Nawet trzy dni na jednym ładowaniu? Z Xiaomi Redmi Note 8 Pro to możliwe

Nawet trzy dni na jednym ładowaniu? Z Xiaomi Redmi Note 8 Pro to możliwe

Redmi Note 8 Pro - test baterii

Smartfony to bez wątpienia jeden z największych przełomów technologicznych XXI wieku, bo dzięki tym „inteligentnym” urządzeniom niemal każdy z nas posiada przy sobie komputer, aparat fotograficzny, GPS i telefon w jednym. Wraz z zastępowaniem tradycyjnych telefonów przez smartfony musieliśmy pogodzić się jednak z jedną dość istotną niedogodnością, która do dziś spędza sen z powiek części użytkowników. Chodzi oczywiście o czas pracy na baterii, ponieważ o ile standardowe słuchawki sprzed lat potrafiły wytrzymać na jednym ładowaniu nawet tydzień, tak współcześnie wielu z nas kończy dzień podłączeniem telefonu do ładowarki, a niektóre z nich mają problem z wytrzymaniem do końca dnia. Producenci od lat obiecują poprawić ten aspekt, podobnie jak naukowcy ogłaszający kolejne przełomowe odkrycia, które mają przynieść rewolucję w tym zakresie, ale w gruncie rzeczy niewiele się zmienia. Trudno się jednak temu dziwić, bo postęp w zakresie coraz mocniejszych komponentów, wyższych rozdzielczości ekranów czy większej ilości funkcji musi rodzić koszt w postaci mocy potrzebnej do ich zasilenia. Czy zatem na dobre skazani jesteśmy na codzienne ładowanie smartfona? 

Xiaomi zapewnia, że czas pracy na baterii to jedna z najmocniejszych stron Redmi Note 8 Pro. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Niekoniecznie. W nasze ręce wpadł właśnie smartfon Redmi Note 8 Pro, a jak zapewnia jego producent, czas pracy na baterii to jedna z jego najmocniejszych stron. Postanowiliśmy więc dokładnie sprawdzić, na co możemy tu liczyć pod tym względem. Urządzenie jest już dostępne na polskim rynku od kilku miesięcy i podobnie jak poprzednicy szybko zyskuje na popularności, będąc jedną z najczęściej polecanych opcji w cenie ok. 1000 zł. Co prawda w tej półce cenowej znajdziemy sporo ciekawych modeli (w tym także od Xiaomi), ale atut w postaci pojemnej baterii, przekładającej się na bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu, w wielu przypadkach przechyla szalę korzyści na rzecz właśnie tego smartfona. Dlatego też tym razem, zamiast zdecydować się na pełnoprawną recenzję, postanowiliśmy przeprowadzić szybki test akumulatora Redmi Note 8 Pro, sprawdzając jak radzi sobie on z rzeczywistymi scenariuszami, w tym przeglądaniem internetu czy oglądaniem filmów. Czy rzeczywiście jest tak dobrze i w końcu możemy zakupić przyzwoity smartfon, który nie będzie wołał o ładowarkę na koniec dnia? Przekonajmy się.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nawet trzy dni na jednym ładowaniu? Z Xiaomi Redmi Note 8 Pro to możliwe

 0