został stworzony, spisywał się naprawdę dobrze, oferując naprawdę solidną wydajność, jak na swoją cenę. MSI postawiło na wysokowydajny procesor w połączeniu z kartą graficzną GeForce GTX 1660 Ti, która minimalnie tylko ustępuje GeForce’owi RTX 2060. Taka konfiguracja pozwala myśleć o graniu w tytuły AAA na wysokich ustawieniach graficznych w satysfakcjonującej płynności.

Trudno przejść obok GL65 9SD obojętnie, szczególnie jeśli należycie do osób preferujących e-sportową konwencję rozgrywki, gdzie wydajność tego laptopa jest po prostu wystarczająca.

​​​​​​​MSI GL65 9SD

Sprzęt zaskakuje też wzornictwem, które stawia na przyjemny dla oka minimalizm i brak nadmiernego eksponowania swojego gamingowego charakteru. Ponadto jest wyposażony w wyśmienitą wręcz klawiaturę i bardzo szerokie spektrum gniazd, uwzględniające m.in. HDMI 2.0 czy USB typu C. Nie bez znaczenia jest też bardzo dobre wykonanie i możliwość upgrade’u za sprawą wolnego slotu na drugą kość RAM i dysk SSD w formacie 2,5 cala. To wszystko zamknięto zaś w relatywnie niewielkiej i lekkiej konstrukcji, którą łatwo zabrać ze sobą w podróż. Stąd też trudno przejść obok GL65 9SD obojętnie, szczególnie jeśli należycie do osób preferujących e-sportową konwencję rozgrywki, gdzie wydajność tego laptopa jest po prostu wystarczająca, co w połączeniu z świetną klawiaturą i 120 Hz panelem sprawia, że produkt MSI jest atrakcyjnym kąskiem. Sprzęt wyceniony został w testowanej przez nas konfiguracji na 4499 zł, a decydując się na wariant z 256 GB dyskiem możemy obniżyć tę kwotę do 4299 zł i trzeba przyznać, że jest to kwota zaskakująco przystępna, jak na tej klasy sprzęt. W gruncie rzeczy nie kupimy tańszego laptopa 15,6-calowego do gier z tym CPU i GPU, dlatego też MSI GL65 9SD otrzymuje od nas odznaczenie opłacalności.  

​​​​​​​MSI GL65 9SD

 panel IPS 120 Hz, połączenie Core i7-9750H i GeForce GTX 1060 Ti sprawdza się dobrze w grach, solidne wykonanie, przyjemne wzornictwo, klawiatura z podświetleniem, liczba dostępnych portów i czytnik kart pamięci, cena, możliwość rozbudowy (dysk i RAM)  

 kiepskie odwzorowanie kolorów przez matrycę, kultura pracy, pewne problemy z ergonomią (wysunięty port zasilający, układ niektórych klawiszy), brak wsparcia dla Thunderbolt 3

Cena (na dzień publikacji): około 4500 zł (bez systemu)

Gwarancja: 24 miesiące

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Pokaż / Dodaj komentarze do: ​​​​​​​MSI GL65 9SD - test niedrogiego laptopa z Core i7 i GTX 1660 Ti

 0