Premierowy test Corsair 4000D Airflow - minimalistyczna i przewiewna obudowa

Premierowy test Corsair 4000D Airflow - minimalistyczna i przewiewna obudowa

Podsumowanie i ocena końcowa Corsair 4000D Airflow

Corsair zaoferował nam obudowę niemal idealną, przemyślaną i z przywiązaniem do detali. Corsair 4000D Airflow to jedna z najciekawszych obudów w swoim przedziale cenowym, jakościowo dobrze wykonana, o minimalistycznym wzornictwie i świetnych możliwościach chłodzenia komponentów. Mamy tutaj wiele niestandardowych rozwiązań, np. mocowanie paneli bocznych, frontowego panelu, żółte wstawki czy oringi na śrubkach. Mimo dwóch wentylatorów 120 mm serii AirGuide pracujących z prędkością 1200-1300 RPM, przewiew w obudowie jest odpowiedni, a to dzięki przedniemu panelowi, który posiada duże otwory wentylacyjne, niezakłócające przepływu powietrza. Temperatury podzespołów są tylko trochę wyższe niż na benchtable, co dobrze świadczy o 4000D Airflow.  Mimo braku sterowania sygnałem PWM, możemy napięciowo obniżyć prędkość wentylatorów, które startują już od 3,6 V, oferując niską emisję hałasu. Dostęp do wszystkich filtrów jest bardzo dobry, więc z higieną naszego PC-ta nie będzie problemu. Oczywiście największą zaletą rzeczonej obudowy jest system aranżacji okablowania RapidRoute Cable Management System, dzięki czemu możemy w łatwy i szybki sposób zapanować nad kablami nie tylko od strony serwisowej, ale i z przodu, gdzie mamy przyciemnione szkło hartowane i wszystko jest ładnie wyeksponowane. 

Corsair 4000D Airflow to konstrukcja niemal idealna, przemyślana i z przywiązaniem do detali - to jedna z najciekawszych obudów w swoim przedziale cenowym.

Corsair 4000D Airflow- test, review

Corsair 4000D Airflow to dobrze przemyślana i dobrej jakości obudowa, która mimo wykorzystania blachy ok. 0,75 mm zapewnia odpowiednią sztywność. Konstrukcja wręcz zachwyca wyglądem, a najbardziej usatysfakcjonowane będą osoby lubiące bardziej stonowane konstrukcje, bo nie ma tu choćby podświetlanych wentylatorów. Oczywiście jest też kilka rzeczy, które nie przypadły mi do gustu, np. jedno USB 3.0, do tego w przypadku płyty głównej MSI Z390 Godlike, która jest dużą konstrukcją, była konieczność przesunięcia blachy przepustu na kable pod format E-ATX. Ponadto musimy mieć na uwadze, że złącze słuchawkowe to wersja combo, jak w smartfonie. W polskich sklepach za 4000D Airflow przyjdzie nam zapłacić ok. 339 zł i w tym wypadku wiemy, za co płacimy (jakość i wygląd). Materiały są dobrej jakości, zaś same zainstalowane fabrycznie wentylatory są wystarczające, ewentualnie mamy bardzo duże możliwości rozbudowy seryjnego systemu chłodzenia. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, obudowę oceniam na 4,5 gwiazdki oraz dodaję wyróżnienie rekomendacja. To świetna obudowa, dobrze przemyślana i oferująca dobre możliwości chłodzenia.

 

Corsair 4000D Airflow

 

Minimalistyczny design, jakość wykonania, funkcjonalność, przyciemniany panel szklany, przestronne wnętrze, sześć miejsc na wentylatory, dwie sztuki 120 mm w zestawie, kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą do 360 mm, świetny system aranżacji okablowania, przemyślana ochrona przed kurzem, wentylowane i odkręcane zaślepki kart rozszerzeń, możliwość pionowego montażu GPU.

Minusy Jedno USB 3.0 na froncie, jedno złącze Jack dla mikrofonu/słuchawek.

Cena sugerowana (na dzień publikacji): 339 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premierowy test Corsair 4000D Airflow - minimalistyczna i przewiewna obudowa

 0