Test komputera Actina z Ryzenem 3 3100 oraz GeForce GTX 1660 SUPER

Test komputera Actina z Ryzenem 3 3100 oraz GeForce GTX 1660 SUPER

Test komputera Actina: konkluzje

W testach wydajności recenzowany komputer Actina wypadł bardzo podobnie jak Chillblast Fusion Highlander, a konkretniej rzecz ujmując, nawet minimalnie lepiej, co nie powinno dziwić, ponieważ oba pecety korzystają z kart graficznych na tym samym GPU, przy czym ta zamontowana w dzisiejszym bohaterze ma delikatnie wyższy zegar Boost. No właśnie, skoro jesteśmy w temacie, GTX 1660 SUPER pozwala na swobodną rozgrywkę w rozdzielczości Full HD, nierzadko przy maksymalnych detalach, a nawet jeśli nie, redukcja szczegółowości grafiki niezbędna do uzyskania 60 FPS nie jest bolesna. Rzecz jasna 1440p też wchodzi w grę, przy nieco skromniejszych ustawieniach jakości oprawy. Z kolei Ryzen 3 3100 to dobry kompan dla wymienionego wyżej układu graficznego, który został dodatkowo delikatnie przyspieszony przez producenta zestawu, poprzez podniesienie taktowania o 100 MHz oraz podbicie limitów mocy, dzięki czemu nawet w pełnym obciążeniu utrzymuje okrągłe 4 GHz. Przechodząc do reszty aspektów użytkowych, na cooler procesora w żadnym wypadku nie ma co narzekać, wręcz można uzyskać niemal bezgłośną pracę po korekcie krzywej, przy marginalnym wzroście temperatury rdzeni (natomiast sekcja zasilania rozgrzewała się do odpowiednio 53/65 °C, czyli z dużym zapasem). Karta graficzna także zapewnia dobrą kulturę pracy, pobór prądu jest naprawdę niski, a czas bootowania bardzo szybki, co jest zasługą wybranej płyty głównej.

Actina w testowanym wydaniu to naprawdę rozsądnie złożony zestaw, mający sporą szansę zainteresować szerokie grono potencjalnych nabywców.

Test komputera Actina z Ryzenem 3 3100 oraz GeForce GTX 1660 SUPER

 Test komputera Actina SG1X z Ryzenem 5 2600 oraz GeForce GTX 1660

Dobór komponentów i ocena końcowa testowanego zestawu

Odnośnie doboru podzespołów, jak to najczęściej (a w zasadzie niemal zawsze) bywa, trafiają się zarówno mocne strony, jak i te słabsze. Zaczynając od tych pierwszych, na plus zapisać można wspomniane kilka zdań wcześniej chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 RGB, które radzi sobie doskonale oraz zapewnia efekty świetlne, szybką pamięć marki GOODRAM IRDM PRO, co w gotowcach nie zdarza się często, a także kartę graficzną w wariancie z dopiskiem SUPER, który zapewnia kilkanaście procent wyższe osiągi od pierwowzoru. Na minus z kolei budżetową płytę główną, która co prawda poprawnie spełnia swoje zadanie, chociaż dla niektórych może nie być optymalnym wyborem, relatywnie niewielką pojemność dysku (to akurat w razie czego jesteśmy w stanie łatwo skorygować), czy też obudowę z niższej półki, co objawia się choćby jej niską sztywnością. Niemniej nie ma się co oszukiwać, w tym budżecie składanie komputera to sztuka kompromisu i osobiście uważam, że ów kompromis zaproponowany przez Actinę ma dużą szansę przypaść do gustu szerokiej rzeszy potencjalnych nabywców. Cena całego zestawu to ok. 3190 zł, a to kwota bardzo rozsądna, gdyż suchy koszt samych części oraz pakietu antywirusowego np. w sklepie x-kom to ok. 3250 zł. Reasumując, moja ocena to cztery i pół gwiazdki, do których dorzucam wyróżnienia opłacalność i rekomendacja. To dobra maszyna, z której powinniście być zadowoleni.

 

Actina 3100/16GB/512GB/1660S/500W

Ocena komputera Actina 3100/16GB/512GB/1660S/500WOcena komputera Actina 3100/16GB/512GB/1660S/500WOcena komputera Actina 3100/16GB/512GB/1660S/500W

Efektowny wygląd (szklany panel i podświetlany cooler CPU), rozsądny dobór podzespołów (dobra kombinacja CPU/GPU, szybki RAM oraz niezły zasilacz z zapasem mocy), wysoka ogólna wydajność (w swojej klasie), szybki czas bootowania, dobre temperatury i kultura pracy, niski pobór prądu, bardzo dobra cena (zaoszczędzicie około 60 zł), wysoka jakość wykonania (m.in. aranżacja okablowania), trzy lata gwarancji

Pojemność dysku może okazać się niewystarczająca, budżetowa płyta główna

Cena (na dzień publikacji) : 3188 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

* Testowany komputer marki Actina nabędziecie w sklepie Sferis.pl

 

Sprzęt do testów dostarczyła:

Test komputera Actina z Ryzenem 3 3100 oraz GeForce GTX 1660 SUPER

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test komputera Actina z Ryzenem 3 3100 oraz GeForce GTX 1660 SUPER

 0