MSI Trident X 9th - Core i9 9700K oraz GeForce RTX 2080 w rozmiarze XS

MSI Trident X 9th - Core i9 9700K oraz GeForce RTX 2080 w rozmiarze XS

Podsumowanie i ocena MSI Trident X 9th

Prezentowana wersja MSI Trident X 9th była wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Core i7 9700K i GeForce RTX 2080. To wydajna odmiana, ale jeszcze nie najwydajniejsza, gdyż producent oferuje też taką z Core i9 9900K i GeForce RTX 2080 Ti. Jednak nawet i ta z 9700K i RTX 2080 należy do takiego segmentu, który ma zadowolić najbardziej wymagających użytkowników i komputer raczej będzie parowany z drogimi ekranami o rozdzielczości co najmniej 1440p i częstotliwościami odświeżania 144 Hz i więcej. Część potencjalnych nabywców być może preferuje też ekrany działające w trybie 4K i może oczekiwać płynnej pracy jednostki nawet w najbardziej wymagających tytułach. Oba te tryby stanowią niemałe wyzwanie dla sprzętu, zwłaszcza jeśli zechcemy korzystać z najwyższych możliwych detali graficznych i jeszcze dodatkowo będziemy chcieli streamować swoją grę na platformy takie jak Twitch. Jednak mimo wszystko MSI Trident X 9th z Core i7 9700K i GeForce RTX 2080 wychodzi z tego obronną ręką. To bardzo wydajne połączenie, a karta graficzna jest praktycznie zawsze szybsza od GeForce GTX 1080 Ti, który do niedawna był niekwestionowanym królem wydajności i znajdował swoje miejsce w komputerach z najwyższej półki wydajnościowej (cenowej także). Sytuacja będzie się zmieniała raczej tylko na korzyść kart GeForce RTX, bo gier obsługujących ray-tracing będzie coraz więcej, więc takie karty oprócz wydajności zaoferują jeszcze dodatkowe efekty, których na starszych seriach po prostu nie będzie. Na razie jest to tylko prezentowany przez nas Battlefield V, ale to się w bieżącym roku jeszcze zmieni. 

MSI Trident X 9 th jest zamknięty w niewielkiej obudowie, która jest niewiele większa od najpopularniejszych konsol do gier i tym samym dość łatwa w transporcie. Jest ona w 100% autorskim projektem MSI i trzeba przyznać, że bardzo dobrze przemyślanym. Mimo bardzo dużej skali miniaturyzacji, w środku znajdziemy niemalże tylko i wyłącznie standardowe komponenty, więc kartę graficzną czy nawet płytę główną w przyszłości będzie dało się wymienić. Trident X 9 th będzie więc komputerem, który będzie służył długie lata, bo w późniejszym terminie możemy wymienić praktycznie wszystkie najważniejsze komponenty. To szczególnie istotne w kwestii ceny, bo całość kosztuje około 12000 zł, więc sporo. Z pewnością jest tutaj też pewien narzut producenta w stosunku do komputera o podobnej specyfikacji, ale składanego z części dostępnych na rynku, jednak to już nikogo nie dziwi. Trzeba pamiętać, że w tę kwotę wliczają się też takie rzeczy, jak karta Wi-Fi czy licencja na system operacyjny oraz szereg dodatkowego oprogramowania takiego jak Nahimic Audio Enhancer czy inne programowe dodatki. Drobnymi mankamentami są natomiast chłodzenie procesora (mimo wszystko jego wydajność troszkę kuleje) oraz fakt, że tranzystory zasilające procesor na płycie głównej komputera nie mają radiatorów. Są chłodzone jedynie przez strumień chłodnego powietrza pochodzący z wiatraczka zamontowanego na procesorze. No i drobnym minusikiem dla niektórych może być jakość materiałów użytych do produkcji obudowy. Mimo wszystko z przodu jest to łatwo palcujący się plastik, a panele boczne są stosunkowo cienkie. Kupując komputer tej klasy można by jednak oczekiwać nieco więcej (choć ze szklanym panelem jest nieźle, to z pewnością mogłoby to wyglądać jeszcze lepiej). Kultura pracy całości jest zadowalająca.

MSI Trident X 9th w prezentowanej konfiguracji (Core i7 9700K + GeForce RTX 2080) to bardzo solidny system do gier i półprofesjonalnych aplikacji, który nie powinien mieć problemów z brakiem wydajności w ciągu najbliższych dwóch lat, a po ich upływie będzie mógł być dalej upgrade'owany. Wygląda bardzo oryginalnie i zajmuje niewiele miejsca. W obudowie zainstalowano wiele elementów podświetlenia RGB, co z pewnością spodoba się entuzjastom komputerowej rozrywki.

Reasumując, Trident X 9th w prezentowanej konfiguracji to bardzo solidny system do gier i półprofesjonalnych aplikacji, który raczej nie powinien mieć problemów z brakiem wydajności w ciągu najbliższych kilku lat, a po ich upływie będzie mógł być dalej upgrade'owany. Wygląda bardzo oryginalnie i zajmuje niewiele miejsca. W obudowie zainstalowano wiele elementów podświetlenia RGB, jest na czym zawiesić oko. Komputer oceniam na 4,5 gwiazdki na pięć możliwych, ponieważ jest to bardzo wydajna konfiguracja którą można postawić w salonie obok wielkoformatowego telewizora 4K. W połączeniu z padem od Xbox 360 lub Xbox One, a także bezprzewodową klawiaturą i myszką rozkoszować się najnowszymi grami właśnie w rozdzielczości 4K z płynnością znacznie lepszą niż w przypadku konsol. 

 

MSI Trident X 9th (Core i7 9700K + GeForce RTX 2080)

  Rewelacyjna wydajność w grach i zastosowaniach półprofesjonalnych, oryginalny design obudowy, sporo podświetlenia RGB i możliwość instalacji bocznej ścianki z hartowanego szkła która jest dołączona do kompletu , sporo dodatkowego oprogramowania od MSI - w pełni po polsku, komputer korzysta ze standardowych komponentów, czyli można go w przyszłości rozbudować

 Chłodzenie CPU jest przeciętne, płyta główna nie ma radiatorów na tranzystorach zasilających procesor, jakość wykonania obudowy mogłaby być nieco lepsza

Cena zestawu: około 12000 zł

Gwarancja: 24 miesiące

Do testu dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Trident X 9th - Core i9 9700K oraz GeForce RTX 2080 w rozmiarze XS

 0