Redmi Note 11 - następca ubiegłorocznego bestsellera wchodzi do gry. Jakieś asy w rękawie?

Redmi Note 11 - następca ubiegłorocznego bestsellera wchodzi do gry. Jakieś asy w rękawie?

Redmi Note 11 - Podsumowanie

Drugi smartfon z nowym układem Qualcomm Snapdragon 680 i drugi, który mógłby liczyć pewnie na wyższą ocenę, gdyby producent zdecydował się na inne rozwiązanie. W przypadku Redmi Note 11 nie jest to może aż tak bolesne jak przy realme 9i, gdzie oznaczało spadek częstotliwości odświeżania ekranu ze 120 do 90 Hz, bo tu możemy liczyć na wzrost z 60 do 90 Hz, ale z drugiej strony ucierpiały na tym i bez tego przeciętne możliwości fotograficzne, bo nagrywanie wideo zostało ograniczone do 1080p w 30 klatkach oraz wydajność urządzenia, co widać nie tylko w benchmarkach, ale i codziennym użytkowaniu. Co więcej, szeroka implementacja 5G będzie możliwa tylko w sytuacji, jeśli wsparcie dostępne będzie również w tańszych urządzeniach, a tu nie możemy na nie liczyć, podobnie jak na Androida 12 prosto z pudełka, choć ten od wielu miesięcy jest już obecny na rynku. 

Redmi Note 11 to kolejny smartfon z układem Qualcomm Snapdragon 680, który mógłby liczyć na wyższą ocenę, gdyby producent zdecydował się na inne rozwiązanie

Redmi Note 11

Telefon za tysiaka z ekranem 120 Hz? Z moto g51 5G to możliwe

Niemniej nowa propozycja Redmi ma kilka atutów, które mogą skłonić część użytkowników do zakupu. Wspomniany wyświetlacz to przecież AMOLED, który w tej półce cenowej wciąż jest rzadkością i chociaż daleko mu może do poziomu droższych rozwiązań, to i tak pozytywnie wyróżnia się na tle powszechnie stosowanych IPS-ów, szczególnie przy zwiększonej częstotliwości odświeżania. Co więcej, Redmi Note 11 to naprawdę ładne urządzenie, które pomimo zastosowania tworzyw sztucznych wygląda elegancko i drożej niż sugeruje jego metka - połączenie minimalizmu i szarej wersji kolorystycznej robi robotę (dostępne są jeszcze dwie niebieskie, tj. Star Blue i Twilight Blue). Nie można też nie wspomnieć o obecności głośników stereo, gniazda słuchawkowego 3,5 mm jack czy baterii 5000 mAh z szybkim ładowaniem. W ogólnym rozrachunku smartfon zasługuje więc w mojej ocenie na ocenę 3,5/5 gwiazdek.

Redmi Note 11

Redmi Note 11 - opinia :

Redmi Note 11 - plusy: 

 • wyświetlacz AMOLED o odświeżaniu 90 Hz
 • długi czas pracy na baterii i szybkie ładowanie 33 W Pro
 • gniazdo 3,5 mm jack
 • głośniki stereo
 • szybka pamięć wewnętrzna
 • ładna matowa obudowa…

Redmi Note 11 9i - minusy:

 • ... ale tylko przez chwilę, bo jest jak magnes na tłuste odciski palców
 • brak Androida 12 prosto z pudełka
 • spadek wydajności względem poprzedniej generacji
 • przeciętne możliwości fotograficzne i nagrywanie wideo max 1080p w 30 klatkach
 • brak łączności 5G
 • za 100 PLN więcej mamy już POCO X3 Pro ze Snapdragonem 860 i 6 GB pamięci RAM

 

Cena (na dzień publikacji): 999 zł (4/64 GB), 1099 zł (4/128 GB), 1199 (6/128 GB)

Gwarancja: 24 miesiące

 

Zainteresowani zakupem mogą jednak oszczędzić ok. 100 zł, jeśli zdecydują się na zamówienie smartfona poza polską dystrybucją (globalna wersja z NFC), np. ze strony goboo.com, gdzie testowana przez nas wersja kosztuje 199 euro (w cenę wliczony jest podatek VAT i wysyłka z magazynu w Hiszpanii) - TUTAJ. W sklepie można też zakupić Redmi Note 11S - TUTAJ, na które dnia 24 lutego w godzinach 12:00-13:00 przysługuje również kupon zniżkowy w wysokości 20 euro. 

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi Note 11 - następca ubiegłorocznego bestsellera wchodzi do gry. Jakieś asy w rękawie?

 0