NZXT Kraken X53 RGB - test ładnego i wydajnego AIO

NZXT Kraken X53 RGB - test ładnego i wydajnego AIO

NZXT Kraken X53 RGB - budowa

Opakowanie

Chłodzenie jest solidnie zapakowane w biało-fioletowy karton, gdzie znajdziemy niezbędne dane techniczne oraz zdjęcie przedstawiające produkt.

Test NZXT Kraken X53 RGB

Radiator

NZXT Kraken X53 RGB to kompaktowy układ chłodzenia wodnego AIO o wymiarach radiatora (wys. x szer. x gł.) 275 x 123 x 30 mm (najpopularniejszy rozmiar radiatora). Po zamontowaniu wentylatorów głębokość wzrasta do 56,2 mm (zmierzone), więc nie powinno być kolizji z modułami pamięci RAM, ale zależy to od obudowy oraz tego, czy chłodnica będzie zamontowana na topie czy na froncie. Radiator wykonano z aluminium, czyli najbardziej popularnego budulca, blokopompka to plastik i okrągła miedziana stopa.

Test NZXT Kraken X53 RGB

Blok ma średnicę 80 mm i wysokość 55 mm. Wbudowana w niego pompka pracuje z prędkością w zakresie od 800 do 2700 obr./min i pobiera 3,6 W. Na topie mamy efekt nieskończonego lustra, który jest podświetlany diodami RGB. Efekt jest bardzo ładny, a kontrolować go możemy dzięki aplikacji NZXT CAM, gdzie możemy sprawdzić nie tylko parametry pracy AIO, ale i pozostałych komponentów.

Test NZXT Kraken X53 RGB

Na miedzianym bloku mamy preaplikowaną pastę termoprzewodzącą, niestety producent nie podaje jej parametrów.

Test NZXT Kraken X53 RGB

Wentylatory

Za wicher na finach radiatora odpowiadają dwa 120-milimetrowe wentylatory z pierścieniem, który podświetla dziewięć diod RGB. Za przepływ powietrza odpowiada dziewięć łopatek, a wentylatory oferują zwiększone ciśnienie statyczne, czyli są dedykowane do chłodnic. Prędkość obrotowa sterowana jest sygnałem PWM i zawiera się w zakresie od 500 do 1500 obr./min. Dzięki zastosowaniu łożyska FDB żywotność określona jest na 60 000 godzin, a praca łożyskowania jest cicha i bezpieczna w każdej pozycji.

Test NZXT Kraken X53 RGB

Wentylatory posiadają z jednej strony podkładki antywibracyjne. Aby ograniczyć plątaninę przewodów, producent zastosował specjalne połączenie między wentylatorami, a kabel od sterowania podświetlaniem jest tylko jeden dla dwóch czy trzech wentylatorów. To bardzo dobre posunięcie, które ułatwia zachowanie porządku.

Test NZXT Kraken X53 RGB

 

Wyposażenie i montaż

NZXT Kraken X53 RGB jest kompatybilne z podstawkami Intel: 1150 / 1151 / 1155 / 1156 / 1200 / 1366 / 2011(-3) / 2066; AMD:  AM4. Cały zestaw montażowy jest banalnie prosty i intuicyjny. Chłodzenie montuje się sprawnie i szybko. 

Oprócz radiatora otrzymujemy:

  • zestaw montażowy Intel oraz AMD,
  • rozgałęźnik typu Y na trzy wentylatory,
  • zasilanie pompy z SATA,
  • kabel USB do kontrolowania w NZXT CAM,
  • kartkę z kodem QR z linkiem do instrukcji obsługi.

Test NZXT Kraken X53 RGB

Test NZXT Kraken X53 RGB

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NZXT Kraken X53 RGB - test ładnego i wydajnego AIO

 0