MSI Spatium M480 1TB - test flagowego SSD pod PCIe 4.0. Oponent dla najwydajniejszych dysków

MSI Spatium M480 1TB - test flagowego SSD pod PCIe 4.0. Oponent dla najwydajniejszych dysków

MSI Spatium M480 1TB - budowa zewnętrzna 

Jak przystało na high-endowy dysk SSD w formacie M.2, Spatium M480 zapakowany został w gustowne czarne kartonowe pudełko z eleganckimi grafikami. Nośnik jest naprawdę smukły, a to za sprawą chipów umieszczonych po jednej stronie laminatu, przez co bez problemu powinien zmieścić się nawet do najsmuklejszych ultrabooków. Laminat oczywiście jest czarny, podobnie zresztą jak naklejka umieszczona na froncie i tylnej części dysku. Ta z przodu posiada wzór żeber radiatora wariantu HS, co prezentuje się całkiem oryginalnie. Jeśli więc chodzi o jakość wykonania, to nie ma się czego przyczepić i dysk powinien dobrze komponować się z większością nowoczesnych desktopów.  

MSI Spatium M480 1TB - test flagowego SSD pod PCIe 4.0. Oponent dla najwydajnijeszych dysków

Oprogramowanie i dodatkowe technologie

Niestety MSI nie oferuje żadnego dedykowanego oprogramowania dla swoich SSD, co oznacza, że musimy się posiłkować aplikacjami firm trzecich (tych na szczęście nie brakuje).  Dzięki silnikowi ECC z Low-Density Parity-Check (LDPC), ochronie podobnej do RAID dla pełnego odtwarzania wielostronicowego, wewnętrznemu SRAM ECC i kompleksowej ochronie ścieżki danych w schemacie ECC, Spatium M480 jest wyposażony w wiele mechanizmów zapewniających bezpieczeństwo danych w pamięci flash. Dysk wspiera ponadto szyfrowanie sprzętowe AES 256-bit, a także TCG & Opal 2.0 i Pyrite, więc nie można tu narzekać na brak bezpieczeństwa. 

MSI Spatium M480 1TB - test flagowego SSD pod PCIe 4.0. Oponent dla najwydajnijeszych dysków

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Spatium M480 1TB - test flagowego SSD pod PCIe 4.0. Oponent dla najwydajniejszych dysków

 0